Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

vymena rozvodoveho remena 406 2.0hdi


ajven

Recommended Posts

caute pani,

tak som si najazdil uz 183000km a chcel by som vymenit rozvody. Podla prirucky sa na hdi meni remen pri 160000km, tak som sa opytal predchádzajuceho majitela kedy menil on. Odpovedal, ze pri 90000km.

Tak teraz co mam robit? Vymenit ? alebo je mozne este jazdit bez vacsieho rizika.

Zistil som si ceny, bez papiera origo Bosch kladky + remeň= 3400Sk. Pirelli= 3100Sk bez papiera.

Moze byt?:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když sem byl v servisu na výměně rozvodů u Vašendy, řekli mi jasně, že doporučení výrobce je hezké, ale doporučují vyměnu dělat cca po 120 000 nebo pěti letech. Tot co mi řekli v servise a zdá se mi to i celkem rozumný. Ale pokud se můžeš na předchozího majitele 100% spolehnout, že ho měnil, tak bych s výměnou ještě tak 20 000 km počkal... :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukni na stav řemene, jestli není popraskaný, zpuchřelý, nebo nějak podobně poškozený. Já jsem teď měnil na 206ce oba řemeny a kladky po 57 000 km, jelikož to auto první rok své existence stálo, což je horší, jak opotřebení provozem. Dodnes (je to r.v. 2002, mám ho od 2003) si to na různých částech vyžírám... :roll Takže interval výměny 120 000 (podle našeho servisu) je pěkný, ale je třeba se řídit především stavem řemenů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vymena rozvodoveho remena, dost zaujimava tema. No tak na to ma kazdy svoj nazor, ja mam taku skusenost ze v praci pouzivame tiez rozvodove remene nie sice pre spalovacie motory ale pre elektromotory a menil som remen uplne novy cca po 2 hodinach prace stroja sa roztrhol/ nerobil som to prvy raz je to pre mna rutina/ potom si dajte takyto remen do auta a zbytok si domyslite. To je moj nazor. Ale pri 90000 by som uz asi uvazoval nad vymenou. Alebo jak moj znamy dokila mu kladky nepiskali dotial jazdil:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Interval výměny rozvodových dílů jsou sice dle tabulek...ale ty také počítají s různými proměnnými...jako například....nejčastější rychlost, krátké x dlouhé tratě, město/dálnice, prašno/sucho/vlhko/teplota...atd. S tima nejhoršími proměnnými se můžete dostat i na interval 80 000km:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím ja som kúpil auto keď malo najazdených 107 tis. Kedže predchádzajúceho majiteľa som nepoznal, predávajúci tvrdil že je všetko ako má byť, ale aj tak som vymenil všetko od filtrov a všetkých náplní až po remeň, kladky a všetko čo s tým súvisí, mám istotu že je všetko nové a nemusím sa obávať že ma niečo prekvapí. Bola to síce veľká investícia na začiatok ale mám kľud. A teraz už budem meniť len v pravidelných intervaloch alebo podľa vlastného uváženia.

:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: mirec.dk.406

Zdravím ja som kúpil auto keď malo najazdených 107 tis. Kedže predchádzajúceho majiteľa som nepoznal, predávajúci tvrdil že je všetko ako má byť, ale aj tak som vymenil všetko od filtrov a všetkých náplní až po remeň, kladky a všetko čo s tým súvisí, mám istotu že je všetko nové a nemusím sa obávať že ma niečo prekvapí. Bola to síce veľká investícia na začiatok ale mám kľud. A teraz už budem meniť len v pravidelných intervaloch alebo podľa vlastného uváženia.

:roker

Moje řec než jsem začal upravovat mé auti tak jako první byli oleje,filtry,řemeny a kladky. první důležité a potom zábava,měnil jsem to hned po koupi při 110000 km.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...