Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

309 1,9d po nastartování chcípne pokud jí nechám na volnoběh


Duelle

Recommended Posts

Má to plynovej regulátor předvstřiku nebo tak nějak bych to nazval....Je to váleček plnej plynu a podle toho jak se mění teplota motoru tak z něj vylejzá nebo zalejzá bovden co reguluje předvstřik..Mám čerpadlo bosch ale tenhle regulátor mám v pořádku..bovden normálně s tim predvstřikem hýbe a motor reaguje otáčky klesnou.Co jsem koupil pažouta na díly tak tam ten předvstřik stačí chvíly podržet po nastartování a pak už běží normálně (u toho auta na díly je ten regulátor vyřazenej a je tam bovden do auta.) Takže můj problém asi vězí jinde ...zkopušel jsem i štelovat dorazy předvstřiku ale nepomáhá to :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Palivovej filtr jsem měnil v srpnu,zkoušel jsem i odvzdušnit potrubí, nikde to nerosí,přepady jsou taky nový,vejfuk taky novej,zkoušel jsem i dát to do servisu ale jimu to neudělalo. Myslel jsem že to je tím předvstřikem protože když ho odpijim od bovdenu a zvětšim mu doraz na straně "studenej mot" tak je to v poho ale pak ten bovden po ohřátí vyleze málo takže jedu pořád s předvstřikem a je to líný a víc to žere...Co jsem měl minulýho pažouta tak ten měl 400tis najeto a jezdil líp a byl to ten samej motor... dokud mi ho neukradli ...... Na tom autě jsem měnil i palivový potrubí,a vstřiky, koupil jsem si i diesel piezo snímač ke stroboskop. lampě i to je v pořádku.....chjo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

P.S.:P jezdim většinou na shell v-power d. ale na naftě to nezávisí........jinak je to auto k nezaplacení!! Brzdy jsem zgenerálkoval za den a kousek a bez trápení :-) u SAABa jsem to dělal 4 dny+++ Na druhou stranu SAAB je trošku jinde.... Za rok po praze najezdim 30 000km a to je pažout božskej s 5 L nafty

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Duelle

309 1,9d po nastartování chcípne pokud jí nechám na volnoběh,po dalšim startování které trvá asi tak 5-10 vteřin je vše ok a nebo jí musím držet ve vyšších ot, dokud se nezahřeje na 70c,

Přesně to sem měl taky, příčinou byl vzduch v palivové hadici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Duelle

309 1,9d po nastartování chcípne pokud jí nechám na volnoběh,po dalšim startování které trvá asi tak 5-10 vteřin je vše ok a nebo jí musím držet ve vyšších ot, dokud se nezahřeje na 70c,

mam na teba otazku, ked stojis dlhsie napriklad na krizovatke a uz mas aj motor teply nestane sa ti zeby ti zdochol?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nikdy... jen když je chladnějc po nastartování respektive když se nedotknu plynu tak běží asi tak 3minuty a pak až chcípne ale pokud přidám a zas nechám volnoběh tak hned chcípne, Pak startuju asi 5-10 vteřin a a už je vše ok ....až do doby než úplně vystydne... Ale teplej mi nechcíp nikdy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aha, no ja som mal tiez podobny problem so startovaním a chcípavaním, a ja som si nahadzal priesvitne hadičky za palivovy filter a tento motor ma predohrev nafty je to pod palivovym filtrom a tam mi prisavalo vzduch do nafy. Skus tie hadicky ja mam taky pocit ze mas podobny problem......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak oprava trvala 10 minut...stačilo to odvzdušnit na fíltru a pár bubbles uteklo i ze 4 přepadu:-) a supr....jede líp ale pořád to ještě není ono...odpoledne budu měnit zadní pravej silemblok motoru tak jsem zvědav jak to půjde ale nečekám mimo počasí žádné problémy :roker a pokud zbyde trošku času tak i vyčistim palivovej ventil to nebude na škodu... Děkuji všem za zájem...slibuji že jsem neotravoval naposledy :-) :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...