Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Přední sklo


Sirael

Recommended Posts

Prosím, Vás, jak je to s výměnou předního skla na povinné ručení?

Mám tam z výroby tónované sklo a už je dost jetý malý dírky a škrábance, občas to vadí, dyž jedu proti slunci. Pavouk žádnej.

Jakým způsobem to jde? To ho musím fakt vymláti a vyfotit nebo jak?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, nejlepsi by bylo si pripojistit predni sklo za cca 500 Kc za rok a pak ....

Otazka je, jake jsou tam restrikce od pojistovny ..

ja to nemam, nevim, akorat kamos si to chtel udelat. Mezitim mu ale kamion sklo nakrap, tak toho nechal.. asi ho bude chtit videt pojistovna..

vazne nevim ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 11 měsíců později...
  • O 9 měsíců později...

Při pojištění za 500,- je určená maximální výše částky kterou ti pojis?ovna proplatí ( myslím 6000kč, nebo jak u které pojistovny). Možná by bylo jednoduší od někoho přes povinný ručení ( ideální je přívěs vozík ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no jestli to máš připojištění tak je dobrý zajet do autoskla a zeptat se a jistě Ti mile rádi poraděj, a když ne tak jinde jistě jo.

Já jelikož sem jim tam nechtěl nechávat auto a ještě sem to protřeboval opravit a nastříkat jel sem sám do pojištovny nahlásit škodnou událost a nechat to nafotit a pak sem si to opravil a nastříkal a z autoskla mi přivezli okno a zandali ho. fakt v poho nevim jestli funguje u vás něco takovyho že by autosklenář přijel až k tobě ale do autoskla se dá i dojet.:cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

S tímhle mám relativně čerstvé zkušenosti z léta, kdy jsem jezdila ještě s Octávkou... Při předjíždění kamionu na dálnici jsem poprvý uznala, že připojištění čelního skla není jen marketingový výmysl pojiš?oven, ale praktická záležitost...

Pokud totiž od auta kolem odlétne kamínek a zničí vám čelní sklo, tak, aby to šlo z povinnýho ručení dotyčnýho, tak byste si od něj museli vyžádat potřebné údaje a ještě písemné přiznání, že vám způsobil škodu. Jinak totiž, když po něm bude pojiš?ovna vymáhat škodu a on popře, že ji způsobil, tak jste všichni v háji jak Ba?a s dřevákama...

A proto tu máme připojištění čelního skla - tam totiž už pojiš?ovna nezkoumá, kdo škodu způsobil, ale prostě Vám zaplatí výměnu a nazdar... A nepřicházíte o bonusy, což je taky dobrý vědět.

Jo a jinak... Nevím, kolik stojí výměna skla u Octávky, ale za hubičku to určitě nebylo, vyměnili mi to ve značkovým servisu a pojiš?ovna to zacálovala komplet celý, včetně práce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží na pojiš?ovně, některý mají odstupňovaný ceny za připojištění podle výše max. plnění. Já mám limit 10 000,- Kč a vešel jsem se se 405kou jen tak tak. Jinak jsem měl stejný problém jako Sirael, že sklo bylo jen silně poškrábáno. Pojistil jsem to kamenem. Pak jsem zajel do firmy, která dělá autoskla a tam vše zajistili. Platil jsem jenom spoluúčast. Na bonus to nemělo vliv.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měnil sklo letos v létě. ?ukanec od kamínku. Pojištěno u Kooperativy na limit 10.000,-. Vlezl jsem se v pohodě (jen kdybych chtěl sklo s barevným pruhem nahoře, tak bych připlácel pár stovek, protože by to bylo na limit pojištění).

Neplatil jsem ani korunu, všechno vyřídila firma.

Ještě uvidím co bude dělat Kooperativa až tohle auto prodám a půjdu zrušit povinné + pojištění skla (které je na 3 roky). Na nové auto si to převést nenechám, protože to už jezdí, povinné má u Triglav a tamtéž i pojištění skla.

:papa

Ještě jsem zapomněl, pokud vím, tak na bonusech se to taky neprojevilo.

[upravil dne 24/10/05 Gotrek]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Karel

Já jsem měl sklo pojištěné na 5000,- a při výměně jsem si mohl vybrat jaké sklo chci. Vybral jsem si se zeleným pruhem a do ceny jsem se vešel . :cool:;)

:o

To se docela divím, protože když jsem si zařizoval připojištění, tak jsem si zjiš?oval kde co a každý mi říkal, že na 405 je 5000 pojištění málo.

:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

nejlepsi je domluvit se s nejakym kamosem co zrovna boural a jet pekne za nim ;) ja jsem menil na 406ce,stalo to diky destovemu senzoru pres 20papiru.a jel jsem primo do firmy,ktera to dela uz cele za tebe,zadna pojistovna.vyfotil si to primo tam tipek,auto jsem druhy den privezl a vecer si ho odvezl.potrebujes mit sebou doklady od obou vozu a taky od obou aut doklady,ze maji radne zaplacene zakonne pojisteni,tak je dobre tam zajit spolecne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 měsíců později...

No taky jsem dnes zavezl auto na výměnu čelního skla kamínek a pavoučeky byl na světě.Jsem pojištěn u kooperativy a sklo jsem měl připojištěné.Jediné co jsem měl udělat bylo to že jsem zavolal na pojišťovnu nahlásil pojistnou událost zavezl auto do servisu a tam mi řekli že si vše už zařídí, tak jsem vzvědav zítra si jdu pro auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...