Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Podsviceni - typ zarovky


NBT

Recommended Posts

U moji 405 (starsi model) neni folie ale zlute plexisklo, ktere je soucasne nosnym materiale, takze metoda pomoci barevnych folii nevede k cili. Jinak je pravda o tom ze ty zarovky rady praskaj, pouhou demontazi a montazi mi odesli 3 zarovky. Nevite kde se daji sehnat?

PS:Pomalu se smiruju s tim, ze zmena podsviceni neni v mych silach .:D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud by si to měl rozebraný do mrtě, tak zjistíš, že to plexo nejni žlutý. Ono to těma dírama jen tak vypadá, ale ve skutečnosti je čirý. Ten oranžovej nádech dělá podtisk ciferníků. Žárovičky se day sehnat v lecjaký autoprodejně. Dělají se ve dvou watážích. 5W a 2W. Doporučuju ty 2W. s výkonnějšíma pak přístrojovka září jak ďábel a celkem krutě se hřeje

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to bych se mozna hadal :)

Stejne to budu jeste jednou rozdelavat tak se kouknu poradne, ale z vnitrni strany(ze strany mechaniky tachometru) bylo jasne videt ze je to plexi pres celou plochu panelu zlute, ale jak rikam pri pristi demontazi se na to zamerim a podam report :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já sem psal záměrně do mrtě. To znamená opravdu do šroubku. Taky sem si ze začátku při pohledu dovnitř myslel, že je to oranžový, ale pokaď to rozhodíš do tý fáze, že sloupnež z toho nosnýho plexa folii ciderníků uvidíš sám. :cool::cool::cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No po tom co jsem se presvedcil ze tam mam plexi, tak uz nepocitam s tim, ze bych menil barvu podsviceni. Nenapada me totiz dostatecne jedoduchej zpusob jak to udelat. (jedine sehnat na vrakaci jinou desku s budikama, ktery ma pruhledny plexi - uz jsem si to zjistoval a da se sehnat tak kolem 800) Jediny co jsem udelal, tak jsem vymenil uplne vsechny zarovky v palubovce a sviti to tedkom krasne rovnomerne zlute :D , jak z tovarny.

Jeste k tomu denimu pocitadlu, jak jsi to opravil, me taky naukazuje, ale po vyndani toho mechanizmu a promazani nevim jak dal. Nic viditelne neni ulomeny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jich tam mel presne 20. Ale zalezi jakou mas vybavu, ABS a podobne kontrolky tam nemam :D.

Jsou to takvy maly hajzlove 12/1.2W maji je treba na Belohorske v Praze 5Kc/ks.

Jo a jedna je trochu vetsi, tu jsem nemenil (pro osvetleni kolem teploty hladici kapaliny).

K tomu pocitadlu: Podle originalu je tam takova vidlicka, ktera to nuluje. Me se ulomila ta vrchni cast vidlicky, tak jsem cely nulovaci knoflik posunul, kde horni cast vidlicky nahradila spodni. Ale stejne mi to neukazuje :(

Ostatne to me tolik nestve, jako ze mam ten tachometr neprijeme hlucnej, hlavne kolem 90km/h musim zesilovat radio abych to prehlusil :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Macho: A kurwa! Tak to vidím poprvé... Mel sem rozhozený takhle do mrtě dvě přístrojovky ze 405 staršího modelu a na obou bylo to plexo čirý... Ono záleží evidentně na výrobci. Dávali se buď od Jaageru, nebo.....a teď si kurwa nevzpomenu... Každej si to evidentně řeší po svým.... Nicméně nezoufey, na rudo to pude bez problémů.... A jak vydíš, tak k ručkám vedou samostatný světlovody a tudíž si můžeš udělat ty ručky třá modrý. Omlouvááááám se za mystifikaci. Holt je furt co se učit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A v čem je problém? Oranžový plexi s červenou folií bez problémů kombinovat jde. Ono je fuk, jestli máš oranžové plexi, nebo oranžový podtisk ciferníků. Jde o filtraci vlnových délek a v případě oranžový je v ní obsaženo i kompletní spektrum červené. výsledek bude stejnej jako u mě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...
Napsán autorem Hics

Pokud by si to měl rozebraný do mrtě, tak zjistíš, že to plexo nejni žlutý. Ono to těma dírama jen tak vypadá, ale ve skutečnosti je čirý. Ten oranžovej nádech dělá podtisk ciferníků. Žárovičky se day sehnat v lecjaký autoprodejně. Dělají se ve dvou watážích. 5W a 2W. Doporučuju ty 2W. s výkonnějšíma pak přístrojovka září jak ďábel a celkem krutě se hřeje

Cauky, asi se to muze lisit podle vyrobce... Ja mam v 309 (1.6SX 90, Veglia) lehce do zluta i to plexo co tvori svetlovody. A pro jistotu je zlutej jeste i folie...:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...