Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Tužší řazení(2 a 3 kvalt) za studena


Petr5110

Recommended Posts

zdravím čo som mal predtým 405 1.6 tam šlo radenie ako po masle pomaly jedným prstom, teraz je to trošku iné, je to citlivejšie treba radiť pomaly čiže normálne nie žiadne preteky, tiež som vymenil prevodový olej a myslím že je to trošlu poznať ale samo osebe kým nie je ten olej zohriaty aspoň trošku tak to radenie podľa mňa musí ísť trošku horšie netreba to nasilu tlačiť, chcete jazdiť a nie pretekať aditíva neprilievam, podľa mňa musí stačiť olej ale záleží na každom majiteľovi čo tam dá. Nepresnosť radenia môžu spôsobovať aj vybehané kulisy a pod. ak sa nastriekajú tie čapy radenia napr WD-čkom môže sa stať že pri tuhšom radení to môže vyskočiť a potom človek môže ísť rovno do servisu

:roker

[upravil dne 31.10.2007 mirec.dk.406]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Tak měsíc po výměně převodového oleje.Už se mi řadí opět skoro jako před výměnou.

Při řazení za studena a podřazování ve vyších otáčkách si pomáhám mezi plynem jde to pak lépe.

Jak mě známej měnil ojel tak mě říkla že v oleji byli drobné šponky - že to může být i běžným opotřebením nebo taky že něco není v pořádku.

Těď už vím že se v převodovce něco sere.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Petr5110

Tak měsíc po výměně převodového oleje.Už se mi řadí opět skoro jako před výměnou.

Při řazení za studena a podřazování ve vyších otáčkách si pomáhám mezi plynem jde to pak lépe.

Jak mě známej měnil ojel tak mě říkla že v oleji byli drobné šponky - že to může být i běžným opotřebením nebo taky že něco není v pořádku.

Těď už vím že se v převodovce něco sere.

logicky - když de při používání meziplynu a mezispojky řazení líp, tak máš v háji synchrony (meziplynem a spojkou je supluješ)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Martin.405

Původně zaslal: Petr5110

Tak měsíc po výměně převodového oleje.Už se mi řadí opět skoro jako před výměnou.

Při řazení za studena a podřazování ve vyších otáčkách si pomáhám mezi plynem jde to pak lépe.

Jak mě známej měnil ojel tak mě říkla že v oleji byli drobné šponky - že to může být i běžným opotřebením nebo taky že něco není v pořádku.

Těď už vím že se v převodovce něco sere.

logicky - když de při používání meziplynu a mezispojky řazení líp, tak máš v háji synchrony (meziplynem a spojkou je supluješ)

Přesně tak, minimálně u dvojky a trojky jsou asi v háji

[upravil dne 4.12.07 Petr5110]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja mam 405 2.0 SRI, asi pul roku a musim rict, ze razeni je vec, ktera me na tom aute stve naprosto nejvic, v zivote sem neridil auto s horsim razenim ... je to r.v. 95, celkem zachovaly auto, ale razeni to je peklo - prevodovka je hlucna nejen pri zarazeni, ale pri vyndani kvaltu - to me snad vadi jeste vic, proste uplne to jako uplne cukne s pakou, ta jako vyskoci ... taky mi tam de nekdy blbe 3-ka, s meziplynem je to sice lepsi, ale ja nejzdim zadny zavody, takze me proste nebavi auto takhle turovat ... jak uz tady nekdo rikal - pokud tam kvalt neskoci hned, tak se nekdy stane, ze clovek mezitim uz popusti spojku a pak je z toho diskoteka v predovoce ...

no, mam taky podezdreni,ze asi budu muset shanet komplet prevodkovku, samozrejme skusim vymenit volej, promazu tahle, ale moc neverim tomu, ze by zmena mohla bejt az tak vyrazna ....

hribe ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...