Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jak se projevuje špatný krokáč?


Luig

Recommended Posts

jo jasně budou to nejspíš vědět ja jen že v katalogu na netu to maj pojmenovaný jinak, ale hlavně že si rozumíme:D

jinak ještě, je to nějak snadno demontovatelný a pokud možno nedestruktivně rozebíratelný abych tu dráhu viděl a měl jistotu že je v haji?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Hafity

Původně zaslal: Luig

Jde o 106 1,6 rok 96, uplně jsem na to zapomněl:) Jinak s volnoběhem problém nemám, takže asi fakt ten potenciometr...

Motor TU5J2? NFY/NFW? Magneti Marelli 8P? Pokud ano, tak to ani žádnej krokáč mít s největší pravděpodobností nebude.

Tak se musím omluvit: Magneti Marelli 8P má potenciometr škrtící klapky s odporovou dráhou, i krokový motorek volnoběhu. Já husa pitomá jsem se měl kouknout rovnou včera....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pája Rybišár

No jelikož je to MPI,tak když tam bude potencionmetr š.k tak je jen přišroubován šroubky a nemusi se nastavovat,ale když tam bude snímač polohy š.k,tak se při zpetné montáži musí nastavit zakladní poloha snímače....

Aha, tak teď už fakt nevim jestli jsem tak blbej nebo si ze mě dělás srandu ty. Nahoře jsi tvrdil že POTENCIOMETR ŠK = SNÍMAČ POLOHY ŠK ale podle toho co teď cituju to je zase jinak...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže, prolezl jsem motor, udělál pár fotek a zjistil že mám skutečně magneti marelli 8P.16 takže podle Hafity by měl motor mít potenciometr škrtící klapky s odoporovou dráhou i krokový motorek volnoběhu. Motorek volnoběhu nevim jak vypadá takže jsem ho nenašel ale ten potenciometr (nebo snad snímač polohy šk) je toto? viz foto... (ta bílá krabička přišroubovaná zezadu na sání kousek od šk). Takže jsem nastartoval motor a zkusil co to udělá, když vytáhnu zásuvku z týhle krabičky...motor skoro chcípnul ale jenom na okamžik, hned se zas sebral a dál držel volnoběh. Ale byl studenej tím pádem se zvýšeným volnoběhem a to chcípnutí bylo takový že bych řekl že při volnoběhu někde na 900 by to už neustál. Takže co to znamená, dá se z toho něco usuzovat? Díky

post-0-14109596843649_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Luig

Původně zaslal: Pája Rybišár

No jelikož je to MPI,tak když tam bude potencionmetr š.k tak je jen přišroubován šroubky a nemusi se nastavovat,ale když tam bude snímač polohy š.k,tak se při zpetné montáži musí nastavit zakladní poloha snímače....

Aha, tak teď už fakt nevim jestli jsem tak blbej nebo si ze mě dělás srandu ty. Nahoře jsi tvrdil že POTENCIOMETR ŠK = SNÍMAČ POLOHY ŠK ale podle toho co teď cituju to je zase jinak...

No nevím čemu teda nerozumíš....je to tam jasně napsany,,

Přiklad:motor XU9M(SPI,vstřik Solex Fenix 1B)ma potencionmetr š.k,,tam se montuje čidlo přimo na pevno na komoru š.k pomocí šroubů a nedovoluje to žádné nastavení(je to proste na uchyceno na dírach v potáku)

Motor XU9J4(MPI,Bosch motronic 4.1ML) tam je SNÍMAČ POLOHY Š.K a je namontován na těleso škrtící klapky pomocí šroubů,ale na kovovém uchytu snímače je drážka a jde sním natáčet.Je to z důvodu ustavení zakladná polohy,respektive jde o sepnutí kontaktu volnobehu!v závislosti na natočení š.k

Prostě musíš vědět co tam je za druh čidla!:cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pája Rybišár

Tohle je jasnej POTENCIONMETR!!viz foto...:mrk

Teda Pájo, ty máš voči.... To nemyslím ironicky, já to takhle fakt nepoznám....

Kdybych sem uměl hodit to co mi ukazujou ty moje dva programy, tak by to bylo daleko snažší... Ale nevím jak....

[upravil dne 31/10/2007 Hafity]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No začína mi taky z toho harašit.:roll..Prosto to chce najit technickou dokumentaci k tomu motoru(respektive k vstřikovacímu sistemu Magneti Marelli 8P) a z toho určit co to je zač...Nebo zajet do servisu oni ti to rozdělaj a hned se uvidi co toje...fakt neci tady mlyt nesmysly :D

Tohle vypada podle schematu na snímač polohy..ne poták...ted jsem koukal do tabulek a potencionmetr ve schematu vypada jinač...:myslim

[upravil dne 31/10/2007 Pája Rybišár]

post-0-14109596882696_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aby v tom teda nebyl zmatek tak je lespi to nazvat teda spínačem šk a snímačem polohy š.k

Ale my jsme se ve škole učili potencionmetr a snímač plolohy:aut:xvul:)

No proste je to na pitel:DVšem se omlouvam za tohle slovíčkaření....pac jsem byl tak naučenej ze školy:D

[upravil dne 31/10/2007 Pája Rybišár]

post-0-14109596883387_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mám další postřeh, dneska to zas cukalo a navíc i dvakrát chcíplo:(

jednou při dojíždění na křižovatku z kopce na neutrál a podruhý při stání v koloně, asi minutu to běželo v pohodě na volnoběhu a pak najednou zdechlo, nenapadá vás něco?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bliká nebo svítí ti kontrolka autodiagnostiky? Je to oranžový a uprostřed znak motoru nebo "K".

Váhu nebo čidlo vzduchu najdeš na vzduchovým potrubí mezi klapkou a filtrboxem. Buď je tam jenom čidlo do kterýho vedou dráty nebo je tam taková "krabice" podobná filtrboxu ale menší. Ale ty váhy u benzínu zas tak neodchází.

Nejlepší by bylo to hodit na diagnostiku, i když občas je to k ničemu, mohlo by to ukázat přesně co hlásí chybu a u toho začít.

[upravil dne 1/11/2007 Fusion]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...