Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Peugeot 206 - nefungující otáčkoměr


Roman3329

Recommended Posts

Původně zaslal: Roman3329

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s otáčkoměrem resp opravou otáčkoměru??? z ničeho nic odešel do křemíkového nebe:roll při větším vytočení se někdy chytne ale o 1000 méně. A nová palubovka Jaeger stojí 21tis:bojim

[upravil dne 13.10.2007 Kurt]

To se mi taky stalo,ale čím to je nevím a už je docela dlouho sháním(budíky) :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdárek lidi, tak řeším podobný problém. Otáčkoměr na 206 1.4 benzín r.v. 2000 si dělá co chce, chvíli skáče v červeném, pak nejde vůbec... Všiml jsem si,že když jsem čistil konektor u pal. desky a při opětovném zapojení chvíli (asi 5 km) běžel normálně a pak začal zase blbnout. Mohla by nějaká dobrá duše udělat aspoň fotku,kde přesně je čidlo otáčkoměru?! Popř. jak to přesně s tím čidlem je, protože jsem se zde dočetl, že "údajně" benzíny čidla jako takové nemaj a impulzy jsou brané z rozdělovače... Nejsem odborník, proto žádám o radu, na co se zaměřit. Ale údajně problém bude nejspíš v čidle.

Díky moc za odpovědi:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 8 měsíců později...

V otáčkoměru je teplota vody, budík vpravo je teplota oleje.

Trochu mě mate ještě absence měrky hladiny oleje, ale je možný že to taky závisí od výbavy. Píše že je to z roku 00, takže by se mělo jednat o non-MUX.

Ono by bylo ideální domluvit se s ním a prvně vyzkoušet, to bude vzhledem ke vzdálenosti ale asi problém.

Jestli teď ukazatel teploty oleje nemáš, zřejmě nebudeš mít ani čidlo v motoru a tudíž by byl tenhle budík mrtvej, zbytek by snad ale fungovat mohl. Co na to někdo znalejší problematiky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pepito

Původně zaslal: Kekros

mně taky nefungovali budíky, na tachometr stačil vyměnit náhon ..... na otáčkoměr už mam koupenej snímač a už zbývá akorát palivoměr, tak se pak uvidí :D

A není ten tachometr elektronickej? :myslim

je elektronickej ( tam je to samá elektrika :grr ) - vyměnil jsem snímač ( náhon ) a do něj jsou připíchnutý 3 konektory

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...