Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

auto v tahu s sebou klepe


MiCHi

Recommended Posts

zdravim motoristy,

mam jeden problem, s kterym bych potreboval hnout.

asi pred dvema mesicema se mi auto zacalo v tahu z niceho nic klepat. bylo to jak kdybych predkem jel po kostkach (to je asi nejpresnejsi popis co me napadl), kdyz jsem sundal nohu z plynu prestalo to, kdyz jsem zase seslapl a dostal auto do tahu zase se klepalo. v ty dobe jsem povolil spojkovej pedal aby mel vetsi vuli a prestalo to delat. az do vcerejska :(

je to tu zas. auto v tahu mezi 70-90kmh se klepe, ted to dela i kdyz auto "brzdi motorem" (sundam uplne nohu z plynu), kdyz drzim plyn abych neztracel rychlost tak je to v pohode, kdyz malinko seslapnu abych mirne zrychloval, tak uz se zacina mirne klepat.

nemel nekdo podobny chovani u 206?

je to 206 1.9D rv99

ma 123tkm, mam ho od 78tkm, takze jsem s nim najel 45tkm, zacalo to poprve delat kolem tech 120tkm. denne jezdim do prace 100km (50+50) je to vetsinou mimomesto.

napadla me odchazejici spojka. jeste jedna vec: kdyz se auto zacne klepat a mam ruku polozenou na radici pace tak ta se taky klepe a dost vyrazne!! jako by mi nekdo trasl rukou.

predem dekuji za jakoukoli radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: tibil

..mozno taram,ale skus pozriet silenbloky na motore.

diky, to me ted taky napadlo, dneska na to zkusim kouknout

Původně zaslal: denoo

naftove cerpadlo?

to by delalo podle me porad, resp. pri jakykoli rychlosti v tahu a podle me taky by to auto spis skubalo, ale taky kouknu, diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

joo tak tohle znám u mě to byla levá poloosa ;) stejnej příznak prudká akcelerace rozklepala vozidlo i řadičku od 80-95km pak jak když utne nic.

Nelupe ti při plném rejdu nějaká strana ?

Na 90% sázím ty poloosy ;)

[upravil dne 16.10.2007 KoNG]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: KoNG

pokud to křupe při plném rejdu a pomalém pojezdu je to jasná poloosa ;) jinak předtím zkontrolovat rameno jestli nejsou silentbloky v háji

[upravil dne 17.10.2007 KoNG]

pokud jsi si na 99.9% jist, tak mam opravdu taky v haji poloosu. protoze prave pri pomalym rozjezdu a plnym rejdu (z parkoviste nebo tak) tak to tam fakt loupe :(

silentbloky taky kouknu, ale uz jsem nejak smiren s vymenou poloos (pro jistotu si rikam obe, ze bych vymenil, protoze si fakt nejsem jist, ktera to dela)

zkousel jsem se uz ptat, na vrakaci mi nabidli za 2000,-/ks a novou jsem nasel za 2600,-/ks. takze asi tech 5200,- investuju

[upravil dne 17.10.07 MiCHi]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ako radsej novu, na tom uz nesetri, ale stale pisete poloosa, ale problem je v klbe,nie v poloose, poloos sa spaja s klbom, su tam dva, pri prevodvke,a pri kolese, castejsie to byva ten pri kolese. Ja som uz menil aj samotny klb, a poloosa ostala stara, a bez problemov frcalo. Klb sa musi dat vymenit aj samotny bez poloosi, akurat ze peugeot ti ho samotny asi neposkytne, len sadu, a to je kopka penazi ,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: denoo

ako radsej novu, na tom uz nesetri, ale stale pisete poloosa, ale problem je v klbe,nie v poloose, poloos sa spaja s klbom, su tam dva, pri prevodvke,a pri kolese, castejsie to byva ten pri kolese. Ja som uz menil aj samotny klb, a poloosa ostala stara, a bez problemov frcalo. Klb sa musi dat vymenit aj samotny bez poloosi, akurat ze peugeot ti ho samotny asi neposkytne, len sadu, a to je kopka penazi ,

Vti pje v tom že na 206 se samostatně kloub neprodává pouze jako komplet s poloosou ;)

Nebo já jsme ho solo nenašel ;)

[upravil dne 17.10.2007 KoNG]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já nevím já bych tomu z vrakáče moc nevěřil a navíc na novou mám záruku takže asi tak a rozhodně bych měnil pouze vadnou stranu. Předpokládám že to je levá (řidičova) ale jde to zjsitit když ti bude stát někdo u auta a ty pomalinku pojedeš tak to z jedné strany pujde více ;) Já to teda poznal i z auta :D

[upravil dne 17.10.2007 KoNG]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...