Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Olej ve vzduchovem filtru


Meldik

Recommended Posts

Podobnou srandu resim na moji 306-1.6/98. Olejovy aerosol z vika ventilu je nasavan do sani, odsavaji se stim prej plyny vznikajici v bloku motoru. Taky se mi to nelibi, ted sem delal hlavu a cely sani vcetne kanalu a ventilu bylo zaneseno napecenym olejem. mistama az 2mm vrstva.Jedina vec ktera mi napadla, je netahnout to primo do sani, ale skrz nejakou odlucovaci nadobku, kde by se olej usazoval a jednou za cas se odpustil. Jinak netusim, co na to reknou ventily a klapka, protoze ten olej co tam obcas pride to vcelku dobre maze. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdyz sem mel jeste favorita tak sem tohle taky resil, to odvetravani je snad na vsech autech nicmene ta mazaci funkce je zanedbatelna, a dostanou se koupit takovy "filtriky" presne pro ucely usazovani toho oleje.. jenom se me neptejte kde :myslim

jo a dalsi vec na kterou sem si ted vzpomel - vydel sem i doma vyrobeny reseni - borec vzal sklenicku od vyzivy, vycpal ji dratenkou, do vrsku udelal dve dirky, privodni hadici do jedne a az na dno, odvod tam zastrcil jenom kousek.. funkci to plnilo taky

[upravil dne 15.10.2007 Martin.405]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Martin.405

jo a dalsi vec na kterou sem si ted vzpomel - vydel sem i doma vyrobeny reseni - borec vzal sklenicku od vyzivy, vycpal ji dratenkou, do vrsku udelal dve dirky, privodni hadici do jedne a az na dno, odvod tam zastrcil jenom kousek.. funkci to plnilo taky

[upravil dne 15.10.2007 Martin.405]

Myslíš něco jako tohle:

http://www.tuning-centrum.cz/index.php?feMenu=katalog&feProdPage=1&pgSelected=12073

Plánuju to do auta pořídit, jelikož mi to taky prská olej do sání. Ty filtříky jsou (aspoň co jsem četl) na prd, protože za prvé nejde poznat, kdy jsou plné, tudíž často přestanou plnit funkci a pak začnou téct těsnění na motoru, a prý to taky naruší vyrovnávání tlaků v klikové skříni, kde se počítá právě s podtlakem sání. Nevim, moc jsem v tom nešťoural, nicméně na tuning fóru je o tom pár diskuzí.

Co se mně týče, když to má jít do sání, tak to půjde do sání, ale přes Oil Catch Tank. ;) Jen potřebuju tu verzi se třemi ventily, jelikož mám DOHC rozvod a tam je odvětrávaná každá vačka zvlášť. Pokud by to vedlo před filtr, tak mi to nevadí, ale tohle je vyvedené hned před klapku a to už se mi moc nelíbí. :) A pak se divím, že mi to žere olej... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem to kdysi řešil na svém starém autě s LPG.Kromě toho,že mi to zasíralo vzduchový filtr,tak jsem pozoroval i to,že když jsem tu hadičku odpojil od filtru,byl volnoběh podstaně klidnější-prostě cucat do sání plyny z motoru,které profoukly kolem pístů-to nemá asi žádný motor rád.Takže jsem vzal 3 m takové tvrdší hadičky o průměru asi 1,5 cm a natáhl jsem ji podél brzdových trubek pod autem až k zadnímu nárazníku a byl klid.A tam ať si smrdí .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo... já to takhle udělat nemůžu, protože mám odvětrávání napojené do sání až za váhou vzduchu, takže by si začal přisávat falešný vzduch a nejelo by to. :) Zkuste si schválně za chodu motoru otevřít víčko pro doplňování oleje. :D To bych to pochopitelně musel zaslepit a na to prdím, OCT to vyřeší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak shodou okolností jsem dnes čistil filtr (mám bavlněný v origo boxu). Sundal jsem rovnou parohy sání. To by jste nevěřili, kolik tam je oleje:D

U 406 je odsávání z ventil. víka (ale to se dá rozpojit a vložit nějaký oil catch system a původní díru třeba zaslepit a nebo koupit oil catch nádobku s dalším vývodem).

U mého motoru jde také přímo do sání, už za váhou, asi v 1/3 sacích parohů hadice s olejem přímo z motoru. Tak to fakt nevím na co tam je. Ale na dně parohů bylo mrťě oleje ještě tekutého a v sání spousta takového seschleho humusu...Fůůůůůj!:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O víkendu jsem měnil vzduchový filtr a v hrdle té plastové nádoby na filtr byl olej naprskaný taky, ale až k filtru se nedostal. Já to mám u 1.6 trochu jinak, je tam ještě za tou hadičkou odvětrání takový sítko, vypadá to jako několik složených cedníků za sebou :)

post-0-14109596746569_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dotaz trochu stranou, ale k tématu. :) Když budu dávat mezi víko ventilů a sání separátor oleje, budu muset pochopitelně vyhodit původní plastovou hadičku (hadičky) a nacpat tam gumové. Zajímá mně ale, kde patřičné hadičky seženu, nejlépe kdo má nabídku více průměrů, protože se tam bude muset trochu skládat. :) Na Samco kašlu, to má sice nabídku pěknou, ale za absurdní prachy... :roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...