Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Vybírám vrtačku kterou


Guest MMMMM

Recommended Posts

Potřebuji nějakou vrtačku a snažim se vybírat nějakou kvalitní. Samozřejmě nějakou s příklepem. Uvažuji o Makitě nebo Metabo. Líbí se mi Metabo tato:

http://akcni-naradi.cz/metabo/metabo-priklepova-vrtacka-sbe-610-zdarma-55dilna-sada-vrtaku-

+

ZDARMA 55DÍLNÁ SADA VRTÁKŮ

Ale docela mě děsí výkon 610Watt, není to málo. Každý mi říká kup už 1000Watt ale ty už jsou dost drahé.

Potřebuji to na vrtání do zdi (někdy do panelu doma), kov,dřevo atd.

Nevím jestli ten výkon bude dostatečný, vyznáte se v tom někdo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No pokud chceš vrtat do betonu tak Ti ji moc nedoporučím. Tahle vrtačka má jen elektrický příklep a to je k ničemu. Chce to vrtačku s pneumatickým příklepem a ty mají upínání vrtáků SDS-Plus. Jinak značka Makita i Metabo jsou dost dobré ještě doporučím Hilti. Je fakt že to už je profi nářadí a odpovídá tomu i cena.

Myslím že na občasný domácí vrtání postačí i značka DeWalt. :papa

Tyhle kladiva už dokážou i sekat do zdi. ;)

[upravil dne 25/10/07 Dave_k]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napřed jsem měl taky jenom vrtačku klasickou s příklepem. Do panelu je to tragedie, za jednu práci jsem utavíl třeba i dva vrtáky.

Jednoznačně už používán jen vrtací kladivo, mám Hitachi SDS Plus sklíčidlo a vrtáky Diager. S tím vrdál beton i s armaturou jak nic a to i pařený beton co je na balkonech.

Bohužel je to nákladnější řešení, ale nedá se to srovnat s pracností u klasické vrtačky s příklepem, natož pokud se musí vrtat ve stísněnějších místech, tam je to pak nemožný.

Pokud na to nejsou prachy, tak bych si ji radši půjčil a koupil rozumnou klasickou vrtačku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když potřebuju vrtat do panelu, tak si na to vrtačku půjčuju, to nemá cenu kupovat. Takže z mého pohledu - 1000W mrcha je na nic, stačí poloviční výkon na běžnou potřebu okolo, a na panel si příslušnou půjčit, protože ty hobby byť 1000W jsou stejně k smíchu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrá tak když nebudu chtít do panelu tak která by stačila?

http://akcni-naradi.cz/metabo/metabo-priklepova-vrtacka-sbe-610-zdarma-55dilna-sada-vrtaku-

Nebo už s kladivem

http://akcni-naradi.cz/profesionalni--naradi-/dewalt-kombinovane-2kg-kladivo-d25003k

Ale ten výkon u obou je koelm 600W to je přece na kladivo málo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

650W je úplně v pohodě. Pneumatickej příklep je velmi dobrej pomocník do tvrdých materiálů.Jen budeš muset do toho SDS upínání koupit sólo sklíčidlo na normální vrtáky do železa a dřeva.

Ta DeWaltka toho vydrží dost. Musíš pak ještě počítat že dáš něco za vrtáky.

Jinak k těm půjčovnám. Sice je to dobrá věc když ji máš někde po ruce, ale když je x km od baráku tak už je to časově a ekonomicky náročnější. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mého názoru je dobrá i Narexka. Kombinované kladivo EKK 20-G3

Značka: NAREX

Typ: EKK 20-G3

příklepové vrtání a lehké sekání do zdiva, betonu a jiných materiálů

vrtání bez příklepu a šroubování pomocí adaptéru a sklíčidla

spolehlivý a účinný elektropneumatický příklepový mechanismus

rychlé a pohodlné upínání nástrojů díky systému upínání SDS-plus

možnost úhlového nastavení sekáče do pozice vhodné pro práci

velkoplošný spínač s vestavěnou elektronickou regulací umožňuje přesné navrtávání materiálu, sekání a přizpůsobení otáček a úderů podmínkám práce

bezpečnostní spojka jako účinná ochrana obsluhy při prudkém nárustu krouticího momentu (zaseknutí vrtáku)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MMMMM

Právě že půjčovnu mám do 2km.

T5akže přemýšlím že vezmu tu metabo

http://akcni-naradi.cz/metabo/metabo-priklepova-vrtacka-sbe-610-zdarma-55dilna-sada-vrtaku-

+

ZDARMA 55DÍLNÁ SADA VRTÁKŮ

Myslím že když budu potřebovat díru do panelu tak se to taky dá. Dewalt by vyšla pak draho.

Je to Tvoje volba a Tvoje peníze. Já jen píšu jaký mám zkušenosti a to Metabo bych použil maximálně na vrtání do cihel, ale na betonu bude dost trpět. Na to není stavěná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dave_k

650W je úplně v pohodě. Pneumatickej příklep je velmi dobrej pomocník do tvrdých materiálů.Jen budeš muset do toho SDS upínání koupit sólo sklíčidlo na normální vrtáky do železa a dřeva.

Ta DeWaltka toho vydrží dost. Musíš pak ještě počítat že dáš něco za vrtáky.

Jinak k těm půjčovnám. Sice je to dobrá věc když ji máš někde po ruce, ale když je x km od baráku tak už je to časově a ekonomicky náročnější. :myslim

Já to mám sice přes celou Prahu, ale otec to má doma ještě po firmě :) Hilti, co svého času stála skoro 50tis, neuvěřitelná zbraň. Přitom to vypadá skoro jak tintítko...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Původně zaslal: Dave_k

650W je úplně v pohodě. Pneumatickej příklep je velmi dobrej pomocník do tvrdých materiálů.Jen budeš muset do toho SDS upínání koupit sólo sklíčidlo na normální vrtáky do železa a dřeva.

Ta DeWaltka toho vydrží dost. Musíš pak ještě počítat že dáš něco za vrtáky.

Jinak k těm půjčovnám. Sice je to dobrá věc když ji máš někde po ruce, ale když je x km od baráku tak už je to časově a ekonomicky náročnější. :myslim

Já to mám sice přes celou Prahu, ale otec to má doma ještě po firmě :) Hilti, co svého času stála skoro 50tis, neuvěřitelná zbraň. Přitom to vypadá skoro jak tintítko...

Jak už jsem psal výše Hilti je dost dobrá značka. Taky máme v práci 2kg. 2 druhy příklepu 2 rychlosti bez příklepu. Možnost výměny celýho sklíčidla. Prostě supr stroj a když máš dobrý vrtáky tak do betonu jako do másla. Ale taky si ji Hilti nechá zaplatit.

Původně zaslal: Vvitty

kolikrat budes vrtat panel? jestli cas od casu, vyjde fakt levneji si ji pujcit a domu si koupit neco mensiho. ono vrtat malou diru na policku kladivem co vazi 5kg je pak dost znicujici :)

A když vrtáš díru 76mm 11kg kladivem do betonu ve 3 metrech na štaflích to je potom rachot. :D

[upravil dne 25/10/07 Dave_k]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dave_k

Původně zaslal: Vvitty

kolikrat budes vrtat panel? jestli cas od casu, vyjde fakt levneji si ji pujcit a domu si koupit neco mensiho. ono vrtat malou diru na policku kladivem co vazi 5kg je pak dost znicujici :)

A když vrtáš díru 76mm 11kg kladivem do betonu ve 3 metrech na štaflích to je potom rachot. :D

To mi jednou taky dali do ruky, něco podobnýho. Vypadalo to spíš jako sbíječka, která se nějakým nedopatřením ještě točila :) Chvilku jsem s tím zápasil a pak to šel vrátit, jestli by tam pro mě neměli jinou práci, že na tohle nemám zbrojní pas a bojím se toho :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...