Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 406 - je to tak?


Jantar

Recommended Posts

Ahoj, vcera jsem tu psal o svem vahani s vyberem vozu mezi pikaču a 406tkou 2.0 hdi. Dnes jsem brouzdal po netu a nasel tento clanek a po nem nasledujici diskuzi:

http://moje.auto.cz/scooter-x/peugeot-406.html

Tak mi to neda, a chci se zeptat, zda je pravda, ze 406tka ma skutecne slabe brzdy plne nalozena, nebot obcas taham fakt tezke kramy ( potapeni), a zda skutecne motor 66kW bude slaby. Nejak tam 66kw motory hanej.

Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

osobně bych do něj nešel. Já mám o cca 20 kW víc, což je celkem dostačující výkon na rozjezd, popř. předjíždění, ovšem slabinou je jízda do kopce. Aby to jelo, musíš to víc vytáčet. Motor 2.0 16V bude určitě lepší volba, zas je tam ale dražší pojistka. Což teprv motor 2.2, ale tam jsou údajně zase dražší náhradní díly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Jantar

Ahoj, vcera jsem tu psal o svem vahani s vyberem vozu mezi pikaču a 406tkou 2.0 hdi. Dnes jsem brouzdal po netu a nasel tento clanek a po nem nasledujici diskuzi:

http://moje.auto.cz/scooter-x/peugeot-406.html

Tak mi to neda, a chci se zeptat, zda je pravda, ze 406tka ma skutecne slabe brzdy plne nalozena, nebot obcas taham fakt tezke kramy ( potapeni), a zda skutecne motor 66kW bude slaby. Nejak tam 66kw motory hanej.

Diky

na kombika to bude malo na dalnice atp. Otec ma vsak 66kW na sedanu a nerekl bych, ze by to jelo nejak pomalu. Az ve vyssich rychlostech cca. nad 100km/h je poznat absence vykonu, ale neni problem i okrsky jet jako hovado. Kazdopadne co mohu rict, kdyz jsem to srovnaval se svoji byvalou 80kW 605tkou, tak 406tka tahla s tema 66kW lepe podle me tak do 80, pak uz byla lepsi zase 2.1TD 80kW, kazdopadne v nizkych otackach to hdi tahle o poznani lepe. Ja bych to tak nehrotil, pokud neni nekdo zavodnik, bude spokojeny. Muj otec mel predtimto autem 405tku SRi 16V 4bod - 92kW s kterou se dalo litat jako blazen a vubec si se 406tkou nestezuje ze by mel az tak malo vykonu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

už jsem to v nějaký recenzi četl, že prej má 406 sabý/vadnoucí brzdy.. no asi takhle - tohle neni sporťák, takže na to by měl řidič myslet. stalo se mi jenom jednou, že mě na výjezdu z dálnice nějakej pakouš na poslední chvíli předjel a dup na brzdu - měl jsem tam tak 150 a ty brzdy u 80 docela vadly. to byla ale extrémní situace (pak jsem koupil ate kotouče a nový destičky). myslim, že když se použijou kvalitní brzdy, tak není třeba se tím nějak víc zabývat. občas jezdim v 5 lidech, plnou nádrží plynu a poloviční nádrží benzínu, kufrem plným kovových nástrojů, takže dalo by se říct, že naloženej na maximum a zatim ani jeden problém s brzdama.

66kW - jestli jezdíš jak říkáš s fakt těžkým nákladem, tak radši na 66 kW zapomeň. né že by to nestačilo, ale u takhle velkýho a těžkýho auta je to bude fakt docela líný a slabý. a to je škoda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

66kW variantu bych naopak preferoval, protože je potenciálně méně problémová než 80kW - hlavně odpružený setrvák, že... byť už se tam místo něj dá nasekat pevný. A že na to auto nestačí je blbost, sám mám 66kW motor v autě ještě o dost větším a těžším než je 406 a problémy s tím nemám.

Brzdy jsou úměrné kategorii auta, nevím o žádném problému s nimi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, jak jsem psal, já sám mám 405tku td rovněž 66kw, a problém nemám, zabírá slušně. Ale zas nevím, jaký je rozdíl ve hmotnostech vozu. Kamarád, co jezdíme spolu, má xantii s 1.9td motorem rovněž, výkon nevím, ale předpokládám asi taky těch 66kw, a nedá se to srovnat. Vzhledem k dost rozdílným hmotnostem našich vozů jsem více spokojen, když řídím pežota, tedy co se akcelerace týče, kde si dovolím předjet já on trčí v koloně, ale zas to pohodlí je v jeho prospěch. Takže fakt závisí na naložení auta a hmotnosti. Ale zas nevím, jaký je rozdíl v jízdě mezi typem motoru td a hdi. Brzdy by byly asi problém větší, byl jsem letos potápět v Norsku, měl jsem půjčené VITO, a při jízdě z krpálu na dvojáka jsem o fous dole už skoro nezastavil, jak začaly vadnout a odcházet. Proto sem se na ty brzdy speciálně ptal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

405 / 406 - 1150kg / 1335kg, kombík má +-20kg víc

Edit: k těm brzdám - pokud to vadne kvůli ne zcela dostačujícím kotoučům tak můžeš na předek koupit sportovnější Bremba nebo ATE, popř Zimmermanny, je to invesice 4-5 tisíc i s destičkama a na jetým autě to budeš měnit dřív nebo později tak i tak...

[upravil dne 23/10/2007 Fusion]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně musím říci, že brzdy jsou v pořádku co se týče výkonu právě tehdy když je vyměníte třeba za ATE jak jsem to udělal já.. Před tím tam byly origa kotouče a Lockhead Delphi destičky a auto prostě nebrzdilo.. Vyměnou za ATE je vše v naprostém pořádku a brzdím z 200 na 100km/h a v pohodě :super Spíš mam problém se starty a s leností auta, ale s brzdami ne..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pardon že se vtírnu do diskuze, nicméně je to k tématu. :)

Znáte někdo nějaký e-shop, kde se dá sehnat ATE PowerDisc? Já jsem gůgloval, co mi gůgl stačil, ale nic jsem nenašel... :myslim Čeká mně totiž brzo výměna sjetých (a prorezlých :grr) originálních kotoučů a desek, tak že bych tam šoupnul tyhle, jelikož jsem na ně slyšel samé dobré reference.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám taky brzdy měněné a to kotouče jak ve předu, tak i vzadu + destičky a vše ATE a spokojenost.

Ladman: Co se týká pojistky, tak na tu to nejezdí a ani to nemá vliv na výkon vozidla.

Fakir:pokud přijedeš na 3.minisraz, tak můžeme popovídat.

[upravil dne 23/10/07 OK406]

post-0-14109596802583_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: OK406

Fakir:pokud přijedeš na 3.minisraz, tak můžeme popovídat.

To bohužel nepřijedu, ač bych hrozně rád. O víkendu jsem ve Varech. Bude to muset počkat na 4. minisraz. ;)

Jinak, dělá ATE i zadní kotouče? Resp. když bych měnil na ATE, měl bych teoreticky vyměnit předek i zadek, ne?

//edit: jo, už vídím, že dělají i zadní

[upravil dne 23/10/07 Fakir]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: OK406

Ladman: Co se týká pojistky, tak na tu to nejezdí a ani to nemá vliv na výkon vozidla.

[upravil dne 23/10/07 OK406]

To máš sice pravdu, ale bez uzavřeného povinného ručení nemůžeš zrovna konkrétně ty vyjet z garáže.

[upravil dne 23/10/07 Ladman]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno,já sice mám 80 kw ale myslím si že 66 kw ( jako třeba u Oktávky ) je dostatečný výkon na to aby si svoje těžký krámy ( jak píšeš ) dovezl kam potřebuješ !

Jinak jak píší jiní uživatelé pojistka nejezdí a obsah taky ne,ale myslím si že 66 kw je dostatečný výkon,ale nakonec i existuje varianta - chip motoru :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...