Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

106 - chystam se kupovat, dotaz na potize


Quba

Recommended Posts

Ahoj,

chystam se koupit Peugeot 106 1.4D rv. 1993, petidverovy, ma najeto 170000km. Cena 80000Kc

Ma jen lehce narezavele jedny dvere, jinak vypada moc pekne (krome bezneho opotrebeni).

Ma generalkovany motor a jezdi slusne, chci se zeptat, jake jsou zkusenosti s tak starym autem, jake problemy se vyskytuji a vubec vsechno co by mi mohlo pomoci pri rozhodovani.

Chtel bych aby mi vydrzel jeste aspon 100000km, je to realne?

Diky za pripominky k tomu autu

Jakub

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

GO motoru po 170 tkm ? Proboha PROC :o ?

Aha , asi tim GO mysli, ze vymenil olej :D ??

Diesel po 170 tkm je skoro jako novy, i kdyz na rok 94 mi 170 tkm nejak nesedi ??

Ale to uz patri k ceskemu koloritu....

jinak, nejlepe nechat zkontrovat tlaky, vstriky .. etc. uz se to tady probiralo ...

A pribalit si s sebou nekoho zkuseneho, kdo dieselum rozumi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak říká VIX. Potřeba někoho zkušeného. Malinko mi neseděj ty narezavělý dveře, mohlo by to bejt zbořený, proto to rezne, takže po případné koupi geometrie, rozvody, olej ..... atak dále atak dále a tak dále.

Každopádně tenhle Pežotek má moje mamča a spotřeba se při hodně pohodovým ježdění dá stlačit na 4 litry a míň.

Těch 170t bych bral jen jako nedůležité info, vrtačka je vrtačka ;)

Hodně zdaru při koupi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To auticko mi nabizi kamarad (movity), ktery je koupil asi pred 2 roky. Bylo porad pokazeny, vrazil do oprav asi 140000 a ted je konecne schopny provozu. Koupil si ale Yarise.

S temi kilomtery si taky myslim, ze jich ma najeto vice.

Kolik je takove auto vubec schopno ujet kilometru, s beznymi opravami (rizeni atd)?

Mohl byste mi nekdo rict, kolik asi utratite rocne za opravy a co opravujete?

Daji se sehnat nahradni dily? Ja tech 106ek na cestach moc nevidim.

Ocenil bych pokud byste se nekdo chtel trosku vice rozepsat, ale nenutim.

Diky

Jakub

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

170km z 94tyho je podezrely?

Tak to bylo podezrelych i tech mych 116tic kdyz jsem to svoje ted v cervnu kupoval. Ale do roku 99 jezdil v nemecku a pazout sem byl privezen s 80tisici a tady vim na 99% ze se tachac nestacel (koupeno pres znameho).

A koupil jsem ho za 45tacu a zatim jsem investoval jen do manzet + blinkrovka - byla spatna uz pri koupi (nedrzely dalkovky).

Jinak motor celkem OK (polosyntetika - je uplne suchej a za tech 8tis jsem nedolival ani deci a jsem v pulce rysky na merce), rez nijaka zadna - dle otce je to neskutecny ze takhle muze vypadat 11let stary auto s puvodnim lakem (nase byvala felicie po 5letech vypadala ze spodku teda hur)

na jare se chystam investovat:

svicky(ty asi uz ted)

predni brzdy- kotouce + desky

mozna ze i predni \"tvrdsi\" tlumice - ale to zas neni potreba, tyto jsou celkem OK.

Takze si to Qubo preber, mozna jsem mel jen stesti ze jsem narazil na dle meho nazoru na dobrej kus.

nejlepsi by bylo pred koupi vzit nekoho kdo tomu vic rozumi (mechanika nebo zkuseneho pazoutaka) at fakt vis co te bude cekat za investice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V reakci na predchozi clanek, mi cena 80000Kc pripada vysoka (proti 45000), ale kdyz ji srovnam s cenami v bazarech tak to odpovida.

Je to odpovidajici pro 10let stare auto, ktere vypada sice jete (promackly plech, kdyz na ne neco spadlo a tak), ale jinak OK.

Kamos mi je pujcil, at s nim tyden jezdim a pak se rozhodnu, znate nekoho v Brne, kdo by se na ne mohl mrknout a rici mi.

Doted jsem jezdil s favoritem, ktery je po 10 letech rezavy a potrebuje investice, takze mam z tak stareho auta trosku obavy, ale ta spotreba je velmi lakava.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Quba: tohle ale s Favoritem nemuzes srovnavat ... jsme uplne nekde jinde:

1) peu ma pozink karu - nemela by rezavet, pokud neni po bouracce a spatne osetrena po karosarine

2) je mozna o trosku mensi, ale rekl bych, ze pohodli a bezpecnost bude nekde dal

3) vypada mnohem lepe

4) zere polovinu nafty nez facko benalu

5) je to PEU a to je hlavni....:)

Jinak nekde pobliz brna byl nejaky pry dobry servis - nedavno se tu o tom mluvilo.... zkus to tady prolezt

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych se do toho moc nehrnul, protože si myslím, že se dá v této relaci sehnat i něco lepšího. jinak jsem měl 106 1,4i, koupil jsem jí s naj. 8tis. km, dovoz, najel jsem na ní během dvou let skoro 80 tis. km a do oprav jsme nevrazil ani korunu, tím nemyslím, že jsem na to dlabal. Prostě auto fungovalo na 100%. U jiného peu jsem nic podobného nezažil. Nakonec jsem ho prodal jako tříletého, naj. 85tis za necelých 120.000,- Kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Troška do mlejna - souhlas s robertem, za ty prachy rozhodně mladší. Pokud do toho narval kamarád 140 talířů (což je zřejmě nesmysl), tak nemáš důvod přemejšlet co do toho narveš ty, protože tam musí bejt vše nový. Jestli je kamarád v ranci zkus ho sklepnout o 15 táců a jdi do toho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On diesel od Peugeota je asi nejlepsi na svete (spolu s Mercedesem), ale 1,4 je na diesla maly objem a v 200tkm je za svym zenitem. Neni to jako 1,9, ta je fakt neznicitelna. Hlavne bacha v te 106 na funkci chlazeni, vetsinou nema teplomer a kontrolka teploty pouze signalizuje ohnutou hlavu. Novejsi 1,5 d uz byla o neco lepsi, ale taky zadny zazrak. Kdyz se podivate do vyrobniho programu PSA tak 1,5d je bez pokracovatele a 1,9 se v lehce pozmenene podobe vyrabi dodnes.

PS:taky bych se zamyslel, proc tam nekdo musel delat opravy za 140t a k tomu GO motoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Quba: Mám uplně to samé co chceš kupovat. r.v. 93 1.4 Diesel pěti dvéř. Ja to před rokem kupoval se 130 000Km ZA rok jsem na tom najel 27 000Kč. Musel jsem udělat komplet přední nápravu. Motor jde jak víno ale je potreba dat si bacha aby po ohrati motoru nechcipal na volnoběh motor jinak je potreba sestelovat cerpadlo. Ten prorezlej blatník svetcí o tom ze to bylo bourané. Jezdí to hezky a na dalnici to jede az 160Km/h pri plnem obsazení. Jinak jsi myslim že je to celkem slusné auto. Nejdulezitesji je aby byl v poradku motorcerpadlo a predni naprava:):)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky se doted dava do 106ky, ktera se vsude ve svete prodava dal, akorat u nas se s ni prestalo. Ale to je dojezd vybehoveho modelu a tam proste davaji motor, ktery tam vzdycky byl a uz jim nestoji za to do toho davat treba 1,4 HDi (mezi nama taky nic moc). Ale treba do C2 a C3 uz se 1,5d nemontuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...