Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

problem s taznym-elektrika


Guest Ivan-406

Recommended Posts

sewaste borci...mam tazne origo od vyroby(myslim),mal som pozicane 2 voziky,tento tyzden som si kupil svoj vlastny a problem pretrvava.....neblika mi lavy blinker a nejde mi hmlovka....neviete volado poradit?konektor je ok,vsetko premerane,a zistil som,ze na lavy blinker ide iba od 5 do 8 voltov...na pravy normal 12....je to riesene cez rele ci normal?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kobra

Voltmetr nech v polici, zvol žárovku z hl. světlometu , ať to řádně zatížíš.

Jo a zkontroluj si uzemnění. To je nejčastější kámen úrazu.

zkontroluj i kabely v mistě kde se napojuji kabely tažneho s kabely od zadnich světel, byvaji vyvyklane kontakty a ty spoje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pe.Tr

Původně zaslal: kobra

Voltmetr nech v polici, zvol žárovku z hl. světlometu , ať to řádně zatížíš.

Jo a zkontroluj si uzemnění. To je nejčastější kámen úrazu.

zkontroluj i kabely v mistě kde se napojuji kabely tažneho s kabely od zadnich světel, byvaji vyvyklane kontakty a ty spoje.

doporučuji očistit a sletovat měkkou pájkou !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo jo, mám taky přívěsnej vozejk - používám ho cca 1x za rok /podotýkám, že ho mám dobře - jak se říká "uskladněn"/ - ale když se ho chystám připojit k wehiklu, vždy nefachá část žárovek (pochopitelně přechoďáky) - většinou stačí /kontaktol - teď mu říkaj kontox sprej/, prostříknout, zkvedlat a pak to šlape.

Pokud máš novej vozík - má pravdu "Escaper" - bohatě stačí dva dráty a žárovka /jinak reklamačka - nechť to prodejci daj do kupy/. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vozikom to nie je,vozik som napojil zvlast na laboratorny zdroj...ide jak delo....je to v aute,to je na 100%,lebo predtym som mal dva rozdielne voziky a tiez to iste....teraz som na nocnej,sa vyspim a ficim na to...dam vediet...pripadne nafotim,keby sa tu niekomu nieco take vyskytlo....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to ti pak nezbývá nic jinýho - než jít po drátech od zásuvky zpět do wehiklu podle schema "Escapera".

Jde o to , který "odborník" připojoval vnitřek k zásuvce pro vozejk.

Měl jsem podobný problém a bylo to tím, že kabeláž ve vozidle - od světel, blinkrů a země k zásuvce vozíku byla připojena těma - nevím jak se to odborně nazývá /snad nařezávací spojky ???/ - stála za ..nic. Tož jsem to vyhodil, přepájel a když chci vozík použít a prostříknu koncovku k vozíku tož to vždy šlape.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedna žárovka, nebo jeden laboratorní zdroj na kontrolu nestačí. Protože jestli je něco přehozené, tak se to uzavře přes ostatní nesvítící žárovka a nic nepoznáš.

Na vozíku bych volil tento postup:

vyndat všechny žárovky a měřit ohmmetrem, jestli příslušný drát z konektoru vede jen a jen na ten kontakt žárovky, kam má. Tedy měřit i to, že nevede jinam. Kresli si to podrobně na papír, co už jsi zkontroloval.

Jedině (až nezdravá) důslednost ti to vyřeší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takze sewaste...:roker hmlovka vyriesena :roker ked si date dole bocny pravy plast v kufru z nutra,naskytne sa vam takyto pohlad...zelene rele su stretavacky,cierne rele je zadna hmlovka...toto rele bolo vadne...takze fici jak delo :roker

post-0-14109596809801_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

za druhe:zistil som,preco nejde ten pravy blinker..moze za to tato skatula...znej ide napetie 12V dole na konektor na vozik...z lavej strany ide krasne 12v prerusovane ale z pravej sa to vysplha len tak tak do 8V...kde by som mohol takuto skatulu zohnat???? (to je zase na lavej strane v kufri)

post-0-1410959681031_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...