Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vymena vyfuku


Guest jarosujo

Recommended Posts

Guest jarosujo

Zdravim,

mam 1.4 55kW rok vyroby 02/2000

Prehrdzavel vyfuk v zadnej casti pred zadnym tlmicom.

Dal som to par krat zvarit kamosovi, ale uz to je zrele na vymenu.

V predajni som sa pytal, ale tam mi ponukli zadny tlmic za cca 2300, co je v pohode, ale strednu cast len v kuse s katalyzatorom a to je uz dost drahe 10tisic+ (katalyzator je v poriadku)

Ja by som potreboval vymenit prakticky vsetko az za katalyzatorom dozadu, cize cca. druhu polovicu vyfuku.

Nevie niekto poradit ako na to ?

Potrebujem zohnat ruru, ktorou spojim katalyzator so zadnym tlmicom, ale v obchode taku nemaju.

Mal tam v katalogu aj iny typ vyfuku na 206, kde bol katalyzator hned za motorom a dole bola len samotna rura, ale neviem ci by mi to pasovalo.

Dik

[upravil dne 8.10.2007 jarosujo]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, nedávno sem měnil skoro celý výfukový potrubí na P206 1.4i, takže mám čerstvý informace. Kromě svodů a katalizátoru se měnilo všechno. Dělal mi to jeden maník ve Zlíně co se specializuje na výfuky a celý mě to vyšlo i s prací na 4.600,- (trubky a koncový tlumič).

U někoho jinýho sem si nechal navařit koncovku (ten původní koncový díl měl takovou trubku zahnutou dolů - prasečí ocásek) a spokojenost.

pokud budeš chtít, můžu snad sehnat popis dílů z čeho se skládá celý vyýfukový potrubí (tešim že to je - svody, trubka, katalizátor, trubka, trubka, koncový tlumič + koncovka)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pozri ja som bol v gliviciach asi 50 krat, nemal som ani jeden problem, neviem ze by tam niekto kradol nieco, je tam policajtov ako hadov, akurat vexleri tam ponukaju zamenit eura, mne sa len raz snazil, ale normalny clovek ho posle do ku sipkam. Inak , tovar (je tam asi vsetko) ceny (nenajdes lepsie) , a myslim co sa tyka vyfuku, mohol by sa tam najst za velmi slusny peniaz,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: denoo

pozri ja som bol v gliviciach asi 50 krat, nemal som ani jeden problem, neviem ze by tam niekto kradol nieco, je tam policajtov ako hadov, akurat vexleri tam ponukaju zamenit eura, mne sa len raz snazil, ale normalny clovek ho posle do ku sipkam. Inak , tovar (je tam asi vsetko) ceny (nenajdes lepsie) , a myslim co sa tyka vyfuku, mohol by sa tam najst za velmi slusny peniaz,

ja osobne som do Gliwic chodil od 1990 takasi si tam chodil častejšie a pred rokom 1990 :super:super:super:super:super tak sa pletiem :xvul

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

minuly rok som chodil do gliwic na diely kazdu druhu nedelu (samozrejme okrem sviatkov), par krat aj do katowic do skladu na prevodovky. Ako nechapem preco by som tam nemohol byt napr 50 krat, to sa ti zda take nemozne ci co ? Ja tomam od domu dakych 150 km, ako vobec neviem o com tocis,, a ak ta tam okradli , tak si si mal davat vacsi pozor, lebo takych ako ty tam hladaju.

[upravil dne 9.10.2007 denoo]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

ja jsem menil minulej rok vse krom katu a koncovyho dilu a letos doslo i na ten koncovy dil. Mam kat od autem takze trubku od svodu ke katu a pak jsem mel trubku ktera se napojila na origo trubko od katu (ta origo se jenom urizla flexou a spojilo se to) pravda je ze to je nejproblematictejsi spoj ale uz se mi to podarilo vychytat.

Na spoje se nepouziva tesneni, tesneni je jen na spoji kde se kompenzuji pohyby morotu a vsude jinde jsem daval pastu na vyfuky, je to takova jakoby zubni pasta, tou se namaze ten spoj a ta to dokolane utesni. Pri pusobeni tepla ztvrdne. uz jsem tim tesnim i karburator na modelu letadla a drzi :D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...