Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vymena oleja 3,0 V6


Y2K

Recommended Posts

Zdravim,

tak by ma zaujimalo ci pri tomto motore je mozne vymenit olej aj "doma" samozrejme spolu s olejovym filtrom.

U predchadzajucich vozidiel som to absolvoval bezne, no pri tomto ani neviem kde je olejovy filter a hlavne toho miesta v motore nie je na rozdavanie tak neviem ci je vobec mozne sa do toho pustat na vlastnu past.

No a este otazocka, aky objem oleje treba naliat do tohto motora?

THX

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám starší typ, ale myslím, že to bude stejné...

Jednoduše povolíš šroub na olejové vaně... za vanou je i filtr... zespodu je k němu dobrý přístup... práce na 20minut ;)

Nevím, jak u nového motoru, ale u toho staršího je třeba si dát pozor, abys olej nelil na otvor v plastovém krytu motoru, ale přímo do otvoru do motoru... U plastového krytu je sice gumové těsnění, ale i přesto když naliješ olej na ten plast resp. na to těsnění, může se nějaký olej dostat pod těsnění a natéct do zapalovací rampy až na svíčku... (co byl můj problém, kdy jsem na fóru řešil, že auto jede za studena jen na 5 válců...) V servisu když sundali rampu, byla u jedné svíčky kaluž oleje :(... vysušili, vyměnili svíčky a auto šlape jako hodinky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: @re

mám starší typ, ale myslím, že to bude stejné...

Jednoduše povolíš šroub na olejové vaně... za vanou je i filtr... zespodu je k němu dobrý přístup... práce na 20minut ;)

Nevím, jak u nového motoru, ale u toho staršího je třeba si dát pozor, abys olej nelil na otvor v plastovém krytu motoru, ale přímo do otvoru do motoru... U plastového krytu je sice gumové těsnění, ale i přesto když naliješ olej na ten plast resp. na to těsnění, může se nějaký olej dostat pod těsnění a natéct do zapalovací rampy až na svíčku... (co byl můj problém, kdy jsem na fóru řešil, že auto jede za studena jen na 5 válců...) V servisu když sundali rampu, byla u jedné svíčky kaluž oleje :(... vysušili, vyměnili svíčky a auto šlape jako hodinky :)

Dik za info...to som potreboval vediet ze odkial je najlepsi pristup k tomu filtru....nemate dakto foto?

A co objem toho oleja?

Pripadne aky najlepsi by bolo vhodne pouzit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Y2K

Dik za info...to som potreboval vediet ze odkial je najlepsi pristup k tomu filtru....nemate dakto foto?

A co objem toho oleja?

Pripadne aky najlepsi by bolo vhodne pouzit?

Foto bohužel nemám, ale když auto zvedneš, je k filtru dobrý přístup... věř mi :D

Do mého motoru se vleze 5litrů přesně... u tebe to bude zřejmě stejné...

Olej dávám originál: plnou syntetiku 5w40 Total Quartz 9000 za cca 1200kč za 5litrů.

Nakupuji na Olejservis a vždy super.

Olej měním co 15.000km... Filtr jsem dal naposledy značky filtron.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: @re

Původně zaslal: Y2K

Dik za info...to som potreboval vediet ze odkial je najlepsi pristup k tomu filtru....nemate dakto foto?

A co objem toho oleja?

Pripadne aky najlepsi by bolo vhodne pouzit?

Foto bohužel nemám, ale když auto zvedneš, je k filtru dobrý přístup... věř mi :D

Do mého motoru se vleze 5litrů přesně... u tebe to bude zřejmě stejné...

Olej dávám originál: plnou syntetiku 5w40 Total Quartz 9000 za cca 1200kč za 5litrů.

Nakupuji na Olejservis a vždy super.

Olej měním co 15.000km... Filtr jsem dal naposledy značky filtron.

Mne bolo naposledy povedane ze by som mal skusit 10W40 ze by to mohlo pomoct hydrovahatkam....tak neviem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Y2K

Původně zaslal: @re

Původně zaslal: Y2K

Dik za info...to som potreboval vediet ze odkial je najlepsi pristup k tomu filtru....nemate dakto foto?

A co objem toho oleja?

Pripadne aky najlepsi by bolo vhodne pouzit?

Foto bohužel nemám, ale když auto zvedneš, je k filtru dobrý přístup... věř mi :D

Do mého motoru se vleze 5litrů přesně... u tebe to bude zřejmě stejné...

Olej dávám originál: plnou syntetiku 5w40 Total Quartz 9000 za cca 1200kč za 5litrů.

Nakupuji na Olejservis a vždy super.

Olej měním co 15.000km... Filtr jsem dal naposledy značky filtron.

Mne bolo naposledy povedane ze by som mal skusit 10W40 ze by to mohlo pomoct hydrovahatkam....tak neviem

Já tam dávám olej doporučený výrobcem, který se tam dával dle servisky od novoty... těžko říct, nejsem mechanik, ale myslím si, že do takového motoru by měla být plná syntetika...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jozefsv

olej mam aj ja 10w 40.je to novy typ a taky tam stale isiel.je to polosyntetika.nechapem ako v starsom type bola syntetika

ono jsou doporučeny 5w - 15w. Záleží taky z jaké země auto je apod... Nevím podle jakých kritérií dávají ve fabrice typ oleje.. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: @re

Původně zaslal: jozefsv

olej mam aj ja 10w 40.je to novy typ a taky tam stale isiel.je to polosyntetika.nechapem ako v starsom type bola syntetika

ono jsou doporučeny 5w - 15w. Záleží taky z jaké země auto je apod... Nevím podle jakých kritérií dávají ve fabrice typ oleje.. :myslim

A este vraj existuje nejaky pridavok do oleja ktory pomaha hydrovahatkam udrzat tlak a tym prestanu klepat....viete o tom niekto nieco?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Y2K

Původně zaslal: @re

Původně zaslal: jozefsv

olej mam aj ja 10w 40.je to novy typ a taky tam stale isiel.je to polosyntetika.nechapem ako v starsom type bola syntetika

ono jsou doporučeny 5w - 15w. Záleží taky z jaké země auto je apod... Nevím podle jakých kritérií dávají ve fabrice typ oleje.. :myslim

A este vraj existuje nejaky pridavok do oleja ktory pomaha hydrovahatkam udrzat tlak a tym prestanu klepat....viete o tom niekto nieco?

včera jsem se v servisu na to ptal... ano prý takový olej existuje, ale jen určitý typ, který opravdu pomáhá... zavolám do servisu, a zeptám se ti...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: @re

Původně zaslal: Y2K

Původně zaslal: @re

Původně zaslal: jozefsv

olej mam aj ja 10w 40.je to novy typ a taky tam stale isiel.je to polosyntetika.nechapem ako v starsom type bola syntetika

ono jsou doporučeny 5w - 15w. Záleží taky z jaké země auto je apod... Nevím podle jakých kritérií dávají ve fabrice typ oleje.. :myslim

A este vraj existuje nejaky pridavok do oleja ktory pomaha hydrovahatkam udrzat tlak a tym prestanu klepat....viete o tom niekto nieco?

včera jsem se v servisu na to ptal... ano prý takový olej existuje, ale jen určitý typ, který opravdu pomáhá... zavolám do servisu, a zeptám se ti...

Jeeej....diky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

SUPER FRICTION PROOFING - Speciální omezovač tření

W47041.jpg

Číslo produktu: 47041 - 325 ml

Zlepšuje mazání, udržuje olejový systém v čistotě a snižuje tření.

Vlastnosti:

Snižuje tření a opotřebení.

Vytváří ochrannou vrstvu na kovových plochách.

Redukuje oxidaci oleje a předčasné houstnutí oleje.

Brání tvorbě šlemu a usazenin.

Snižuje znečištění olejového filtru.

Použití:

Pro všechny benzínové a naftové motory s nebo bez turbodmychadla.

Doporučený pro použité vozy a nové vozy po zaběhnutí.

Dávkování:

325 ml vystačí pro 3 až 6 litrů motorového oleje (při výměně oleje).

HYDRAULIC VALVE LIFTER CONCENTRATE - Čistič vahadel ventilů

h.jpg

Číslo produktu: 76841 - 325 ml

Zabezpečuje bezproblematický provoz hydraulických zdvihátek.

Vlastnosti:

Uvolňuje přilepené části hydraulických zdvihátek.

Rozpouští nečistoty, gumové a lokové usazeniny v olejovém systému.

Obsahuje aditiva snižující tření.

Použití:

Doporučený pro všechny benzínové a naftové motory s nebo bez turbodmychadla.

Dávkování:

325 ml vystačí pro 3 až 6 litrů motorového oleje (při výměně oleje)

Ten druhý prý opravdu pomáhá... :papa

FIRMA WYNN´S

[upravil dne 18/10/2007 @re]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: @re

SUPER FRICTION PROOFING - Speciální omezovač tření

W47041.jpg

Číslo produktu: 47041 - 325 ml

Zlepšuje mazání, udržuje olejový systém v čistotě a snižuje tření.

Vlastnosti:

Snižuje tření a opotřebení.

Vytváří ochrannou vrstvu na kovových plochách.

Redukuje oxidaci oleje a předčasné houstnutí oleje.

Brání tvorbě šlemu a usazenin.

Snižuje znečištění olejového filtru.

Použití:

Pro všechny benzínové a naftové motory s nebo bez turbodmychadla.

Doporučený pro použité vozy a nové vozy po zaběhnutí.

Dávkování:

325 ml vystačí pro 3 až 6 litrů motorového oleje (při výměně oleje).

HYDRAULIC VALVE LIFTER CONCENTRATE - Čistič vahadel ventilů

h.jpg

Číslo produktu: 76841 - 325 ml

Zabezpečuje bezproblematický provoz hydraulických zdvihátek.

Vlastnosti:

Uvolňuje přilepené části hydraulických zdvihátek.

Rozpouští nečistoty, gumové a lokové usazeniny v olejovém systému.

Obsahuje aditiva snižující tření.

Použití:

Doporučený pro všechny benzínové a naftové motory s nebo bez turbodmychadla.

Dávkování:

325 ml vystačí pro 3 až 6 litrů motorového oleje (při výměně oleje)

Ten druhý prý opravdu pomáhá... :papa

FIRMA WYNN´S

[upravil dne 18/10/2007 @re]

No parada...otazka uz je len cena asi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky bych ho tam mrsknul, jen chci podotknout, mam 2,2 16V, a liju tam castrol softec 5W 40 a parada, mel jsem ho za 1000 5 litru, z barelu od ford charouz :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Žádný přípravky na "zlepšení" vlastností oleje bych do motoru určitě nědával. Jednou jsme to zkusili a po sundání olejové vany jsme z toho tahali docela slušný sračky. Bylo to i na pístech no prostě humáč. Konkrétně se jednal o přípravek na zatěsnění pístních kroužků a snížení kouřivosti motoru, značku si napamatuji, ale prodává se to všude možně.

Do 3.0 bych dal 5W-40, ale jak píše @re. Někdy do toho lejou to a jinde zase toto. Pokud víš, co používal předchozí majitel tak bych tam dával to samé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...
Původně zaslal: Y2K

No pomaly sa blizi jar a s tym aj spojena (u mna) vymena spominaneho oleja.

Tak som sa rozhodol pre 10W40 plus prisada na tie hydrovahatka.

Myslite ze je to dobry napad???

na prisadu bych se vy... kdyby to byl takovej zazrak, tak to budou vyrobci oleje davat rovnou jako aditivum a nebude se muset nic primichavat, takovy olej by pak ziskal velmi dobrou povest a meli by obchodni uspech zarucen a konkurencni olejarske firmy by prevalcovali

podle me to je jen tahak na prachy, stejne jako predrazenej Castrol Magnatec, kterej je drahej jak prd..l a pritom ma odolnost proti oxidaci o dost nizsi nez treba Total

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferry

Původně zaslal: Y2K

No pomaly sa blizi jar a s tym aj spojena (u mna) vymena spominaneho oleja.

Tak som sa rozhodol pre 10W40 plus prisada na tie hydrovahatka.

Myslite ze je to dobry napad???

na prisadu bych se vy... kdyby to byl takovej zazrak, tak to budou vyrobci oleje davat rovnou jako aditivum a nebude se muset nic primichavat, takovy olej by pak ziskal velmi dobrou povest a meli by obchodni uspech zarucen a konkurencni olejarske firmy by prevalcovali

podle me to je jen tahak na prachy, stejne jako predrazenej Castrol Magnatec, kterej je drahej jak prd..l a pritom ma odolnost proti oxidaci o dost nizsi nez treba Total

No mozno to tak je....ale odporucali mi to aj priamo v peugeote...

tak teraz neviem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyto přísady do oleje mají význam leda tak ve starých autech do kterého se leje nějaká obyčejná 10W-40. Pokud se tu bavíme o oleji jako Castrol apod., tak to nemá smysl. Akorát by to znehodnotilo přísady přidané již výrobcem.

Jinak co se mě týče, v práci máme Mobil a mohu jen doporučit.

Do toho 3.0 V6 konkrétně Mobil1 0W-40. A mělo by tam přijít 5litrů oleje. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: BoneDaddy

Tyto přísady do oleje mají význam leda tak ve starých autech do kterého se leje nějaká obyčejná 10W-40. Pokud se tu bavíme o oleji jako Castrol apod., tak to nemá smysl. Akorát by to znehodnotilo přísady přidané již výrobcem.

Jinak co se mě týče, v práci máme Mobil a mohu jen doporučit.

Do toho 3.0 V6 konkrétně Mobil1 0W-40. A mělo by tam přijít 5litrů oleje. :papa

Ale toto je prisada pre hydrovahatka!! Nie ziadna somarina na zmensenie trenia a ja neviem co este....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...