Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

206-jake mate radio,aby fungovalo ovl.pod volantem


carbik

Recommended Posts

Zdravicko,

temat okolo funkcniho/nefunkcniho ovladani pod volantem po vymene radia je tady spousta. Ale zajima me toto:

Pochlubte se mi, jaky kousek jste si tam dali a pritom zachovali toto ovladani funkcni.

Fotka, pripadne problemy s montazi mi taky prijdou vhod. Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Podivej se na stranky firem prodavajicich redukce originalniho ovladani (paka pod volantem) na neoriginalni radia. tusim ze stualarm toho mel dost. ceny kolem 2000,- za redukci. Ze zancek urcite fungovalo Kenwood, Sony, Pioneer, atd...chce to pohledat ty redukce a podle toho zvolit radio. Jinak redukce za 2 litry je fakt dost.

Ale uz je tady toho o tomto tematu napsano SPOUSTU, tak pohledej a pocti si.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jelikoz sem se tim hodně zabýval a vyzkoušel asi tunu adaptérů tak Ti povím toto, adaptéry se daj bez problému sehnat na známější značky rádií jako je sony, pioneer, kenwood apod. problém většinou bývá v tom jaký si měl původní autorádio v autě. U mě to třeba bylo neřešitelný, adaptér se k mému rádiu prostě nedělá :( Jaký máš origo rádio? Dej fotku, pokusím se poradit :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže s timhle autorádiem by neměl být problém, adaptér hledej zde:

http://www.stualarm.cz/kategorie/car-audio/adaptery-k-oem-audio-systemum/adaptery-ovladani-z-volantu-52/pg-2/?PRM=Peugeot

Ovládání z volantu musí podporovat i to nový rádio co si koupíš, je na to speciální výstup...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky panove, tak jeste vybrat radio, nejaka doporuceni?

Narocny nejsem, jen at je tam REM signal pro zapnuti zesilovace, MP3 a barva podsviceni orange.

Casem treba opet vytvorim nejaky fotopopis, jak uz jsem jednou udelal s vymenou displaye u palubniho PC at je tady neco pro dalsi novacky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

carbic: v podstatě už to napsali kolegové potřebuješ redukci a výběr rádia už vyložene závisí na tobě :)

Já nakonec vybral SONY CDX-GT710U k tomu mám redukci pouze na volantové ovládání (displej jsem nechtěl z duvodu že ti to zaslepí CD changer - vstup) a tím pádem nezapojíš Changer který jsem rovněž pořídil a dost ho používám :D

[upravil dne 14.11.2007 KoNG]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Tak se divam, jak si vylepsit hudbu a zbytecne neinvestovat (auto negarazuji a nezvanou navsevu uz jsem mel) az jsem narazil na stranky clarion.cz (http://www.clarion.com/cz/cs/products/2007/audio/source_unit/cd/index.html) a zjistil jsem, ze se vyrobce pysni vlastnosti "Možnost připojení OEM dálkového ovládání na volantu" u vsech svych soudobych radii. Cimz by odpadla nutnost porizovat predrazenou redukci, ovladani pod volantem chci zachovat. K nahlednuti tam maji i instalacni prirucky v PDF a i kdyz sve radio jsem poradne zezadu jeste nevidel (jen rychle ve spatnem svetle) podobny konektor tam byl taky.

Jde mi porad o moznost pripojit k radiju zesilovac.

Ke stavajicimu pravdepodobne nelze, takze to znamena vymenit i radio. Dva zakladni modely toto maji a maji i oranzove podsviceni, co na ne rikate? (ceny jsou zhruba, sehnat se daji jeste levneji)

Clarion DB 179RMP za cenu 2500,-

mdb179rmp01lowresre7.jpg

home (http://www.clarion.com/cz/cs/products/2007/audio/source_unit/cd/DB178RMP/cz-cs-product-pf_1170603384663.html)

Clarion DXZ 379RMP za cenu 4000,-

dxz379rmp01lowresyf8.jpg

home (http://www.clarion.com/cz/cs/products/2007/audio/source_unit/cd/DXZ378RMP/cz-cs-product-pf_1170603385640.html)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rádia nevypadaj zle, sice clarionu moc nefandim, ale to je jen můj osobní ničím moc nepodložený názor, ale o to tu nejde. Ona "Možnost připojení OEM dálkového ovládání na volantu" znamená, že rádio můžeš připojit k orig. ovládání pod volantem pouze když si koupíš redukci. Pokud by u rádia tato možnost nebyla (což u levnějších neni) tak Ti ani žádná reduce nepomůže. Vstup pro právě tuhle redukci je řešen zvláštním konektorem, většinou tam bývá něco jako jack (sluchátkovej konektor). Jaký rádio tam máš ted?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

toto, z vyroby.

radiord3oe0.jpg

O vikendu ho vytahnu, nadelam fotky a porovnam ho s instalacni priruckou, ktere uvadi Clarion na svych strankach.

Pokud je to tak jak pises, tak si vyberu radio jine. Jen jsem myslel, ze bych usetril za redukci.

[upravil dne 5.12.2007 carbik]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: carbik

toto, z vyroby.

radiord3oe0.jpg

O vikendu ho vytahnu, nadelam fotky a porovnam ho s instalacni priruckou, ktere uvadi Clarion na svych strankach.

Pokud je to tak jak pises, tak si vyberu radio jine. Jen jsem myslel, ze bych usetril za redukci.

[upravil dne 5.12.2007 carbik]

Na rádiu bych rozhodně nešetřil ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze od oficialniho dovozce (clarion.cz) mi prislo:

"Dobrý den, autorádio PU-2471A nemá linkové výstupy, jediná varianta jak připojit zesilovač je použít model který má vysokoúrovňové vstupy. V příloze máte schéma zapojení ISO konektoru.

V případě použití univerzálního autorádia Clarion lze zachovat funkce ovládání z volantu pomocí modulu který stocí cca 3000,-kč včetně DPH."

Zkusenejsi bych pozadal o vysvetleni tohoto:

zesilovac ktery ma vysokourovnove vstupy, to bude zrejme kousek, ktery se pripoji primo na repro vystupy z radia a nebo se z nich udela odbocka? (jestli o nejakem kousku vite, link vitam)

A pak je tedy i vyreseno to ovladani pod volantem - neusetrim, redukce pri vymene radia bude nutna tak jako tak.

clarionpu2471afrontviewjo2.jpg

"Clarion PU-2471A"

Zminovane schema zapojeni ISO konektoru jsem umistil zde:

http://www.4shared.com/dir/2187232/2bde7df6/Peugeot_206.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, vysokoúrovňové vstupy znamená, že zesilovač připojíš přímo na repro. Ty vysokoúrovňové vstupy má většinou každý levnější zesilovač. Pokud budeš chtít připojit zesilovač bez těchto vstupů, můžeš ho připojit taky přes speciální redukci, viz.: http://www.stualarm.cz/produkt/pc1-610-2-kanalova-redukce-repro/cinch-nastavitelna/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...