Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

po otvoreni vicka na olej fuka


Romero

Recommended Posts

Cafte peugeot-aci.Poradte ak mozte.Mam peugeot 306 1.4B 98.Neviem v com je problem.Po otvoreni vicka(pri nastartovanom motore) na olej mi z neho fuka smerom hore.Je to ok?Casto som na fore a tam sa spomina,ze to moze byt tesnenie pod hlavou alebo prasknuta hlava..No chladiaca kvapalina mi neunika ani pri otvoreni chladiacej nadobky pri nastartovanom motore nemam bubliny.V oleji ziadna voda.Olej tiez neubuda.Cim to moze byt?Je to normalne?Rad si precitam vase nazory.Dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mal som ho v servise a olej mi doliali az na hranicu MAX.Ze by to bolo tym?predvcerom sa mi stalo,ze mi puklo spojkove lanko.Za jazdy.Mal som tam 2-ku,chcel som stlacit spojku a vyradit a v tom mi to lanko prasklo.Zastavil som len za pomoci rucnej a auto zdochlo.Lanko som vymenil.Auto ide.No po otvoreni vicka od oleja fuka smerom hore.Kamarat ma 605 a 250000km a nerobi mu to.No olej nema na maximum.Nemohlo mi jak mi puklo to lanko a zastavil som za pomoci tej rucnej presmiknut napriklad rozvodovy remen alebo...?Este k tomu oleju.Kedze mi ho tam naliali na MAXIMUM zrejme to neni OK.Mam trochu vypustit?A vyskusat ci po otvoreni vicka bude znovu fukat?

Dakujem vam za vase reakcije.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tos měl udělat jinak, naopak sešlápnout plyn tak aby auto ani nebrzdilo motorem ani neakcelerovalo. Nechá se takto dokonce řadit bez spojky aniž bys frčel přes zuby.

Nicmémě tím tvojím způsobem se stejně zřejmě nic nepodělalo. Vem si kolikrát se stane, že ti auto při rozjezdu zdechne.

A oleje na max. bych se nebál. Od toho tam jsou ty rysky. Jo, pokud máš olej 3cm nad max., pak je to špatný. Pokud jsi na rysce, tak ok. (ono i kdybys byl kousek nad ryskou, tak se taky prd stane)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo a rozvoďák se určitě nepřesmýknul. Kdyby se to stalo, tak jsi uplně v háji. Motor by v lepším případě nefungoval tak jak má. V horším případě by se ti písty potkaly s ventily a konec. To že jde průvan z prostoru kde je olej mi přijde celkem normální, ale na druhou stranu mě nikdy nenapadlo otevírat víčko oleje při nastartovaném motoru. U Tempry jsem ho jednou zapomněl nasadit a vyrazil na cesty. Po 60km jsem tam měl oleje asi půlku. Zbytek rozstříkaný všude po motorovém prostoru. Nicméně k zadření nedošlo a auto odjezdilo dalších 100.000km a dnes jezdí dál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...