Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

muzu odstranit N1 prestavbu? 307 break.


negrbob

Recommended Posts

Tak dnes mne tak napadlo podivat se do technicaku jestli tam mam tu mriz zapsanou a jestli by ji neslo vyndat. Tak ve velkem sice je ale ten sebou nevozim. V malem mam napsano osobni auto o N1 prestavbe nikde ani slovo.

Koukal jsem na technicaky ostatnich aut kde je prepazka a ty tam maj bud naferovku napsano nakladni auto, nebo osobni sauto s N1. Druhej problem a to se musi ozvat majitele 307 SW nebo Break jak je to pak s bezpecnosti. Protoze jsem to zbezne zkoumal a ted se zadni sedacky delene 2:1 opiraji o tu prepazku po cele delcea sirce a zapadaji do uchytu nakrajich. Nebude po vyndani prepazky problem s prohybanim sedacky smerem do kufru v miste deleni? diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzhledem k tomu, že se vyrábí verze Break a SW normálně bez přepážky (přepážka je česká specialitka umožňující odpočet DPH i u aut, kde by to normálního Evropana ani nenapadlo) tak bych problém s bezpečností moc nehledal. No a policajtů bych se v tomhle případě taky moc nebál (pokud tedy máš už RZ a nikoli žlutou náklaďáckou SPZ). Jediný problém by mohl být při nehodě, pokud by se něco stalo Tvým spolujezdcům jedoucím na zadní sedačce, tak by pojišťovna mohla krátit plnění - ale proč malovat čerta na zeď, že?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: P607Olda

Pokud jsi měl odpočet DPH, tak se "dopustíš neoprávněné přestavby vozidla a daňového úniku". Tak mi to bylo vysvětleno.

to je urcite pravda, ale nikde nikdo neresi pripad, ze si koupis auto od firmy, ktera si DPH odecetla, ale ty jako fyzicka osoba nepodnikajici zadnou takovou moznost nemas, takze to pozbyva smyslu a meli by to umet vratit zpet na osobni auto

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

diky vsem, zatmavena skla nejsou je to klasika cistokrevnej 307 break. jen doplnen o prepazku a postaveny na normal cistejch bilejch RZ. Jak rikam nikde nic uvedeneho neni jen ve velkem tecnicaku je uvedeno osobni automobil montazni a dole v poznamkach ze odebrani prepazky je povazovano za prestavbu. No nic necham to asi tak jak to je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...
Původně zaslal: P607Olda

Asi by šlo požádat o přestavbu. Případně doplatit DPH, pokud byla odečtena.:(

[upravil dne 30.10.2007 P607Olda]

Ahoj, potrebuju poradit, firma bude odprodavat Peueota a zajimalo by mne kdo v tomto pripade doplaci DPH jestli prodavajici tedy firma nebo kupujuci tedy asi ja. Pripadne kolik to je % je to koupeno v roce 2002 a to bylo DPH tusim 22%. diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: negrbob

Původně zaslal: P607Olda

Asi by šlo požádat o přestavbu. Případně doplatit DPH, pokud byla odečtena.:(

[upravil dne 30.10.2007 P607Olda]

Ahoj, potrebuju poradit, firma bude odprodavat Peueota a zajimalo by mne kdo v tomto pripade doplaci DPH jestli prodavajici tedy firma nebo kupujuci tedy asi ja. Pripadne kolik to je % je to koupeno v roce 2002 a to bylo DPH tusim 22%. diky

DPH musi zaplatit prodavajici, jelikoz je na jeho vstupu a on je jeho platcem

co se tyce odstraneni prepazky, tak bych to nedelal, protoze v ORV je jasne napsano N1, coz znaci male nakladni vozidlo a z toho plyne prave povinnost te prepazky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsem odborník přes daně, ale tady je to si myslím celkem jasné:

(předpokládám, že kupující není plátce daně a prodávající je plátce daně)

firma ti prodá auto např. za 238 000 Kč (ty je zaplatíš), firma pak odvede DPH 19% tedy 38000 a 200 000 jí zůstane. Ty jsi vydal 238 000 a hotovo (nejsi plátce daně, takže si ani nemůžeš požádat o vrácení DPH). Stálo by za to zeptat se na berňáku, jestli by sis v tomto případě mohl oficiálně odstranit přestavbu a na dopravce zda by to zapsali (možná by to musel provést někdo, kdo má oprávnění provádět přestavby, např. koncesionář:nevim)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: negrbob

Původně zaslal: P607Olda

Asi by šlo požádat o přestavbu. Případně doplatit DPH, pokud byla odečtena.:(

[upravil dne 30.10.2007 P607Olda]

Ahoj, potrebuju poradit, firma bude odprodavat Peueota a zajimalo by mne kdo v tomto pripade doplaci DPH jestli prodavajici tedy firma nebo kupujuci tedy asi ja. Pripadne kolik to je % je to koupeno v roce 2002 a to bylo DPH tusim 22%. diky

Pokud jsi kupující a nejsi plátcem DPH, týká se Tě plná cena auta, tzn. cena bez DPH + 19% DPH. Prodávající (firma) pak oněch 19 % odevzdá státu a zbyde jí částka bez DPH, kterou ještě následně zdaní.

Co se týče přepážky, je fakt, že v autě vypadá děsně. Pokud bys jí odstranil, bude záležet na policajtovi, kterej Tě zastaví, jak moc bude všímavej - každopádně ale zapomeň, že projdeš legálně STK a taky Tě zřejmě budou čekat problémy při dalším prodeji auta

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ted v tom mam gulas. Pokud to dobre chapu a chci si koupit auto s prepazkou tak mam moznost nechat si vratit DPH z vozu. tedy kupuju auto za 200.000 bez DPH +38000 DPH. tech38k nasledne dostanu zpet. TAkze jsem v podstate koupil auto bez DPH ale mam tam hruzostrasnou prepazku. Pote odbrodam auto do soukromych rukou, ale nekdo statu musi tech 38k doplatit a mne by zajimalo kdo. jestli firma ktera vyuzila moznosti odpoctu a musi pocitat pri odprodeji ze to bude platit a o to navysit cenu nebo ten kdo to kupuje?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: negrbob

Ted v tom mam gulas. Pokud to dobre chapu a chci si koupit auto s prepazkou tak mam moznost nechat si vratit DPH z vozu. tedy kupuju auto za 200.000 bez DPH +38000 DPH. tech38k nasledne dostanu zpet. TAkze jsem v podstate koupil auto bez DPH ale mam tam hruzostrasnou prepazku. Pote odbrodam auto do soukromych rukou, ale nekdo statu musi tech 38k doplatit a mne by zajimalo kdo. jestli firma ktera vyuzila moznosti odpoctu a musi pocitat pri odprodeji ze to bude platit a o to navysit cenu nebo ten kdo to kupuje?

tak jeste jednou

firma koupi nove auto a odepise (necha si vratit) DPH

po nejake dobe uzivani auto proda, z celkove prodejni ceny musi statu vratit DPH

a ted jsou dve moznosti

1) auto kupuje platce DPH > kupujici odepise (necha si vratit) DPH

2) auto kupuje neplatce DPH > nic se nedeje, proste zaplati za auto i s DPH stejne jako kdyby koupil rohlik,

vim ze je to trosku krute prirovnani, ale takhle to dle zakona o DPH funguje

[upravil dne 23/11/07 buml]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: negrbob

Ted v tom mam gulas. Pokud to dobre chapu a chci si koupit auto s prepazkou tak mam moznost nechat si vratit DPH z vozu. tedy kupuju auto za 200.000 bez DPH +38000 DPH. tech38k nasledne dostanu zpet.

Takhle by to bylo pouze kdybys byl platcem DPH, tedy firma nebo zivnostnik. To bys opravdu ty penize dostal zpet.

Pokud to kupujes jako soukroma osoba, nic zpet nedostanes, vydas prodavajicimu celou castku a smytec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky moc mne jde totiz hlavne o to aby se to auto neprodavalo. Protoze kdyz reknu ze odhadni cena auta je 190000,- s dPH a prodalo by se soukromnikovi tak firma z toho odvede DPH. A ted jde o to jestli DPH z prodejni ceny a nebo to DPH ktere odpocitavala pri nakupu auta. Protoze za predpokladu ze DPH pri nakupu tak to bylo nejakych 140000,- a aby firma dostala 50000,- mi prijde jako ulet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...