Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Spojka 405


Martin.405

Recommended Posts

čaute..

nedávno mi při rozjezdu do kopce kvikla spojka.. no a rika se - jak spojka zakvičí nebo zasmrdí, tak pryč s ní.. tak sem koukal po spojkovejch sadách, kolik tak stojí a chcu se zeptat na váš názor - pohybujou se od nějakých 2400 až do 5ti tisíc za sadu.. nemám v plánu si to auto nechat dýl jak dejmetomu dva roky, a že bych si novou spojku sám zničil taky nehrozí.. může mít nejlevnější sada nějaký jiný úskalí, než že bude mít menší životnost?

druhá věc je samotná výměna, na předchozím autě sem si spojku bezproblému udělal sám (výkřik moderní technológie jménem škoda favorit) tak doufám, že je to zhruba to stejný.. nebo ne? (poodpojovat všechno co brání manipulaci s převodovkou, tu onu potom vytáhnout, oddělat přítlačňák s lamelou, dát nový a zase složit)

díky za rady

[upravil dne 10.10.2007 Martin.405]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

LUK, Valeo, Sachs...dobre znacky...nemas co resit, jestli tam chces dat nejake Starline apod shity tak, na tohle ti dobry mechanik rekne, ze takovou vec do auta neda, pac za to nemuze rucit :)

Levnejsi sada muze a nemusi mit uskali, snad nechces slyset jasne, to je vpoho..vsak ono to vydrzi. Tak naivni nejsi ... rozhodni se sam, ja jsem se vsak naucil, ze se nevyplati setrit za kazdou cenu :)

Původně zaslal: Martin.405

čaute..

nedávno mi při rozjezdu do kopce kvikla spojka.. no a rika se - jak spojka zakvičí nebo zasmrdí, tak pryč s ní.. tak sem koukal po spojkovejch sadách, kolik tak stojí a chcu se zeptat na váš názor - pohybujou se od nějakých 2400 až do 5ti tisíc za sadu.. nemám v plánu si to auto nechat dýl jak dejmetomu dva roky, a že bych si novou spojku sám zničil taky nehrozí.. může mít nejlevnější sada nějaký jiný úskalí, než že bude mít menší životnost?

druhá věc je samotná výměna, na předchozím autě sem si spojku bezproblému udělal sám (výkřik moderní technológie jménem škoda favorit) tak doufám, že je to zhruba to stejný.. nebo ne? (poodpojovat všechno co brání manipulaci s převodovkou, tu onu potom vytáhnout, oddělat přítlačňák s lamelou, dát nový a zase složit)

díky za rady

[upravil dne 10.10.2007 Martin.405]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to že třeba starline není žádná hitparáda je mi jasný.. co se týče já nevím čepů, olejů, řemenů atd o tom ani nepřemýšlím, nicméně když by přímo se spojkou od starline měl někdo zkušenosti a řekl mi, že prostě nevydrží 300 000km, ale jenom 100 000 a jinak bez problémů tak bych do toho šel, protože z těch kilometrů co by ta spojka vydržela nenajedu ani půlku..

v auto kelly je spojková sada starline za 2400, nějaká AP za 3, LUK Sachs Valeo 3800

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...