Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Autožárovky


marco.cz

Recommended Posts

Tak jsem musel vyměnit autožárovky u osvětlení SPZ - inu v noci si toho všimnul kamarád a myslel si, že to mám vypnuté kvůli polísmenům,ale OUHA. Jsa nezkušen jsem si tady něco přečetl a začala anabáze na jejímž konci jsem se musel smát.

Jelikož jsem se bál "opatrně" šroubovákem oddělat kryt u osvětlení SPZ oddělal jsem celý zadní tapec a pak pohodlně vystrčil krytky ven a obě žárovky vyměnil (W5W) pak jsem zjistil,že mi nesvítí zadní levé obrysové světlo (P21/5W) vyměnil jsem i to,ale svítilo nějak více - zajel jsem tedy k nám do autohobby a koupil 3 ks abych měl 2 úplně stejné a jednu náhradní - PERFEKTNÍ podařilo se, ale o5 zádrhelek pravé zadní světlo nemělo vůbec žárovičku tzv. couvačku (P21W) o5 do hobby nakoupit 3 ks a vyměnit JENŽE v pravé zadní parabole byla divná malá dirka - vylámáno a začištěno - celý ZADEK už teď svítí jak má. Celou výměnu dokončila manželka která konstatovala zda nechci zkontrolovat žárovičky na vánoční stromek a pro každou si EXTRA zajet do města.

Otázka zní:

1/ nemá "náhodou" při couvání svítit jen JEDNO bílé světlo ?

2/ je možné že dvě stejné paraboly i stejného čísla nemají výřezy stejné? (prostě chyběla díra pro pravou zadní mlhovku)

Děkuji za názory hlavně mi nepiště,že su *ůl a nebo,že si mám zařídit autohobby u baráku :D

[upravil dne 10/10/07 marco.cz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně (z fabriky) svítí jen levá (samo, že záleží na výbavě. Ti co mají full palbu, tak ti tam budou mít žárovky obě - jako jsem to měl já :D)

Ale jinak stačí v tom pravém ( z pohledu ze zadu na auto)světlometu vyloupnout záslepku a žárovku nastrčit. Mělo by to svítit. P holt šetří, kde se dá ... i na žárovkách ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MJSytic

Původně (z fabriky) svítí jen levá (samo, že záleží na výbavě. Ti co mají full palbu, tak ti tam budou mít žárovky obě - jako jsem to měl já :D)

Ale jinak stačí v tom pravém ( z pohledu ze zadu na auto)světlometu vyloupnout záslepku a žárovku nastrčit. Mělo by to svítit. P holt šetří, kde se dá ... i na žárovkách ;)

:D:D:D ale neni zdaleka jedinej, napr. strejda mel VW Transporter jak 4 tak i 5 a v ty 5 uz nejak svetylko do kastliku proste nedavaj. Me osobne by to celkem i stvalo, auto za vic jak milion a takovahle blbost tam neni :grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MJSytic

Původně (z fabriky) svítí jen levá (samo, že záleží na výbavě. Ti co mají full palbu, tak ti tam budou mít žárovky obě - jako jsem to měl já :D)

Ale jinak stačí v tom pravém ( z pohledu ze zadu na auto)světlometu vyloupnout záslepku a žárovku nastrčit. Mělo by to svítit. P holt šetří, kde se dá ... i na žárovkách ;)

A ještě natáhnout drátek z druhé mlhovky (levé).;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dotaz na marco.cz i ostatní:

- co do přístrojovky 306 turbo 1905 ccm rok výroby 1997 ??

chci ji demontovat - sháněl jsem do ní žárovky ale bylo mi řečeno, že jsou dvojího druhu

- s paticí

- bez patice /zasouvací/

Bylo by dost blbý to rozebrat a pak zjistit, že tam jdou zasunout pouze žárovky který nemám (nová montáž, nákup žárovek,nová demontáž, výměna žárovek a konečná montáž).

Děkuji za každou informaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: myryn

Dotaz na marco.cz i ostatní:

- co do přístrojovky 306 turbo 1905 ccm rok výroby 1997 ??

chci ji demontovat - sháněl jsem do ní žárovky ale bylo mi řečeno, že jsou dvojího druhu

- s paticí

- bez patice /zasouvací/

Bylo by dost blbý to rozebrat a pak zjistit, že tam jdou zasunout pouze žárovky který nemám (nová montáž, nákup žárovek,nová demontáž, výměna žárovek a konečná montáž).

Děkuji za každou informaci.

Pošli mi na SZ VIN kód a já ti to v pohodě najdu nebo si najeď na http://public.servicebox.peugeot.com/

zaregistruj se a víš CO a JAK a nakonec i jak je tvoje auto vybaveno...teda v originále :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: marco.cz

Původně zaslal: myryn

Dotaz na marco.cz i ostatní:

- co do přístrojovky 306 turbo 1905 ccm rok výroby 1997 ??

chci ji demontovat - sháněl jsem do ní žárovky ale bylo mi řečeno, že jsou dvojího druhu

- s paticí

- bez patice /zasouvací/

Bylo by dost blbý to rozebrat a pak zjistit, že tam jdou zasunout pouze žárovky který nemám (nová montáž, nákup žárovek,nová demontáž, výměna žárovek a konečná montáž).

Děkuji za každou informaci.

Pošli mi na SZ VIN kód a já ti to v pohodě najdu nebo si najeď na http://public.servicebox.peugeot.com/

zaregistruj se a víš CO a JAK a nakonec i jak je tvoje auto vybaveno...teda v originále :super

No tak som tam troska klikal a tak....ale nikde som nenasiel kde si mozem pozriet vybavu mojho auta....tak poradte PLS

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Y2K

Původně zaslal: marco.cz

Původně zaslal: myryn

Dotaz na marco.cz i ostatní:

- co do přístrojovky 306 turbo 1905 ccm rok výroby 1997 ??

chci ji demontovat - sháněl jsem do ní žárovky ale bylo mi řečeno, že jsou dvojího druhu

- s paticí

- bez patice /zasouvací/

Bylo by dost blbý to rozebrat a pak zjistit, že tam jdou zasunout pouze žárovky který nemám (nová montáž, nákup žárovek,nová demontáž, výměna žárovek a konečná montáž).

Děkuji za každou informaci.

Pošli mi na SZ VIN kód a já ti to v pohodě najdu nebo si najeď na http://public.servicebox.peugeot.com/

zaregistruj se a víš CO a JAK a nakonec i jak je tvoje auto vybaveno...teda v originále :super

No tak som tam troska klikal a tak....ale nikde som nenasiel kde si mozem pozriet vybavu mojho auta....tak poradte PLS

Nejdriv se zaregistrujes, pak prihlasis a pak v levym sloupci kliknes na "Nahradni dily", otevre se ti novy okno kde zadas VIN a pak kliknes na "Charakteristiky". A jsi tam :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ještě natáhnout drátek z druhé mlhovky (levé).;)

Ani to kolikrát není potřeba. Mladá na 106 měla taky jen jednu mlhovku. Stačilo v druhým světle odloupnout záslepku, zastrčit žárovku a svítila ...

Prostě 10tis (nebo kolik těch aut za rok prodaj) x 30Kč za žárovku, to už jsou nějaký ušetřený peníze :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: marco.cz

Původně zaslal: myryn

Dotaz na marco.cz i ostatní:

- co do přístrojovky 306 turbo 1905 ccm rok výroby 1997 ??

chci ji demontovat - sháněl jsem do ní žárovky ale bylo mi řečeno, že jsou dvojího druhu

- s paticí

- bez patice /zasouvací/

Bylo by dost blbý to rozebrat a pak zjistit, že tam jdou zasunout pouze žárovky který nemám (nová montáž, nákup žárovek,nová demontáž, výměna žárovek a konečná montáž).

Děkuji za každou informaci.

Pošli mi na SZ VIN kód a já ti to v pohodě najdu nebo si najeď na http://public.servicebox.peugeot.com/

zaregistruj se a víš CO a JAK a nakonec i jak je tvoje auto vybaveno...teda v originále :super

"Vinka" mýho wehiklu je : VF37ADHY231080198.

Je to dovoz z Rakouska po havárce a opravě jsem 3tí majitel

/nepočítám mechoša, kterej ho koupil a dal do kupy/.

Jestli něco o žárovkách zjistíš tak ti děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: marco.cz

Poslal jsem ti to jak SEM tak i na tvoji e-mailovou adresu i s přílohou - hezké čtení ;)

Tož se právě chystám na výměnu vadnejch žárovek v přístrojové desce.

V "chytrej knize" na straně 362, odstavec 9/2 se píše /týká se náhonu tachometru/: "v motorovém prostoru silou zatáhneme za náhon tachometru abychom ho uvolnili z průchodky v přepážce".........atd.

Sakra, marně bádám, kudy ten náhon vede??

Přívod má být z převodovky na straně spolujezdce - kam ovšem h.vno vidím - je tam chladič pro turbo.

Pokud jste to už někdo dělal, nebo víte jak - dejte mi prosím vědět.

[upravil dne 11.10.2007 myryn]

[upravil dne 11.10.2007 myryn]

post-0-14109596681965_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...