Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vrzání při zmáčknutí spojkového pedálu


Ticcino

Recommended Posts

Čau, jen pro info (na fóru toho je hafo, ale nic pro 307) Dnes jsem náhodou zjistil, že mi při pomalém stiskávání spojkového pedálu někde něco vrže. Hlavně v dolní čtvrtině. Pokud mačkám/pouštím spojku rychle, tak nic nevrže. Pokud pomalinku, je to jako když se otvírá stará almara. Vyčkávám dál jestli se to nebude zhoršovat. Uvidíme. Je tam všude na prd přístup, tak nemůžu zjistit víc. A taky mi přijde takovej divnej záběr spojky. Jakoby byla křivá lamela nebo něco co se tam tře. Nejvíc je to znát pokud třeba člověk pomalinku jede s vyřazenou rychlostí, na zařazení jedničky to jede moc rychle a dvojku člověk tahá přes spojku, aby se otáčky udržely trošku výš. Je pak cítit celkové drnčení. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ticcino

Auto je sice koupený v ČR, ale dotažený z Fr a nechtějí mi zde uznat záruku, že prý není razítko prodejce v servisní knížce, čili to teď řeším s Peugeot Fr. Do doby nežli se vyjádří do Peugeot servisu radši nepojedu.

Počítej s tím že záruka v ČR nebude uznána ;) s mým známým jsem absolvoval něco podobnýho na 407 ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je osa vidlice uvnitř spojky. Zvenku se prý dá namazat snad půlka - jedna část, druhá je nahoře té skříně a zespodu je prý nedostupná. Bylo mi doporučeno (406) jezdit dál, a později při výměně spojky se silonové pouzdro namaže, případně vymění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Cat

[align=center]silonové pouzdro namaže[/align]

To slyším poprvé.

Tak nenamaže, co já vím? Já jsem napsal, co na naší 406 vrže.

Prozraď co ty bys udělal se silonovým (možná je jiné) pouzdrem, které vrže?

Případně odpověz na původní dotaz, co tam podle tebe Ticcinovi vrže?

[upravil dne 8.10.2007 P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám hydraulickou spojku. Vrzalo to odněkud z motorového prostoru. V kabině to při zavřených dveřích není moc slyšet. Takže to bude od pracovního válce směrem do spojky cokoliv. Nechám tomu volný průběh a budu to sledovat. Pokud se to začne rapidně zhoršovat, tak nová spojková sada a případně nový hydraulický válec (tfuj, to při stáří auta 1,5 roku není moc dobrá bilance :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...