Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jemné škrabance po myčke


DeathRabbit

Recommended Posts

Viem, že táto téma tu bola rozoberaná už mnohokrát, ale ani po mnoha prečítaných príspevkov z vyhľadávača ešte nemám úplne jasno.

Mám 206tku s bordovou metalízou (Red Lucifer) a na laku je po bližšom okuknuti vidieť jemné kruhové škrabance (bývalý majiteľ chodil na myčku). Rád by som sa ich nejako zbavil. Rozmýšľam o kúpe Turtle wax Color Back Metallic a robil by som to leštičkou. Je to dobrá voľba? Potom by som ešte auto prebehol nejakým voskom, asi Sonax Hard Wax. A ten neviem ako aplikovať. Ručne, alebo tiež leštičkou? Alebo máte tip na lepší konzervačný vosk? A ešte mám doma bordový Turtle wax Color Magic Plus. Mám s nim ešte auto prebehnuť po tom vosku, alebo je to už zbytočné?

Za rady a tipy vopred ďakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Color Back - Odstraňuje zoxidovaný lak, pryskyřici, zbytky hmyzu a silniční špínu. Zanechává lak lesklý a připravený na voskování.

Tak to potom jeste navoskuj, na zimu to prospeje.

Color Magic Plus - to se pouziva pred voskem nebo misto nej. Jestli se pletu ,tak me opravte.

[upravil dne 13/10/07 p406b]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus se zeptat v nějaké lakovně a nebo kde prodávají barvy (autolaky apod.) co by doporučili udělat s těmi škrábanci z myčky. To je z umělých-plastových) kartáčů na myčkách. Lepší jsou hadrové. Jinak nejlepší je mýt a leštit ručně:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: sarkomi

Původně zaslal: OK406

Zkus se zeptat v nějaké lakovně a nebo kde prodávají barvy (autolaky apod.) co by doporučili udělat s těmi škrábanci z myčky. To je z umělých-plastových) kartáčů na myčkách. Lepší jsou hadrové. Jinak nejlepší je mýt a leštit ručně:super

vem to že každý nemá možnost umýti auto ručně.Už vidím jak nějaká rodinka umývá auto na sídlišti to tak za totality:papa

To vím. Jen jsem tím chtěl napst, že se v myčkách používají kartáče (válce), které mají ,,štětiny" z umělé hmoty. Ty jsou tvrdé!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já si rovněž miji auto ale to jenom tak

jinak na leštění používám nějakou zahraniční leštící hustě jemnou pastu a leští se stím opravdu krásně, lesk po jejím použití je brilantní :super Pokud bude třeba nafotím plechovku (akorát jsme ji nechal v práci)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: OK406

Původně zaslal: sarkomi

ono taky jsou myčky kde myjí ručně,než si dáš kafe tak ti auto umyjou i vysají.

Taky myju ručně, no a když jsem línej:), tak wapkou vedle myčky. Za 10 kaček to jde./quote]

[upravil dne 13.10.2007 Jabba]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja už si auto tiež umývam sám na wapke, ale predošli majiteľ to tak nerobil.

OK406: V autolakovne mi už poradili 3M pasty, ale pýtali za ňu celkom pálku a mne až liter netreba.

Ozaj by to nešlo tou Turtle wax Color Back Metallic? A potom, ako napísal p406b pridať leštenku a na to ešte vosk..... ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ako myslím, že poškodiť by to ten lak nemalo, veď je to TW na metalízu. (Aj keď som niekde na fóre čítal, že TW je dosť agresívny). A s tou leštičkou dám tiež pozor.

Mňa by skôr zaujímalo či pôjdu dole tie jemné kruhové škrabančeky?:myslim S Obyčajnou leštenkou tou TW Color magic +, to nešlo. Pôjde to s tým TW Color Back Metallic? Alebo to má len takú oživovaciu funkciu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jabba: Tempo je fakt len na staršie a dosť zoxidované laky(nič v zlom). A hlavne nie na metalízu! Videl som už aj nový Tempo na metalízu, ale ani to neriešim. Pre mňa je proste Tempo agresív pasta...

Georginho_cz406: Tak to máš šťastie, že sa ti škrabance vyhýbajú. A že ručné umývanie, je ručné umývanie, to viem tiež. Bohužial bývalý majiteľ to nevedel... :(:grr

Tak čo chlapi (a baby)? Pôjde to s tým TW Color Back Metallic, alebo nie?

Tak raďte, rádci moji, raďte, a ja Vám potom :potlesk a budem :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: DeathRabbit

Viem, že táto téma tu bola rozoberaná už mnohokrát, ale ani po mnoha prečítaných príspevkov z vyhľadávača ešte nemám úplne jasno.

Mám 206tku s bordovou metalízou (Red Lucifer) a na laku je po bližšom okuknuti vidieť jemné kruhové škrabance (bývalý majiteľ chodil na myčku). Rád by som sa ich nejako zbavil. Rozmýšľam o kúpe Turtle wax Color Back Metallic a robil by som to leštičkou. Je to dobrá voľba? Potom by som ešte auto prebehol nejakým voskom, asi Sonax Hard Wax. A ten neviem ako aplikovať. Ručne, alebo tiež leštičkou? Alebo máte tip na lepší konzervačný vosk? A ešte mám doma bordový Turtle wax Color Magic Plus. Mám s nim ešte auto prebehnuť po tom vosku, alebo je to už zbytočné?

Za rady a tipy vopred ďakujem.

Nejsou ty kruhové škrábance právě od ruřního mytí? Ještě jsem neviděl, že kartáče na myčce se pohybují axiálně, to je ve směru osy kartáčů

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: DeathRabbit

Určite nie. Neviem si predstaviť, ako by som to mohol urobiť ručne. A ani ja neviem prečo sú tie škrabance takého tvaru, ale nie som prvý čo táke niečo píše. Už som na podobný problém narazil na jednom slovenskom fore, ale nejak to tam nevyriešili.

Zkus si sehnat profi leštěnku,kterou používaji v autosalonech nebo autolakovnách.Já sem ji sehnal přez internet asi před 1/2 rokem a sem s ní absolutně spokojenej.TURTLE Wax PLUS PTFE (ta je málo k sehnání) anebo tudle POLISH CHAMPION BRILL(upozorňuju ,neni to nic levnýho,ale vyplatí se investovat-vlastní zkušenost).A s těma kolečkama na laku? To je důsledek jen a jen leštičky a hodně se na ní tlačí.Nejlepší je opravdu jen ruční leštění(máš v ruce cit).Já sem měl na 5tejch dveřích škrábance od nějakýho psa ,po důkladné práci se dostavil výsledek.Chce to hlavně trpělivost a výdrž,nic neni hned.Tady je důkaz

27092007ux2.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vendi.stejskal: Z leštičky to byť určite nemôže, lebo ešte nikdy na mojom aute nebola. Plánujem ju kúpiť až teraz, keď sa budem babrať s tou pastou. Viac ľudí mi povedalo, že leštičkou to ide 3x lepšie, ako ručne. A neboj, tlačiť na to nebudem, pekne jemne pomaly :D . A čo sa týka leštenia, tak to by som už ručne robil, možno trošku pomohol leštičkou. Ja som sa už niečo ručne naleštil, takže viem o čom to je. Akurát, že s pastou som pracoval asi 4 krát, aj to na iných autách (kámošská výpomoc).

Turtle Wax +PTFE majú v každom hypermarkete. U nás v Metre dokonca za 260SK, takže si nemyslím, že to je nejaké drahé. Rozmýšlam o tom, ale nebude lepší tvrdý vosk?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...