Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

rychlostní index a ochrana alu ráfku na 406


km406

Recommended Posts

V techničáku mám zapsané pneu 205/55 R16 91W.

W je do 240km/h. Otázka zní, můžu dát na auto i gumy 16" s nižším rychlostním indexem, např. H, ktery mám v techničáku u 15"??? Stejně to víc nejede :myslim

Další otázka. Máte někdo 16" gumy s ochranou alu ráfku - označení FR? Jaké???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prohlídni techničák tam dole, jestli tam nemáš "zimní povoleno Q, max rychlost dodržovat do 160 km/h". Takhle nějak to má naše 406 2.0 HDi 80 kW, r.v.03.

Jinak, obouvám i na firemní nové pneu s indexem H, protože zimní s vyskoým indexem buď neexistují, nebo jsou šíleně drahé. Procházím tak i STK.

Ochranu ráfku mají např. Barum Polaris 2, ale i spousta jiných, je to dobrá věc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo,jo, to tam mám a zimáky mám taky tak vyřešený, mimochodem jsem šel do GY UG7, ale zapomněl jsem napsat že řeším letní pneu

k tý ochraně ráfku už vím taky něco víc, označení mají výrobci ruzný, někdo FR, někdo MFS, docela to gumu prodražuje, měl jsem vybraný Bridgestone E300 Touranza, ale s tou ochranou je nárůst ceny brutální, tak budu vybírat mezi Dunlopama a Contikama

f každým případě se mi nechce přeplácet za ten rychlostní index W :bojim (oprava: je to dokonce 270km/h:o)

[upravil dne 20.10.2007 km406]

[upravil dne 20.10.2007 km406]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je jedno s akym rychlostnym indexom si tam das gumu.nikoho to nezaujima.len by si mal vediet do kolko jazdis a podla toho si to teoreticky zvolit.na zimne staci skoro najmensi rychlostny index.

akurat ze je niekedy problem kupit gumu o specifickom rozmere s tebou pozadovanym rychlostnym indexom, takze ja by som si z toho nejaku tazku hlavu nerobil.

hlavne v lete odporucam vysokorychlostne aby sa ti nerozliali

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

Tak nastal čas koupě letních pneu. Všem co napadlo řešit ryhlostní index pomůže v rozhodování možná i tato odpověď :

Dobrý den pane ....., máte pravdu s tím, že rychlostní index má být o třídu vyšší než je max. rychlost v TP. U Vás stačí V, nicméně musíte udržet minimálně stejný LI (Load Index). Někdy se používá o něco nižší LI a vyšší Rychlostní index (SS), neboť následně je při používání pneumatiky v menších rychlostech možno pneumatiku trochu přetěžovat (dle tabulek). Takže pokud máte stejný LI i u pneumatik 16\", můžete je použít při pouhém V indexu rychlosti.

Pěkný den

.........

Customer Service

Region Central Europe

www.conti-online.com

Já mám v TP u 16\" předepsané W (270kmh), ale vzhledem k max.rychl. 172kmh jsem se i přes různá upozornění, že by na to mohl v případě nehody brát ohled pojišťovák, rozhodl pro koupi pneu s rychlostním indexem V. Nikoho o ničem nepřesvědčuji, ale mne tato odpověď jen potvrdila můj názor. Konečný verdikt Continental PremiumContact 2 FR - 205/55 R16 91V.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...