Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

307SW - ISOFIX


Crusher

Recommended Posts

Ahoj lidi,

mám takový celkem začátečnický dotaz.

Manželka někde na inetu našla, že by auto mělo být vybaveno systémem ISOFIX pro uchycení dětských sedaček.:grr

Bohužel ať jsem prošel manuál a prolezl komplet auto, tak se mi něco v tom duchu najít nepodařilo.:myslim

Může mi prosím někdo, kdo to má třeba už odzkoušené a používá to, poradit, kde to najdu a jestli to má opravdu smysl oproti klasickému poutání sedačky pásem. Sedačky s ISOFIXem jsou totiž celkově dražší a nechce se mi zbytečně vyhazovat peníze, navíc když mám 90% času sedačku pořád v autě.

Předem všem děkuji za odpovědi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslím, že všetky 307-ky sú vybavené ISOFIX-om. sú to také kovové úchyty v medzere medzi sedákom a operadlom /samozrejme na zadných sedadlách/. určite to má zmysel, lebo sedačka je tým pádom pevne spojená s karosériou, kdežto pri uchytení pásom to nemusí byť až tak dobre uchytené, zvlášť, keď pás nedostatočne napneš. tiež aj prehadzovanie sedačky z auta do auta bude pohodlnejšie, keď to tam stačí zaklapnúť, a netreba sa trápiť s pásom, ale neskúšal som, lebo isofix sedačku som nemal. mal som chicco zenith do 18 kg, a teraz chicco do 36 kg, ale neviem presný názov. ak by som kupoval teraz, asi by som priplatil za ISOFIX sedačku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj resime totez. ISOFIX uchyty maji obe krajni sedadla vzadu. Sedadlo spolujezdce jsem neprohlizel, takze nevim.

Co se tyce ISOFIX autosedacek je problem v tom, ze je nikdo moc nedela a kdyz je nekdo delo, neni to nejlevnejsi.

Jinak ten ISOFIX podstavec je mozne pouzit nejenom na sedacku - kolibku (0-13 kg), ale potom i na sedacku vetsi.

Vcelku rozumna varianta se nam zatim zda kocarek Quinny + sedacka Maxi-cosi.

Ale jinak mi prijde reseni ISOFIX opravdu dobry, jenom mne mrzi, ze vyrobci sedacek tomu prikladaji mensi vahu nez vyrobci aut.

[upravil dne 12.10.2007 OMArtik]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neztotožňuji se zcela s názorem bladerunnera, že neIsofixové uchycení sedačky je méně bezpečné nežli Isofixové. Samozřejmě že když špatně napnu pás, tak se upnutí míjí účinkem, ale to se míjí i Isofixové, pokud to špatně zacvaknu.

Jedinou výhodu Isofixu bych viděl tu, že nedochází k namáhání navíjecího mechanismu. Na mém starém autě jsem měl permanentně (cca 3-4 měsíce) připnutou podložku sedačky "vajíčka" (systém quick click nebo tak nějak) a pás se po odepnutí nechtěl moc navíjet zpět.

Nyní již máme sedačku větší. Chicco Key1. Myslím, že nemá Isofix.

Nevím jak dlouho trvá připnout Isofix sedačku, ale tipnul bych si, že 10 sekund. Naší neIsofix sedačku já bezpečně připásám za 30 sekund. Sedačku vyndavám tak jednou za tři měsíce. To mě těch 20 sekund navíc nezabije.

Podle mě Isofix nepřináší nic moc zajímavého.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj.

Tak jsem ten ISOFIX konečně našel. Je to spíš vidět na sedačkách, když na ně mrknete zezadu.

Co se týče bezpečnosti, tak tam jde asi o to, že ten pás numusí byt vždy úplně 100% vypnutý a navíc když je sedačka přichycena 3 bodovým pásem, tak se ten "bederní" kusek určitě při nárazu povolí míň, než ten "prsní", který má o dost delší nastavení.

U ISOFIX mi zase celkem nejde do hlavy, jak může stačit uchycení sedačky dvěma úchyty v bederní části, když veškšré sedačky poutané pomocí pásů VYŽADUJÍ přichycení pomocí 3 bodového pásu - tedy jak v "bederní", tak v "ádové" části sedačky.

Jinak manželka má v těch sedečkách mnohem větší přehled a pokud mi říkala, tak nejen že je ISOFIX podstatně dražší, ale sedaček s tímto systémem je žalostně málo a spíš to vypadá, jakoby výrobci sedaček tento systém úplně ignorovali.

Opravdu vyjímkou je firma RÖMER, jejíž sedačka je pro P307 doporučena a certifikována

Tak zatím se mějte

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono nejenom Peugeot 307, ale všechny tyto:

Alfa Romeo, Audi, Bentley, BMW, Chevrolet, Citroën, Daewoo, Daihatsu, DaimlerChrysler, Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Jaguar, Kia, Lancia, Land Rover, Lexus, Maybach, Mazda, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Porsche, Renault, Saab, Seat, Skoda, Smart, Subaru, Suzuki, Toyota, Volvo and VW (zdroj: stránky Romer)

Jenže každý certifikát něco stojí a každé doporučení také. A to se projeví v koncové ceně co zaplatí zákazník. Čímž nechci říct že Romer není kvalitní značka. Zároveň tím ale neříkám, že levnější neRomer musí být nutně nekvalitní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aby ste neboli pri vybere sedaciek prekvapeni, ze ju nemate kam uchytit - ja napriklad vo vybave XR rv. 2004 uchytenie ISOFIX nemam. Skoro som sa odrbal a kupil som (drahsiu) ISOFIX sedacku. Nechapem na com ti pos.. frantici setra, ved su to iba styri privarene uchyty! :grr:grr:grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 let později...

Mám otázečku. Nemá 307SW po face isofix u prostřední sedačky?

Isofix mám jen na krajních sedačkách a přitom by mohl být i u prostřední sedačky.

Dětskou sedačku mám uprostřed upnutou pásy, a to má isofix. Maťa uprostřed vidí dopředu a je spokojen.

Přemýšlím, o přivaření úchytú pro isofix na prostřední sedačku. Mám člověka, který by to dokázal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Romane, o isofixu na prostřední sedačku jsem tedy zatím neslyšel.

Dokonce bych řekl, že i u 307 obecně bude záležet na úrovni výbavy, zda bude s/bez isofix. Sám to teď musím pořešit a pohledat... Většina aut (nepeug.), co jsem viděl, že mají instalované úchyty isofix, měla v čalounění těch sedadel všitou malou \"vlaječku\". Mno a já ji tam třeba nemám, takže nevím na čem jsem. Ale dnes se mrknu v autě ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslím že isofix je od nějakého roku výroby povinná výbava

edit:

Veverka -nevěřím že ho nemáš,máš xenony a neměl bys isofix ... to asi nehrozí

ja mám skoro sociální verzi Breaka skoro nic tam není,ale isofix mám

[upravil dne 24/3/13 12:57 od Gabriel 307]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...