Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Rychlost na dálnicích v Německu.


OK406

Recommended Posts

Docela by mě zajímalo, jak by to tu vypadalo bez existence rychlostních limitů. Když někdo pospíchá stejně na ně kašle, spořivější (většina) si stejně svejch 120 na dálnici, 80 mimo město a 70 ve městě, takže myslím, že by se zas tolik nezměnilo.

Nejhorší je tragickej stav většiny dálniční sítě. On si každej rozmyslí, jestli povalí dvě kila po povrchu kvalitou se blížícímu mizerně položenejm kostkám...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řekl bych, že je tak trochu rozdíl mezi německými a našimi dálnicemi - např. D1. :super

Btw, stejně se u nás po dálnicích běžně jezdí 150 a víc, takže kdyby zrušili limit, tak se bude jezdit ještě rychleji a to pak budu jezdit po okreskách, bo nemám zájem aby mě nějakej mladej frajer sestřelil. :nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: OK406

Jak to, že tam to jde a tady ne?:(

Protože němci mají disciplínu, kdežto my jsme prasata. Fakt!

Vymýšlíme, jak obejít předpisy, kdežto oni vědí, že když je poruší, přijde trest. Kdo někdy jezdil v Německu, ví své...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: OK406

Kurt: a kde vidíš hlavní příčinu toho, že u nás to není možné?? V kvalitě cest, špatnými zákony, v BESIPu, v lidech?!

Vždyť to píšu. V disciplíně. To znamená, že ne v kvalitě cest - to je jen výmluva.

Češi jsou třeba citliví na peníze. Proč budeme dlouho (rok, dva, pět?) kecat o tom, jestli mají být zimní bačkory na auta povinné? Proč si zkrátka nedají pojišťovny do smlouvy to, co mají třeba v Německu? A nemusí se o tom slintat. mimochodem, jak budou řešit v tom zákoně auta, která nejezdí v zimě? Nebo loňská zima - sníh byl asi 2x a i v tom případě budou muset všichni mít zimáky? Nesmysl. Daleko účinnější bude právě motivace ekonomická - kdo bude v zimě jezdit, ten si to obutí koupí. A kdo vyjede na letních sněhem a způsobí nehodu, ten si to zaplatí.

A zpátky k dálnicím: nejhorší jsou rozdíly v rychlosti. To znamená, že když se budou mezi kamiony jedoucími 100km/h motat osobáky, které jedou třeba 150km/h (a motorky 180) tak to bude nebezpečnější, než současný stav. Takže nějaké zrušení limitu samo o sobě nic neřeší - je potřeba vyřešit třeba právě ty jízdy kamionů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se týká zimního obutí, tak to jsem kdy si již na fóru psal. Jsem plně pro pro zimní pneu a souhlasím s tebou Kurte!! Je sníh, tak musí být na všech nápravách zimní pneu!!! Co se týká kamiónů, tak to je pravda. Na dálnici se předjíždí a za tu dobu ujedou 2-3km. A disciplína? Jak to, že se před válkou u nás jezdilo v vlevo a po (obsazení ) ,,noci" se začalo jezdit vpravo?! Čím to asi bylo???:o;) Chce to pořádek!! Všechno jde, když se chce!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: OK406

Co se týká zimního obutí, tak to jsem kdy si již na fóru psal. Jsem plně pro pro zimní pneu a souhlasím s tebou Kurte!! Je sníh, tak musí být na všech nápravách zimní pneu!!! Co se týká kamiónů, tak to je pravda. Na dálnici se předjíždí a za tu dobu ujedou 2-3km. A disciplína? Jak to, že se před válkou u nás jezdilo v vlevo a po (obsazení ) ,,noci" se začalo jezdit vpravo?! Čím to asi bylo???:o;) Chce to pořádek!! Všechno jde, když se chce!!!

No, to je především tím, že nám byl umístěn nůž pod krk! :myslim:roll;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Neon

Původně zaslal: OK406

Co se týká zimního obutí, tak to jsem kdy si již na fóru psal. Jsem plně pro pro zimní pneu a souhlasím s tebou Kurte!! Je sníh, tak musí být na všech nápravách zimní pneu!!! Co se týká kamiónů, tak to je pravda. Na dálnici se předjíždí a za tu dobu ujedou 2-3km. A disciplína? Jak to, že se před válkou u nás jezdilo v vlevo a po (obsazení ) ,,noci" se začalo jezdit vpravo?! Čím to asi bylo???:o;) Chce to pořádek!! Všechno jde, když se chce!!!

No, to je především tím, že nám byl umístěn nůž pod krk! :myslim:roll;)

No vidíš:super a jezdí se vpravo dodnes a nikdo nic nenamítá!!! Takže je chyby zřejmě v našich zákonodárcích. Koukají jen na sebe a né na lidi!:myslim:( Ubylo by myslím si i nehod viz statistika DN na dálnicích v Německu, ale taky by se nepřicházelo o body + peníze za rychlou jízdu. Možná, že by se i uklidnil provoz a nebyl by takový chaos, jaký je nyní!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já myslím, že problém je hlavně v tom, že spousta Čechů přemýšlí tím způsobem, že "tady neměří" - "můžu jet, jako prase ...

Vidím to prakticky každou cestu do práce a z práce ...

U nás je 40 v Hovo je taky 40. U nás je plná čára (i když už jen takovej zbytek:nevim) v Hovo taky.

Zatím se ani jednou nestalo, že by mě někdo na 40 nepředjel. Vždycky alespoň jeden závodník prostě podle předpisů nepojede (většinou je jich ale mnohem víc) ...

Prostě dokud za porušení (jakékoliv) nebude každý potrestán, tak se to češi nenaučí :(

Je to prostě o tý disciplíně a inteligenci. Neznamená přece, že když není nikde na obzoru policie, tak si můžu dělat co chci ...

Máme prostě problém s ukázněností!

[upravil dne 30.10.07 MJSytic]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč je tady bordel a v Německu takovej není (trochu je tam taky, dokonalí nejsou ani omylem), není dáno nějakou "neukázněností" a podobně, ten bordel je tu vytvořen buzeračním prostředím. Ano, buzeračním prostředím, a ničím jiným. Už to tu bylo vysvětlováno milionkrát, tak po milionté první: Zkuste striktně dodržovat předpisy v Německu, a pak to zkuste tady. Zjistíte, že v Německu to dodržovat celkem jde, kdežto tady ne. A tohle a nic jiné je právě oním důvodem, proč je tu takovej bordel - vytvořilo se tu tak buzzerační prostředí, že to prostě lidi nutí ty předpisy porušovat, a když je to nutí, tak si na to prostě zvykli a kašlou na všechny. Je neskutečně naivní domnívat se, že tohle se vyřeší nějakou další represí - leda houby, každá další represe to jen zhorší - viz ten de*ilní zmršenej bodovej systém.

A jinak když tak rádi dáváte za příklad, jak se jezdí jinde, zkuste si tam jinde fakt nějakou dobu jezdit, abyste byli schopni to porovnat opravdu relevantně. Ono to Německo není zázrak, a kdo tam jezdí už dlouho mi potvrdí, že se Němci postupně a setrvale zhoršují. Ano, v Německu na silnicích je to za posledních cca 10 let, co mám možnost porovnávat, stále horší. U nás se to naopak postupně zlepšovalo, než sem dali ten zas*anej bodovej systém, kterej způsobil skokové zhoršení - o rychlosti si říkejte co chcete, jak to "pomohlo", amožná se jezdí o něco pomaleji, ale stejně o dost hůř. No a kdo okusil někdy další země, leckdy se do ČR vrací rád - kdo jste delší dobu řídil namátkou třeba ve Francii, v Itálii...?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

presiel som asi skoro celu eu a rok mam odjazdeny po druhej strane v irsku.musim povedat ze som bol strasne rad ked som sa vratil na sk.cesty sice na hovno, ale aspon tu ludia nezdrzuju premavku.to je moj uhol pohladu, pretoze jazdim rychlejsie a u nas sa to da v pohode.v irsku su sice vsetci disciplinovany ale nevedia jazdit.nikto tam nevie jazdit, maju obrovske medzery vo vsetkom a to je potom v kritickych momentoch 100 krat horsie ako u nas.teraz jazdim castejsie do nemecka a suhlasim s oddiem.netvrdil by som ze su az taky disciplinonovany, vela ludi na obmedzenia kasle.minule mi 4 krat vliezli do cesty nemecky tupci ked som bol v rychlom pruhu.brzda isla zopar krat az na podlahu a vieme ze v takej 160 - 180 nic moc.takze v kazdej krajine jazdia blbci a vsade sa porusuju pravidla.na slovensku nie je mozne povolit neobmedzenu rychlost, pretoze na to nemame cesty.tych par km dialnic - to by sa tam akurat niekto zabil.u vas to vidim podobne.kto chce jazdit rychlo bude jazdit vzdy rychlo aj ked bude pokuta 20 000 korun.ono sa stale nieco najde aby sme s tym vyjeb... budu velke postihy tak pribudnu detektory a antiradare, atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechapem kam sa vsetci nahlite? Do neba? A co ak nieje? Ci sa chcte predbiehat kto zomrie alebo niekoho zabije efektivnejsie? Ja si ani neviem predstavit co by tu bolo keby bola neomezena rachlost. Ono v nemecku nenajdes vraky ako u nas a hocijaky blbecek co si kupi 3 litrove "faro" za 15 tis v havarijnom stave a pojde na nom xxx km/h :bojim tak to je koniec. A mysliet si ze ja som skveli vodic tak mozem ist kolko zvladnem je idiotina. Za prve ty ani nemusis spravit chybu moze ju spravit iny a za druhe nik nieje bez chyby. Ved ako casto sa stava ze jazdci F1 ktore maju super auta a okruhy poznaju tak ze po nich idu automaticky a celi zivot nerobia nic ine nez ze jazdia super rychlo a predsa spravia chybu a bum. Ak si chce niekto uzit rychlost nech ide na okruh a nie ohrozovat ludi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych ten limit rozhodně nerušil. Uvědome si, že když se zruší, tak mi si budem dál po dálnici jezdit svejch 120Km/h ale ten kdo pojede rychle budou páni podnikatelé v A8 a podobnejch strojích a v momentě kdy způsobý nehodu tak to nebude on kdo v tom autě zařve, protože kolem něj vystřelí 10airbagů a je v pohodě. Ten kdo to odskáče bude nevinnej člově, kterej pojede pomalu v nějakym starym střepu jako je např. 405 a podobný starý káry. Toť můj názor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Lavak_Bob

Nechapem kam sa vsetci nahlite? Do neba? A co ak nieje? Ci sa chcte predbiehat kto zomrie alebo niekoho zabije efektivnejsie? Ja si ani neviem predstavit co by tu bolo keby bola neomezena rachlost. Ono v nemecku nenajdes vraky ako u nas a hocijaky blbecek co si kupi 3 litrove "faro" za 15 tis v havarijnom stave a pojde na nom xxx km/h :bojim tak to je koniec. A mysliet si ze ja som skveli vodic tak mozem ist kolko zvladnem je idiotina. Za prve ty ani nemusis spravit chybu moze ju spravit iny a za druhe nik nieje bez chyby. Ved ako casto sa stava ze jazdci F1 ktore maju super auta a okruhy poznaju tak ze po nich idu automaticky a celi zivot nerobia nic ine nez ze jazdia super rychlo a predsa spravia chybu a bum. Ak si chce niekto uzit rychlost nech ide na okruh a nie ohrozovat ludi.

O tom to přeci vůbec není. To nedodržování rychlosti je o nesmyslných a buzeračních omezeních rychlosti - neznáš žádný rovný přehledný úsek, kde široko daleko nic není, ale je tam omezená rychlost? Já jich znám tuny - a právě z ČR. V Německu se takovéhle hovadiny moc nenosí, značení tam má smysl - PROTO ho tam dodržují. To si sakra myslíte, že ti Němci jsou nějací nadlidi, nebo co? Mít ve značení stejnej bordel jako my, tak dělaj úplně to samý! A že v Německu nejezděj šroty? To je k smíchu - odkud se k nám asi ty šroty dovážej... zvykem je šrot doždímat do maxima, než propadne TUV - takže to klidně rok jezdí zcela na kaši (akorát tam to pak vyhoděj, kdežto tady u STK uplatěj na další dva roky).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Mefisto86

Já bych ten limit rozhodně nerušil. Uvědome si, že když se zruší, tak mi si budem dál po dálnici jezdit svejch 120Km/h ale ten kdo pojede rychle budou páni podnikatelé v A8 a podobnejch strojích a v momentě kdy způsobý nehodu tak to nebude on kdo v tom autě zařve, protože kolem něj vystřelí 10airbagů a je v pohodě. Ten kdo to odskáče bude nevinnej člově, kterej pojede pomalu v nějakym starym střepu jako je např. 405 a podobný starý káry. Toť můj názor.

Docela doufám, že z těhle názorů hodně rychle vyrosteš, až dostaneš rozum... Především z těch "pánů podnikatelů". A jen tak mimochodem - ti co jezdí v těch "podobných strojích", ti zrovna budou jezdit naprosto stejně, protože je nějaké omezení rychlosti naprosto nemusí zajímat ani teď, takže zrovna v téhle skupině jsi absolutně mimo, u těhle aut se nezmění vůbec nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

souhlas s oddiem.

kdyby zrusily omezeni, tak bych rekl ze se zas nic moc nestane. Protoze se bude porad jezdit, tak jak se ted jezdi. Ja sam taky jezdim po dalnici 140 - 150 a nehrotim to. i kdyby to zvedly na 160 tak budu porad jezdit jak jezdim. Kdyz se zvedne rychlost, neznamena to automaticky, ze tolik musi jet vsichni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...