Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

206 1.4 HDI niekedy nestartuje


ROpa-SK

Recommended Posts

za studena niekedy nenastartujem, zatial neviem od coho to je zavisle, zda sa mi ze to robi viacmenej nahodne. Starter toci, vsetko vyzera ok akurat ze to nechyti ako keby to nemalo naftu... potom vypnem zapnem zapalovanie pockam az zhasnu kontrolky, niekedy este par sekund naviac a zasa tocim, zvycajne to chyti na druhy-treti pokus ale uz sa mi stalo ze aj na siedmy.... toto sa mi stava tak 1-2x za tyzden, v ostatnom case ok na prvy brnk. Palivovy filter ma 25.000km chystam sa ho teraz pred zimou vymenit. Skusim este niekedy ked sa to stane pozriet hadicky alebo balonik ci nie je v nich vzduch.

ROpa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Yves

kdyby to byl imobilizer tak by to podle miho ani netocilo, imobilizer odpojuje elektroniku, motor se ani neotoci, dle miho

to je problem s palivovou soustavou nebo zhavici svicky, ale na ty to ma strasne malo najeto

Ne ne, bez imobilizeru starter toci, ale motor nachytne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a pokud by to byl imobilizer tak by na displeji napsal hlášku imobiliser fault ;) já už ot jednou měl (odpojil jsme baterku na 10minut, pak ji připojím a vlezu do vozu a dám klíček a točím) ale to bylo tím že jsme na ot šel takto rychle jednotka se nestihla spárovat s klíčkem :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Yves

ja nevim ja bych to teda osobne videl na to cerpadlo, ale v autorizovanym servise ti reknou vic

na ktore cerpadlo ? teda ak ich je viac... domnievam sa ze jedno je v nadrzi alebo niekde pobliz a je to tzv. dopravne cerpadlo a druhe niekde v motorovom priestore ktore generuje tlak pre rampu....

ROpa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jarinek

Původně zaslal: Yves

kdyby to byl imobilizer tak by to podle miho ani netocilo, imobilizer odpojuje elektroniku, motor se ani neotoci, dle miho

to je problem s palivovou soustavou nebo zhavici svicky, ale na ty to ma strasne malo najeto

Ne ne, bez imobilizeru starter toci, ale motor nachytne.

toto vies alebo sa domnievas ? Neviem ako to je u frantikov ale na VW group to normalne chyti asi na 1-2s a potom motor zhasne... a zabudol som povedat ze ihned ako zapnes zapalovanie a nesedi kluc s immom alebo z ineho dovodu kluc neprecita, blika kontrolka immobilizeru... mne samozrejme ziadna kontrolka nesvieti a to ani oranzova kontrolka motoru.... inac v poslednej dobe to chyta na druhy sup, teda je to trocha lepsie ako kedysi kedy to chytilo aj na viac pokusov. A este som vypozoroval ze ked vypnem motor na kratky cas tak to nerobi, ale ked stoji dlhsie napriklad hodinu tak potom uz sa to stava ze to toci ale nic... ako bez nafty.... co takto zajst s tym na diag ? ked uz sme pri tom je nejak dostupna diag na frantikov nieco v style vag-com alebo nieco podobne co by aspon z RJ motora vedelo vycitat chyby po OBDecku ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: ROpa-SK

Původně zaslal: jarinek

Původně zaslal: Yves

kdyby to byl imobilizer tak by to podle miho ani netocilo, imobilizer odpojuje elektroniku, motor se ani neotoci, dle miho

to je problem s palivovou soustavou nebo zhavici svicky, ale na ty to ma strasne malo najeto

Ne ne, bez imobilizeru starter toci, ale motor nachytne.

toto vies alebo sa domnievas ? Neviem ako to je u frantikov ale na VW group to normalne chyti asi na 1-2s a potom motor zhasne... a zabudol som povedat ze ihned ako zapnes zapalovanie a nesedi kluc s immom alebo z ineho dovodu kluc neprecita, blika kontrolka immobilizeru... mne samozrejme ziadna kontrolka nesvieti a to ani oranzova kontrolka motoru.... inac v poslednej dobe to chyta na druhy sup, teda je to trocha lepsie ako kedysi kedy to chytilo aj na viac pokusov. A este som vypozoroval ze ked vypnem motor na kratky cas tak to nerobi, ale ked stoji dlhsie napriklad hodinu tak potom uz sa to stava ze to toci ale nic... ako bez nafty.... co takto zajst s tym na diag ? ked uz sme pri tom je nejak dostupna diag na frantikov nieco v style vag-com alebo nieco podobne co by aspon z RJ motora vedelo vycitat chyby po OBDecku ?

To mám já vyzkoušeno starter točí ale motor nechytne ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...