Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

sajrajt na víčku pro dolévání oleje


DAN2

Recommended Posts

to Dan2:

Jsem se teda o vikendu koukal,jestli to tam mam taky a musim rict,ze jsem byl prekvapenej,jak to mam suchy a cisty.Cekal jsem tam ten swinec taky a nikde nic.

Takze:pokud se nezacne ztracet voda ,tak se snad nic nedeje.vytri to nakym hadrem a uvidis,jestli se to tam bude delat zase.Pokud by ale zacala zahadne mizet voda z chladice,tak mas asi to co ja - prdly tesneni pod hlavou,respektive prdlou hlavu,mezi valcem a tou dirou,co ji proteka voda.Ja s tim pak este docela dlouho jezdil,ale to jsem samozrejme nemel delat,protoze pak tam ty vody nateklo trochu moc,narazil na to pist a ohnula se ojnice.Secteno a podtrzeno-pochovanej motor.

tim te nechci strasit,ale i toto je jedna z moznych variant.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Stoupa:

Voda se naštěstí neztrácí. Bude to zřejmě tou zimou a vlhkem. Jezdim převážně krátký trasy, kdy se mi motor ani pořádně neohřeje na 90C, tak jsem to v pátek vzal kus na dálnici, najel tak 20km v rychlosti kolem 130 a sajrajt byl jakoby rozpuštěněj, byla ho tam třetina. Příští tejden jedu Prahu, tak to pak zkontroluju. Ale mam zase jiný problém, trochu mi sákne hadice serva a ztrácí se mi olej, co se stane když to zapomenu dolít a budu pod ryskou min.? Přestane to jen posilovat nebo se zadře čerpadlo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ach jo, jak se zdá, budu se muset připojit k diskusi. Koukal jsem na to víčko - na víčku nic, zato celé plnící hrdlo plné žlutobílého sajrajtu - docela dost, až kam je vidět dolů (P405 má plnící hrdlo ještě na hadici, která teprve vede do motoru). Voda se ztrácí (tak 3 deci / 1000 km), ale taky trochu prosakuje chladič. Auto jsem koupil asi před 6 týdny v bazaru a tam to ještě nebylo (což nic neznamená - mohli to utřít), při první výměně oleje taky ne. Nějak se mi před Vánoci nechce investovat, takže potřebuju poradit: dá se aspoň nějak odhadnout, jestli je to prasklá hlava nebo těsnění nebo něco jinýho, event. dá se s tím aspoň nějaký čas jezdit? Začne se to po čase projevovat ještě nějak jinak (zvuk motoru, výkon...) nebo to prostě jednoho dne klekne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten žltý sajrajt je čiastočne hydrolyzovaný olejový základ v takej emulzii s vodou. Odkiaľ tá voda je naozaj netuším. Mal som to tam aj ja, ale len v zime. Kondenzuje to na najchladnejšom mieste. Po dlhšej ceste keď sa motor rozžhaví do \"biela\" to zmizne. Alebo na jar keď sa oteplí. :cool:

Miguel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uhodily nám mrazy a ve víčku na drátěnce dochází ke kondenzaci sajrajtu, který zanřádí i okolní hadice. Toto je normální hlavně u minerálních olejů. Tak to stačí jen za čas pročistit, protože to někdy ucpe hadičku k vzduchovému filtru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj tak ja vam povim presne kvuli cemu to tam je!

Je to srazena voda v aleji a vznika to kvuli ucpanym hadicim odvetrani motoru. Hlavne v zime. Ja mam 205 Gti a tam je v nalevce na olej ve vicku takove sitko no a to se taky rado ucpava. Takze rada bud ho uplne vyndat, a nebo tam dat nove nejlepsi je dratenka na nadobi

:D a pokud je to hadicema tak nejlepsi je vymena za jakoukoliv stejneho prumeru. Pokud toto neudelate a vykaslete se na to cekejte, ze vam v zime pri vetsim mrazu vyleti pres merku olej asi tak pul litru a zasere cely motor a kapotu.

S pozdravem

Lion;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak te djsi rekl teda peknou blbos - Je to tam proto, ze se motor nestiha pri kratkych pojizdeckach porad prohrat a pak tam kondenzujou olejove pary (samozrejme taky voda) tak to potom dela tenhle maras.... No a kdyz se v zime jezdi jen kolem baraku, tak proste neni sance aby se to prohralo, tak je tam toho marasu cim dal vic a vic az to ucpe hadici odvetrani - to je ta, kterou se ten olej doliva :-) No a pak kdyz prijdou velke mrazy tak to zatuhne a pak to dela presne to, co se stalo tobe :P

Takze: nic nemente, nic nevyhazujte, maximalne ted setrete ten maras z te dratenky a z toho dolivaciho hrdla a pak to poradne projedte!!!!!! A pak se kouknete jak to tam vypada......

Ja jezdim denne do prace asi 17km a je to v pohode...... A kdyz jsem loni jezdil asi jen 3km tam a z5, tak jsem se nestacil divit, kolik tam toho bordelu bylo......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...