Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Použití soukromého vozidla pro pracovní účely


Guest MMMMM

Recommended Posts

Potřebuji používat soukr. vozidlo pro své podnikání. Tedy použití soukromého vozidla pro pracovní účely. Již jsem zaplatil silniční daň a nyní potřebuji vytvořit nějakou knihu jízd. Chtěl bych se zeptat používáte to někdo? Máte nějakou šablonu v excelu pro knihu jízd. Zajímá mě jak se to počítá kolik si mám účtovat za km.

Mám obsah 1997 a průměr třech spotřeb je 6.16l/100km

Prosím o rady.

[upravil dne 25.10.07 MMMMM]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MMMMM

Kde zjistím průměrnou cenu paliva, jednou je nafta za 28,80 a jende 29,30. Mám si prý nechávat jeden lístek z tankování měsíčně.

Vždyť ti buml píše "prumernou cenou paliva, kterou e vydava MFCR" takže to asi zjistíš na MFČR, ne?

Za kolik tankuješ nikoho netankuje, průměrná cena je definována vyhláškou MPSV č.577/2006 Sb.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

treba ti pomuze jeste toto

Náhrada jízdních výdajů
§ 157 
1.  Použije-li zaměstnanec na žádost zaměstnavatele silniční motorové
vozidlo, s vyjímkou vozidla poskytnutého zaměstnavatelem, přísluší mu za
každý 1 km jízdy základní náhrada a náhrada za spotřebovanou pohonnou
hmotu. 

2.  Sazba základní náhrady za 1 km jízdy činí nejméně u 

    1. u jednostopých vozidel a tříkolek pro 2007 1,00 Kč; 
    2. u osobních silničních motorových vozidel pro 2007 3,80 Kč; 

Při použití přívěsu k silničnímu motorovému vozidlu zaměstnavatel sazbu
základní náhrady za 1 km jízdy zvýší nejméně o 15%. 

3.  Při výpočtu výše náhrady za spotřebované pohonné hmoty se vychází z
ceny pohonné hmoty prokázané zaměstnancem. Jestliže zaměstnanec
hodnověrným způsobem neprokáže zaměstnavateli cenu pohonné hmoty použije
zaměstnavatel průměrnou cenu dle právního předpisu, viz níže.  
Druh pohonné hmoty
cena v Kč 2006
cena v Kč 2007
Benz. aut. Speciál 91 O
30,10
27,80
Benz. aut. Normal 91 O
29,50
27,90
Benz. aut. Super 95 O
30,40
28,10
Benz. aut. Super 98 O
34,40
31,10
Motorová nafta
29,50
28,10

4.  Spotřeba pohonné hmoty silničního motorového vozidla se vypočte
aritmetickým průměrem z údajů uvedených v technickém průkazu. Pokud
technický průkaz vozidla tyto údaje neobsahuje, přísluší zaměstnanci
náhrada výdajů za pohonné hmoty, jen pokud spotřebu pohonné hmoty
prokáže technickým průkazem vozidla shodného typu se shodným objemem
válců. 



Vzorec pro výpočet náhrady 2007: km x ( 3,80 + (( SPH/100 ) x Cena ),
kde km=počet ujetých km, SPH=průměrná spotřeba pohonných hmot na 100 km,
Cena=cena příslušného typu benzínu za 1 litr (prokázaná nebo dle
tabulky). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele pánové, technická poznámka. To co píšete je vztahuje na to, když zaměstnanec jede svým autem třeba na služební cestu, kam ho vyšle zaměstnavatel. Prostě vztah zaměstnanec-zaměstnavatel. Vůbec si nejsem jist, zda se toto dá použít také na to, že jsem podnikatel a jedu někam svým soukromým autem... Třeba se ale pletu, tak mě kdyžtak opravte...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ticcino

Hele pánové, technická poznámka. To co píšete je vztahuje na to, když zaměstnanec jede svým autem třeba na služební cestu, kam ho vyšle zaměstnavatel. Prostě vztah zaměstnanec-zaměstnavatel. Vůbec si nejsem jist, zda se toto dá použít také na to, že jsem podnikatel a jedu někam svým soukromým autem... Třeba se ale pletu, tak mě kdyžtak opravte...

je to stejny, proste mam auto psane na FO obcan a jako FO podnikatel si auto za tyto poplatky pronajimam

EDIT > jeste sem to konzultoval, tak je to stejny (mozna jiny paragraf), akorat jako zamestnanec silnicni dan plati zamestnavatel a jako podnikatel si ji platis sam

[upravil dne 25/10/07 buml]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: buml

Původně zaslal: Ticcino

Hele pánové, technická poznámka. To co píšete je vztahuje na to, když zaměstnanec jede svým autem třeba na služební cestu, kam ho vyšle zaměstnavatel. Prostě vztah zaměstnanec-zaměstnavatel. Vůbec si nejsem jist, zda se toto dá použít také na to, že jsem podnikatel a jedu někam svým soukromým autem... Třeba se ale pletu, tak mě kdyžtak opravte...

je to stejny, proste mam auto psane na FO obcan a jako FO podnikatel si auto za tyto poplatky pronajimam

EDIT > jeste sem to konzultoval, tak je to stejny (mozna jiny paragraf), akorat jako zamestnanec silnicni dan plati zamestnavatel a jako podnikatel si ji platis sam

[upravil dne 25/10/07 buml]

Děkuji za objasnění...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: buml

Původně zaslal: Ticcino

Hele pánové, technická poznámka. To co píšete je vztahuje na to, když zaměstnanec jede svým autem třeba na služební cestu, kam ho vyšle zaměstnavatel. Prostě vztah zaměstnanec-zaměstnavatel. Vůbec si nejsem jist, zda se toto dá použít také na to, že jsem podnikatel a jedu někam svým soukromým autem... Třeba se ale pletu, tak mě kdyžtak opravte...

je to stejny, proste mam auto psane na FO obcan a jako FO podnikatel si auto za tyto poplatky pronajimam

EDIT > jeste sem to konzultoval, tak je to stejny (mozna jiny paragraf), akorat jako zamestnanec silnicni dan plati zamestnavatel a jako podnikatel si ji platis sam

[upravil dne 25/10/07 buml]

POZOR - je to skoro stejný. Pokud vozidlo používá zaměstnanec pro služební jízdy zaměstnavatele - je to přesně tak, jak je uvedeno výše, ale pokud používá vozidlo občan nepodnikatel pro sebe jako živnostníka, tak nelze uplatňovat průměrnou cenu stanovenou MPSV, ale průměrnou cenu stanovenou MFČR - ta vychází koncem ledna následujícího roku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Trundik

ale průměrnou cenu stanovenou MFČR - ta vychází koncem ledna následujícího roku.

jj mas pravdu ta cena vychazi v pokynu MFCR vychazi doopravdy koncem ledna. za dezinformaci se omluouvam. Ale jinak muzes pouzit i ty svoje ucty, akorat to je pro tebe slozitejsi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky pomohlo mi to. Nicméně pokud existuje průměrná spotřeba tak to nemusím dokládat účty? Pokud doložím účty použiji cenu z účtu.

3. Při výpočtu výše náhrady za spotřebované pohonné hmoty se vychází z

ceny pohonné hmoty prokázané zaměstnancem. Jestliže zaměstnanec

hodnověrným způsobem neprokáže zaměstnavateli cenu pohonné hmoty použije

zaměstnavatel průměrnou cenu dle právního předpisu, viz níže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...