Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

otáčky


gogogo

Recommended Posts

Zdravím.

Mám tedy aspon myslím problém s volnoběžnýma otáčkama.Při nízké teplotě.

Mám Peugeot 205 1.4 55kw r.v.93 jednobodové vstřikování Bosch Mono-Jetronic.

Zajímalo by mne když ráno sednete do vymrzlých aut kolik vám točí na volnoběh?

Řeklbych,že by to mělo být kolem 1200 ot/min.

Mě zprvu vyletí na 2000 po chvily klesnou tak na 1500-1700.Jak je auto ohřáty volnoběh je správný 900 ot/min.Teplota po ránu kolem 6 stupnů.Zvláštní je že při teplotě vzduchu 20 a více točí studené auto krásně 1200ot/min.

Myslím že na vyně by mohlo být čidlo teploty vzduchu,který se nachází ve vstřikování.

Co si o tom myslíte?

Díky všem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevím nepamatuju si že by třeba favorit točil při startu 2000,felicie jakbysmet a to mají skoro schodné vstřikování.nedokážu si představit kolik my to bude točit třeba při -20 stupní to by se autu asi moc nelíbylo.:myslim

No uvidíme co nato ostatní

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tomhle období je akorát ten přechod, kdy auto po startu začíná točit vyšší otáčky na volnoběh (tím myslím do 2tis/min), protože v noci je už zima a třeba že ráno svítí slunce, motor je pěkně studenej.

Původně zaslal: gogogo

Nedokážu si představit kolik my to bude točit třeba při -20 stupní to by se autu asi moc nelíbylo.:myslim

No uvidíme co nato ostatní

Nelze říct, že čím větší zima, tím vyšší otáčky a naopak. Spíš bych se zajímal o dobu, kterou motor tyhle vysoký otáčky drží .

Až bude -20, tak auto už nebude přidávát na otáčkách, ale bude ty otáčky držet dýl na 2tis/min, než se motor zahřeje a pak začnou klesat.

Jinak já mám v tomhle období po startu taky 2tis. otáček a

po 5s klesnou na 1,7tis. Jak se motor dál zahřívá, otáčky klesaj.

Takže bych to vůbec neřešil a byl bych rád, že při zimním startu auto dobře nastartuje a dá se s ním jet, protože si drží vyšší otáčky a nechcípá;).

[upravil dne 11/10/07 Vopičí]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...