Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

sněhové řetězy


Pepito

Recommended Posts

kazdy vyrobce ma tabulku, kde ma rozdeleny velikosti retezu a pod cislem velikosti jsou uvedeny vsechny rozmery pneu na ktery patri. Ja ac profedionalni ridic kupuji retezy v supermarketech a mam jedno hlavni kriterium, musi mit hranaty profil a kouknu jestli to neni z nakyho sejra. Za 14 let co jezdim (a to doopravdy hodne) sem je musel pouzit jen jednou a vytahly me z ledu v kopci uplne zs prehledem

[upravil dne 21/10/07 buml]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Našel jsem tyto řetězy Pewag Brenta 9 XMB 64 za 1.298,-Kč

snhsj5.jpg

Vzhledem k tomu,že bydlím v horách,tak předpokládám,že je budu často používat a proto budu nucen koupit nějaké kvalitnější,tak bych potřeboval váš názor :myslim

[upravil dne 21.10.07 Pepito]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Našel jsem tyto řetězy Pewag Brenta 9 XMB 64 za 1.298,-Kč

snhsj5.jpg

Vzhledem k tomu,že bydlím v horách,tak předpokládám,že je budu často používat a proto budu nucen koupit nějaké kvalitnější,tak bych potřeboval váš názor :myslim

tieto su do Y.

A takéto doporučujú aj v testoch. Značku nepoznám, tak si prever výrobcu. Vzor je dobrý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pepito

Vzhledem k tomu,že bydlím v horách,tak předpokládám,že je budu často používat a proto budu nucen koupit nějaké kvalitnější,tak bych potřeboval váš názor :myslim

[upravil dne 21.10.07 Pepito]

V tom pripade na retezech doopravdy nesetri

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pewagy jsou hodně dobrý. Jestli si to dobře pamatuju ze školení tak snad přišli první na trh se sněhovýma řetězama, který se dali navlíknout bez najíždění. Na jejich nabídku se můžeš podívat na http://www.pewag.cz Stojí sice daleko víc než ty z Tesca, ale pokud jsi nucen ty řetězy používat často každou zimu tak bych asi koupil Pewagy. Jinak pokud sebou vozíš v zimě řetězy jenom pro případ "kdyby náhodou" a do hor jedeš jednou za zimu tak stačí ty z tesca za 300,-. A taky nepodceňovat trénink na suchu. Potom to vypadá blbě když stojíš v závěji a čučíš na návod na krabici :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám zimní obuté na plecháčích a řetězy používám velice často. I při max. utáhnutí(našponování) řetězu se nezabrání otlučení disku :grr , pakliže jezdíte brutální kopce.:aut

Jinak doporučuji "nácvik",jelikož při -10 C a spousty sněhu realita nasazování vypadá jinak :D:D:D a ještě doporučuji po sundání opět pěkně "urovnat" ať nejsou zapletené :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: p406b

Pewag je spicka v oboru, s nima chybu neudelas a na castejsi pouzity kup jen kvalitu jinak je pretrhnes a to je pak skody!!! Maj tady fabriku, tak kdybys neco potreboval, tak dej vedet:papa Ale v noci s baterkou tam nejdu.:bojim:D

Ty řetězy se vyrábí u vás ve městě?To tam máte asi "podnikovou prodejnu",že?Mohl by jsi mi zjistit kolik budou stát ty řetězy co mám tady v této rubrice?Předem moc díky :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řetězy mají své místo v každém auitě , které jezdí v zimním období bez ohledu na to, zda je venku tak a ne onak. Sváteční řidiče s tím , že k tetě pojedeme až to poleví a stavíme se i na nákup v tuhle chvíli neřeším.

Zimní kola dělají hodně, ale není to všelék !

Nezapomenu nikdy , jak jsem cestou ze Sloupa v Moravském krase viděl zůstal viset na sněhovém jazyku nějakou obchodnici v kostýmku v kozačkách na podpatku , jenž si z kufru vytáhla řetězy, bez problému je nasadila a odfrčela během 5-ti minut k úžsu všech kolem svojí 50 km/hod po naprosto neudržované silnici III tř.

Po použití?

No já doporučuji spíše oprat a usušit , rzi se člověk neubrání, ale co se týče takového toho silničního slizu , to je hnus extra , brát to v tom stavu příště do ruky !!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozumní řidiči si řetězy raději nasadí předem (protože vždy musíš počítat s tím,že nejsi na cestě sám) a jsem dost často svědkem,kdy "zkušení" řidiči stojí v polovině zledovatělého kopce v koloně :aut) Nehledě na to,že z příkopy se ani s pomoci řetězu nedostaneš,na to jsou naše auta dost těžká :D

Né vždy máš možnost po každém použití řetězy umývat a sušit :D:D:D

(já je už mám v kufru :D)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...