Jump to content
Sign in to follow this  
ladis307

xenony do Peugeota 307

Recommended Posts

RychJ-1: No mě takhle formulovaná otázka fakt zarazila, nevím, co si mám představit. HID je prostě označení výbojek, že se opravdu jedná o výbojky. A H7 je patice a určení vzdálenosti ohniska, nevím, co hledal, ale našel přesně to, co potřebuje, a přesto se mu to nezdá. Pokud teda 307 nemá jinou patici než H7. Ale pokud je mi známo, má kombo H7 potkávací a H1 dálkové.

Share this post


Link to post
Share on other sites

RychJ-1....díky.

Fx.... bohužel nejsem v xenonech tak orientovaný jako ty, proto jse ptám. hledal jsem třeba bixenon HID sadu, ale našel jsem jen sadu pro H4. tak třeba někdo z vás má jinou zkušenost.... nebo třeba jestli někdo nemá jinou úpravu světel,čočky atd.

tvá reakce mi přijde zbytečně podrážděná.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nic ve zlým, máš tady 2 příspěvky : Jeden, který ti říká, že je to neschválené, a druhý, který ti na otázku odpovídá. Nevím, co chceš víc.

Můžeš zkusit i jiné alternativy, třeba www.google.com nebo hospodu.

Fakt nemám náladu takovéhle věci tady řešit - ber prostě všechno bez záruky, informace jsou dneska vážně cenné zboží, jejich obstarávání a třídění stojí čas a úsilí.

Takže asi tak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bixenony se dělají jenom H4 (jedna patice na dálkový a potkávací dohromady) viz FXův příspěvek.

Tobě nezbývá nic jinýho, než si koupit jednu sadu těch H7 a pokud bys chtěl investovat víc tak ještě jednu do těch dálkových (H1?).

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, nechtěl jsem prudit. děkuju vám za ochotu poradit. jen by mě opravdu zajímalo jestli ta přestavbová sada svítí znatelně líp než žárovky H7. má někdo zkušenost?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ladis: Pokud máš paraboly bez čočky, úplně nejlepší by byly sady H7R, které se ale vyrábějí dost často pouze třeba s držáky do vozů Mitsubishi. H7 sada v klasických parabolových světlech bez čočky pak na zdi nekreslí tak pěkný ostrý obraz, konce světelného kuželu tedy nejsou tak ostré a je dobré světla mírně sklopit, abys neoslňoval. Intenzita osvětlení je rozhodně větší a subjektivně právě díky té zvýšené intenzitě lépe vidíš do stran.

Pokud bys chtěl bixenony a nic jiného, nezbylo by ti nic jiného než provést nevratnou změnu, řezat do parabol a nahradit je bixenonem s čočkou, což je varianta, která se také dá sehnat.

Výhody: přesný světelný kužel, nepřijdeš o rozumnou funkci světelné houkačky

Nevýhody: nelze ani před STK zaměnit za žárovky, když ti odejde výbojka a nemáš náhradní, jsi taktéž nahraný, je to nevratná změna.

Přestavbová sada:

výhody: rozhodně cena a připravenost k montáži, je to tak na 10 minut včetně hledání míst k upevnění traf, vratná změna, dostupnost náhradních dílů

nevýhody: někdy ne tak přesný kužel světla, v případě použití xenonů i v dálkovách v tvém případě špatná světelná houkačka

Pokud jsi hledal bixenony, měl jsi to uvést hned na začátku, pak opravdu nebylo jasné, co chceš. Neber to jako prudění, jen věcné řešení problému. Bixenony, jak píše Fusion, se dělají v přestavbových sadách pouze jako H4.

Důvod je jednoduchý: ve své 307 máš pro potkávací a dálková světla paraboly zvlášť. Kdo má žárovky H4, má parabolu jen jednu a žárovka je dvouvláknová. Bixenon H4 pak funguje na principu posuvu ohniska a tím plně nahrazuje klasickou žárovku.

Řešení, které nadnesl Fusion, nedoporučuju. Xenony s častými starty trpí a budou rychleji odcházet, nemluvě o záblesku při zapnutí, který by byl v noční jízdě nežádoucí. Také bys přišel o světelnou houkačku, protože xenon startuje tak, že napřed udělá záblesk (při startu) a pak poměrně pomalu zvyšuje intenzitu světla až k maximální.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×