Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

auto z AAA auto


Jantar

Recommended Posts

Ceny aut v "Áčkách" jsou tak trochu mimo realitu, alespoň v Budějcích. Kdekoliv jinde jsou auta o dost levnější. Jinak jejich firemní strategii při výkupu aut taky nechápu. Nejdřív ti řeknou, že o vůz nemají zájem a za pár dní volají, že už ano. A to není pouze moje zkušenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Martin.405

scratchi nechapu kde porad beres to presvedceni ze za vsema temahle odrazenejma stitkama, svarovanejma autama a chybejicima roletkama stojime my.. uvedom si, ze jako firma sme treba patej nebo taky desatej majitel prodavanyho auta.. menit motory nebo skladat auta ze tri casti se vyplati nakymu frantovi garaznikovi, u nas na to neni cas ani lidi.. ale mam takovej dojem, ze tobe muzu vysvetlovat co chci jak chci a stejne si budes myslet svoje.. mas na to pravo

s tou vykupni a prodejni cenou sem to vysvetloval uz pred tim. krom toho kdyz tam nekdo necha skodovku s lpg za 3.000 a proda se za 19.000, tak nechapu co je na tom spatne - firma vydelava. nikdo te nenuti tam to auto za nabidnutou cenu nechat, jak vydis aut mame dost.

zvedak mame, a jestli i pak nezjistis vuli v ramenech, tak si nemas sam kupovat ojety auto.

[upravil dne 22.10.2007 Martin.405]

[upravil dne 22.10.2007 Martin.405]

Ano, to je sice hezké, že je to pátý a nebo desátý majitel, ale to je problém tvého chlebodárce, blištivá ambaláž a auto se vydává rázem od druhého majitele a nebourané:D:D Jinak co se týče cen, tak to ani nemá cenu komentovat a popravdě překvapuje mě, že ty ceny jsou víc než nadsazené i u aut, kterých je opravdu hafo jako Felicie, Oktávie a Fábie! Nevím jak jinde, ale konkrétně v Praze např. Felicie rok 1996, 1.3 bez serva, prostě ten základ a to "jemně" kvetoucí a celkově o laku ani nemluvě na tachometru 150.000 km a chtějí za ní 59.000,- Kč s DPH:o Tak k tomu nemám co říct, protože s těží bych za takové auto dal třicet!:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim ze problem bazarovych aut je je v tom ne cely trh ojazdenych aut je strasne "zhovadeny".

DRVIVA vecsina autobazarov funguje na tom ze odrbe zakaznika. Kupit lacno ojazdeny voz(prevazne v zahravici), stocit tachometer a predat ako spickovu karu.(odrbany kupujuci)

Druha moznost je kupit doma - vyrazne pod cenu (odrbany predavajuci) a predat nad cenu.

Kupite sice dobry voz ale podstatne drahsie ako na inzerat.

Je jasne ze aj bazar musi z niecoho zit, ale aj podla mojich skusenosti si na aute za 150 az 200 000 prihodia 50 000 co je viac nez dost. Je to proste mafia.

Filozofia je taka ze sa urobi reklama na to akych skvelych odbornikov maju v bazare - tu kupite len overeny, prevereny a odskusany voz.

Potom "naivko" ktory sa v autach nevizna a nechce riskovat nakup na inzerat, ide za odbornikmi do velkeho bazaru. Toto je ich zakaznik - odrbu ho sko sirotu.

Ojebavaci su aj pri prilezitostnych predajoch, hlavne ak ma chlap vzadu dielnu v ktorej zlozil z 3 aut to ktore vam preda ako auto kde sa menil len blatnik.

Aby som sa vratil k tomu zhovadenemu trhu. Ak predavate auto v naozaj dobrom stave a realnym poctom kilometrov, musite ist pod cenu, alebo mat velku trpezlivost. Ako mozete "konkurovat" nalestenym krasavcom z bazaru s lepsou vybavou, nizsou cenou a hlavne "poctom kilometrov na zelanie".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Martin.405 -

pomalu bych si typl že jsi podílníkem AAA a ne řadovým zaměstnancem, se kterým jak jsi se zmínil asi zrovna nadvakrát chlebodárce nezachází.

Tady všichni v podstatě nenapadají AAA za to za kolik a v jakém stavu prodávají, ale JAK prodávají. Je to jejich (Vaše) obchodní politika, já ji rozumím, asi nebude protizákonná ale přinejmenším je diskutabilní a nemorální. To je fakt a ten tady asi nevyvrátíš, s tím se budeš muset smířit.

Moje zkušenost (teda tchánova): koupil si auto, byl natlačen do financování zajišťovaného AAA s tím, jak je to super a nejvýhodnější, a ejhle když jsem to začal studovat bylo rpsn kolem 70%, což se asi nebudeš hádat, to už hraničí s lichvou. Ano, on tomu nerozuměl a naletěl na řeči, že je to nejvýhodnější, ikdyž zdaleka nebylo - a v tom je problém prodeje AAA jak po stránce obchodní, tak technického stavu aut.

(to že mu auto do půl roku někdo ukradl v řadě obdobných aut s menším zabezpečením (u něj původně již z bazaru montovaný medvět block, alarm) si každý může přebrat jak chce, jen říkám, že zmizelo jediné auto v řadě srovnatelných ne zrovna nejhůř zabezpečené).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sice se to tady zvrhlo totálně mimo původní dotaz, ale taky přidám svůj názor.

dá se říct, že souhlasím s martinem.405.

to jaký áčka jsou jsme z nich udělali my klienti. protože pokud je jejich výkupní cena malá-tak tam to auto neprodám, ale lidi ho tam stejně nechají. a pokud je to auto šrot-tak ho nekoupím, a lidi to stejně kupujou.

já nevím jak vy, ale já bych takovou firmu chtěl mít, levně koupit a draze prodat. nejde o to, že někoho obalamutili, ti lidi s tím dobrovolně souhlasí, je to jejich svobodná vůle. je to už jejich problém, že se nezeptali někoho nezávislého, kdo jim rozumně a nezištně poradí.

to, že někdo napíše, že tam dával firemní audinu a pak se diví že si na ni narazili 50 litrů. moje firma kdyby mě pověřila, že mám prodat firemní auto, tak zajedu do áček, zjistím kolik mi nabídnou, to řeknu šéfovi, ten mi řekne, že je mu to jednu, tak mu těch 60 dám ze svýho, a mám auto za dobrou cenu, nebo na tom těch 50 vydělám já.

áček se nezastávám, mě se jejich chování taky nelíbí a proto tam nelezu.

jen mi vadí to, že někdo udělá chybu a nechá se napálit, tak je z toho naštvanej na toho druhého, že ho napálil. přitom by měl být být našvanej na sebe, že se napálit nechal. prostě český přístup je ten, že oni jsou lumpové a já malý chudáček. přitom by to možná mělo být, že já jsem blb, který jim na to skočil a jim to přineslo zisk.

trošku za tímto postojem vidím závist, že oni vydělavájí a já ne. přitom máme všichni stejnou možnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja by som so Zobym nesuhlasil.

Jednoducho - Su povinny ta oboznamit so stavom vozidla (dobre ho poznaju). Samozrejme ti nic o vadach nepovedia a trvdia ako to je bomba kupa. Jedna sa teda o PODVOD a to plnom zmysle vyznamu tohoto slova. Problem je ze zmluvy maju tak napisane ze oni su osetreny, ak sa daco pokusis relamovat nas proste zmluvu. Sudit sa s takouto bohatou firmou asi nie je tiez dobry napad a oni to dobre vedia.

Ak ma byt podnikanie postavene na tom ze dobry podnikatel je ten kto viac odrbe toho druheho tak to dakujem pekne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TOHO ZAMĚSTNANCE ÁČEK BYCH FAKT NĚKAM POSLAL.To že natíráte např. gumy aby se leskly je vlastně podvod, protože maskujete skutečnej stav těch gum. atd. A ne že si za to může zákazník sám.Já osobně jsem k Vám volal na xsaru. Že prý je jako nová a že když přijedu do Prahy tak mně dají slevu na auto 5000kč.Tak sem se sebral a jel sem tam.Když sem tam přijel tak nejen že žádná sleva nebyla ale nebylo tam ani to auto.Ono tam totiž ani nikdy nebylo.Nikdo se tam se mnou o tom nechtěl bavit,ale furt mně nab.jiný auta.Jednomu známýmu co tam dal auto do výkupu tak mu ho ohodnotili na 100 000kč.sebrali mu techni. a když šlo na vyplácení peněz tak mu dávali jen 80 000kč.Tak na ně zavolal policii.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem viděl pár aut z AAA a vesměs to byl zamaskovanej vrak, za šílený peníze, jak kdosi psal při prodeji bylo dotyčnejm řečeno, že auto nebylo v životě bouraný a atd ......pouze lži:grr:grr a můžu přidat jeden příklad kdy jsem tam byl s kamarádem reklamovat dodávku. Po koupi dodávky jel na stk, ze který ho samozřejmě vyhodili, protože zjistili, že tohle auto by mělo mít abs, jenomže na autě nebylo nikdy namontovaný, tudíž jiný auto než bylo uvedeno při prodeji:myslim:myslim. Tak jsme to jeli reklamovat a bylo mu řečeno, že mu daj zdarma rádio s cd a ať si to nějak vyřídí na tom stk nebo, že má druhou šanci se snima soudit a to potrvá pár let, ale auto mu zpátky nevemou, na to prej může zapomenout. Jak to asi mohlo dopadnout? chudák si prostě vzal rádio na stk to nějak udělal, protože potřeboval auto na podnikání a neměl na to aby se soudil, na to se oni spoléhájí:bojim:bojim:bojim Takže řikám áčka nikdy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

AAA NEBRAT! Uz jen ta reklama, ze lidi z Jagr tymu lolm jezdi vyhradne ve vozidlech od aaa, uz se vidim, kdybych mel 60M na rok, jak si kupuju ojetyho golfa, v AAA lool , jinak moje zkusenost z aaa, kupujici muj kamarad, Renault Laguna 1,9 DTI, mesic auto jezdilo naramne, bylo cisty, motor, interier opravdu krasa, nic se nezjistilo ani v autotizovanem servise, ale asi ty 4 hodiny kdyz mu kopirovali udajne naky dokumenty, (nerikam , ze to neni pako! Jelikoz ja koupit auto tak do nej posadim mladou a nikod nikam snim uz nepojede pac je MOJE!) ale vratime se k tomu tematu, no mesic nic, potom auto prestalo tahnout, mno mysleli sme ze to bude filtr nebo tak, svycky, ale hovec, zjistilo se ze chcije turbo a musel chudak na repas 20 000Kc vcetne prace, jedeme dal, rozovdy, olej, filtry to je rutina, dalsi vec byla zasekla 3jka pri rozjezdu, musel volat odtah oprava vcetne odtahu cca 30000Kc, vcetne prace, dalsi vec bylo krasne , az nepochopitelne zamaskovany vadny servo, ktery propoustelo pri tlaku olej, vic a vic, az najednou mu neslo zatacet kolama, prootze nemel olej, stalo se na hradubicky, takze opetovne :D odtah, repas serva myslim ze kolem 15 000Kc vcetne prace, jedeme dal, vaha vzduchu, brzdy, a perla nakonec, prorezlej vyfuk ale byl prorezlej v miste nahore takze to nebylo videt, ale bylo to haluz takova dira :D , ted byl na technicky, myslim, ze kdyby sem tam nejel snim, tak se na nej vyserou, pac mu zjistili , ze ma repliky lampy predni, takze mu to vubec nenamerilo jestli mu to sviti spravne , vubec to nechtelo hodit lom, teprve pri dalkovych to tam neco malo bylo videt, no snad sem na nic nezapomel,

No samozrejme vim, ze mohl narazit na spatny kousek, kde to tam nakej manik hodil pac vedel co stim je, a AAA si to nebylo schopny zkontrolovat taky proc, kdyz to muzou hned prodat, oni udelaj beznej servis , udelaj puc, aby to vypadalo a tim to konci, ale zase nadruhou stranu, proc 4 hodiny bylo auto v riti nevim, ale ja osobne do AAA mam strach o penezenku a da se rict i o zivot, sednout do neceho co neni uplne v cajku

[upravil dne 22.10.07 Jogin]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nejlepsi bylo ze kamos prodaval auto puvod cr,serviska malo najeto hotovy mazel furt volali jak daji 200 i vic ze aj 220 kdyz to dovezem,no a nakonec rekli ze to auto je hluboce pod 200,ze max 170 a to ho prodal za tyden za 210,vychcanci,zatim co vim kdyz tam nekdo dal auto tak melo vadu ktera nesla opravit nebo byla draha,tak jedina moznost sup s tim do Acek,oni si poradi :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no aby sme sa vrátili k základnej otázke čo kúpiť: ja osobne som za istotu oproti veľkej neznámej z AAA a to i za cenu že nemám klímu a pod. Pretože ak mi auto predáva kamarát, dúfam že dobrý, tak oželiem nejaký ten komfort. Ja som kedysim kupoval starší Ford Mondeo v úplne tej najzákladnejšej výbave, bez ničoho okrem centrálu, ale bral som ho priamo od 1.majiteľa a mal som 100 % istotu že to nie je nejaká lotrovina. Naviac xara je podľa mňa solídna kúpa čo sa týka komfortu jazdenia, pohodlia priestoru vnútri, záleží však čo si Jantar od auta sľubuje, je to len na ňom ale nech zobere do rúk ZDRAVÝ SEDLIACKY ROZUM. To je môj názor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Jantar

Ahoj, tak jsem dnes, v rámci řešení do čeho jít ( vlákno p 405td combi x citroen xsara picaso), jel náhodně kolem bazaru AAA Auto, a zde měli peugeot 406 2.0 HDi combi, r.v. 2000, a za cca 170 tisíc. Tak teď řeším, zda tu xsaru picaso, a nebo 406tku. Motory maj oba stejný, 66 kw, stejně jako moje 405tka. Tak teď babo raď. Mám tedy velké dilema. Xsara picaso má zajímavý design, 406tka je asi objemově větší. Byl jsem strašen, že xsara se hůře ovládá v zatáčkách kvůli výšce, zas si myslím, že je v ní lepší posez řidiče, tudíž bezpečnější výhled a rozhled. A nevím, zda zrovna auto z AAA. Nemáte někdo nějakou zkušenost? Na co si tam dát pozor a tak? Jak už jsem psal, xsaru bych měl od kamaráda s jistým původem, má ji jako 1.majitel od výrobce. Navíc pežot nějak hlučí výfuk, asi ten vlnovec, či co to je. Nevíte, kolik by stál novej? Jo, a dajší věc. Nabídli mi odkup mé 405tky protihodnotou, mám rv. 95 a nabídli 30 tisíc, tak se mi zdá blbost ji tam nechávat, mám ji vychytanou a stejně bych k novému vozu řešil nějaký druhý na drobné pojíždění, a za ty peníze asi stejně nic nekoupím, tak si nechám i tu 405tku. Takže otázka. Jít do 406 z aaa, a nebo jistotě v podobě picasa? Děky moc všem za radu či typ. :myslim

Moje zkušenosti praví, aby sis koupil auto u kterého máš jistotu historie a víš, že s ním bylo solidně zacházeno. Když by sis pak koupil neznáme auto sice v pěkné výbavě a začalo by se hezky srát, hodně by jsi se mlátil do hlavy, proč jsi si nekoupil to druhé. Výbava je sice hezká, ale na to auto nejezdí. U auta je potřeba, aby svoji základní funkci plnilo spolehlivě.

Každopádně jak se rozhodneš jakkoliv, určitě si celé auto POŘÁDNĚ prohlédni včetně smluvního zajištění a nikdy se nerozhoduj dle záruk a dalších kravin, které obchodníci po nákupu vozu slibují. Oni v tom plavou jak ryba ve vodě a moc dobře vědí co si můžou a nemůžou dovolit. Obchod zejména s auty je dost tvrdý a na jeho uzavření je potřeba mít zcela čistou hlavu. To ale obecně platí u jakéhokoliv ochodu.

Přeju hodně štěstí a šťastnou ruku. :super:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Většina z vás tady píše jak chtějí AAAčka vykoupit za menší cenu, než se auto prodává, ale kdo vám vykoupí auto za prodejní cenu? Ukažte mi jediný autobazar který vykoupí auto za prodejní cenu. Neexistuje protože nikdo neví kdy to vykoupené auto prodá, jestli za týden nebo za rok. Tímto se nechci AAAček zastávat, ale i přes veškerou kritiku mají pořád prodej, protože se najdou lidi, kteří koupí a né každý špatně. Já jsem tam koupil před 5 leta Citroen ZX a naštěstí (pro mě, jinak by ta cena byla určitě jiná) mi ho prodávali bez klimi a ona tam byla. auto koupená u nich mi sloužilo bez problémů a vidím ho jezdit do dnes. Jestli má nový majitel nějaké problémy nevím, protože jsem ho prodal přes jiný bazar.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V roce 2001 jsem se zbavoval VW Transportera 2,4 D a protože jsem potřeboval peníze rychle, šel jsem cestou výkupu. Byl jsem v Auto ESA, ARHO a několika menších bazarech, kde byl hlavní problém, že peníze nebyly na dlaň, ale třeba za týden - nicméně ve všech byla cena téměř totožná, cca 160 000 Kč + DPH za 5-ti letý auto s 450 tkm na hřbetě. Vybočoval pouze GLOBAL PD (nabízel 150 včetně DPH) a AAA, kde dali 250 na ruku (včetně DPH).

Auto prodávali za 270 + DPH a za týden auto nebylo (a km seděly tak jak jsem auto dovezl)

Když jsem se pak v roce 2005 zbavoval druhého Transportera, kupodivu mi nejvíc nabídl GLOBAL PD, ale celkově jsem měl podstatně větší problémy, aby ho některý výkupce vůbec chtěl (a to byl rok 99, 2,5 TDI a otypovaný jako 5ti místný s šoupačkama na obou stranách). Tohle auto pak ve zmíněném bazaru, kde jsem ho nechal za mrzkých 205 Kč včetně DPH to stálo minimálně 3 měsíce s cenovkou lehce přes 240 tKč

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co se tyka AAA - auta tam celkem odrazeji stav vozoveho parku tady u nas, ktery je mnohdy zalostny, a ty lepsi kusy se prodavaji jinak a jinde. to cele nalestene, obalene reklamou a hlavne skolenymi prodejci, kteri vedi jak presvedcit lidi. Jen tak mimochodem, prodavajici by mel kupujiciho se stavem auta seznamit, a ne to odbyt ve smlouve zaskrtanim kolonky "nutna kontrola/oprava" snad u kazdeho dilu, co na aute je.

Ale AAA na tom celem nesou jen pulku viny, druhou pulku nesou zakaznici, kteri si tam ty levne sunky kupuji.

Ze tam nekdo streli auto a oni si prirazi 50.000? No a co, kdo dotycnemu branil prodat to auto sam? Holt kdyz se chce rychle zbavit auta, musi pocitat se ztratou.... to je posledni, co bych jim vycital....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tos mě asi nepochopil - já to beru jako realitu, prostě jsem chtěl prachy cash a oni na sebe vzali to riziko čekání, až někdo zrovna tohle bude chtít. Spíš jsem psal o tom, že někdy dá víc ten, někdy onen, ale v podstatě se ceny ve výkupu až tolik nelišej (ať už jsou to áčka, ESA nebo Franta Vomáčka - ten ale na rozdíl od těch velkých většinou v šuplíku potřebný obnos nemá a tak se vlastně ani moc nejedná o výkup, spíš o zrychlený prodej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Důvod, proč do podobných bazarů nelezu, a ani nejsem ochoten tam chodit někomu auta prohlížet, je velmi jednoduchý. Nezazlívám jim vůbec kolik si přirazí, to mě nezajímá, to je jejich věc. Důvod je ten, že vykoupí auto prakticky bez kontroly, a stejně tak to auto prakticky bez kontroly po naleštění prsknou na plac, a dál je to nezajímá. Ty inzerované "prohlídky", a "kontroly" jsou pro smích, k ničemu. Samozřejmě, že na place nelepí auta ze tří apod., to dělají ti, co jim to do toho výkupu přivezou - ale já k nim nejdu právě proto, že to při výkupu prakticky nekontrolují, a odmítnou jen vyložené průsery viditelné na první pohled. A já, kór za ty přemrštěné ceny co tam jsou, nejsem ani v nejmenším zvědavý na to, hrát si na kočku a na myš s někým, kdo to auto do toho výkupu takto poslepoval, abych po něm musel prolézt auto pomalu rentgenem. Nemám na to čas, náladu, prostředky, a hlavně to nemám zapotřebí. Mnohem jednodušší a efektivnější pro mě je, jít koupit k prodejci, o kterém vím, že sám auta při nákupu opravdu pečlivě kontroluje, a tudíž má kontrola u něj je potom spíš pro formu. K prodejci, který neseká housky na krám a po koupi pro něj nejsem obtížný hmyz, ale pro kterého jsem partner a potenciální odběratel dalšího auta - plus onen prodejce většinou poskytuje i servis, a byl by sám proti sobě prodat namaskovanou past, protože by pak na tom servisu prodělal mnohem víc než by na té pasti trhnul. Takže to jsou moje důvody, ověřené mnohaletou praxí a realizovanou koupí více než stovky ojetých aut, ať již svých nebo pro své okolí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...