Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Pneu na každé náprave


Guest MMMMM

Recommended Posts

Nevite jak daleko jsou od sebe diry v kolech na 406? Budu podle toho vybírat plechace takze to potrebuji vedet presne.

Jak je to s pneu, kdyz na kazde naprave mam jinou pneu. Co říká o tom zákon?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diry jsou 108mm. Nejlepsi je to ale stejne vyzkouset, kvuli ET a vnitrnimu otvoru. Stejnou roztec maji nektere Fordy a Audiny, ale ani z jednoho tam ten disk nedostanes.

Co se tyce pneu, tak musi byt stejne typy(modely) na naprave a vsechny ctyri by mely byt od stejneho vyrobce......;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukni na me stranky peugeot.sverma.com do TIPY A RADY - napsal jsem tam vse o PCD, CB, ET a dalsich nesmyslech :D

Jinak co se tyka ET je to zahada - mam na kazde naprave jine. Jinak Pneu musi mit vzdy parove tzn. Stejny rozmer, stejna znacka, stejne hmotnostni a rychlostni zatizeni. Nastesti rok vyroby a zeme puvodu muze byt rozdilna :D:D

[Editován dne 4/11/03 Sepp]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Radek to myslel jako doporuceni. Je lepsi mit vsechny 4 gumy stejny jak od stejnyho vyrobce tak stejnej typ, protoze pak se zadek chova tak jako predek a nehrozi nebezpeci uklouznuti vlivem rozdilnych kvalit gum na napravach. A to se nebavim o tom, ze na predku zimni a na zadku letni, to je to posledni reseni, protoze ta prdel by pak klouzala nehorazne. To same je v analogii s dobryma a spatnyma zimnima gumama, kdy se spatna zimni guma muze chovat jako dobra letni, proto je lepsi mt na vsech 4 stejnou gumu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK - pokud mas tolik penez, ze si muzes dovolit 4x stejne pneumatiky, stejnych rozmeru, jednoho vyrobce - fajn.

Osobne jsem ted na zimu prezoval tak, ze na predku mam EUROSTAR a na zadku GOODYEAR - zatim nemam potize (ani je necekam). No a na leto setrim - mam dve DUNLOPky a cekam az se mi privezou jeste dve :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 SEPP:

Můži ti říct, že oko laika či policajta nepozná centimetrový rozdíl mezi šířkou pneumatik. Myslím, že na pohled bys to nepoznal, není to nijak tuněný, nijak vystouplý, prostě normálka.

V čem je dost markantní rozdíl je přilanvost při rozjezdu na mokru a hlavně to, kvůli čem jsem tam ty 175 dal, je přilnavost na mokru. Naprostá bomba. Auto při svý hmotnosti stojí jak přibitý.Už žádnej Maribor, už žádná pomuchlaná haupna, už žádná návštěva kufru auta, co zastaví na oranžovou. :D:D:D Asi dám ty 175 i dozadu, ale až příští rok.

Vím, že pro zákon to není moc košer, ale co, třeba mi nebo nějakýmu staříkovi vyběhnuvšímu zpoza autobusu to zachrání kejhák ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prý se na zimu davaji uzsi pneumatiky.O kolik?Nabizeli mi misto 15\" 14\"(175x65) pry na zimu idealni.Ale v TP nejsou povolené.V TP mam povoleno 195x65 kdyz tam dam zimni uzsi co na to na technické.Letni mam totiz 185x70.Chci tam 15\" ale o kolik mohou byt uzsi.Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...