Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Čím vyčistit parabolu


Marcel505

Recommended Posts

Původně zaslal: Marcel505

Problém - jelikož mi začlo trochu téct do předního světla, tak ho přetěsnuji.

Parabola (to zrcadlo) je trochu špinavé - čím to vyčistit aby se to nepoškrábalo?

Tak to bude docela problém, nejlíp asi vlhký měkký hadřík a opatrně očistit a vyleštit do sucha, jak na to chmátneš rozpouštědly nebo nějakými leštidly mám obavy že to začne flekatět:myslim Jinak měl jsem někde kontakt na firmu na stříbření parabol, kdyby bylo třeba;)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hurvajz: Problém to je, a velkej. Hadříkem to poškrábu. Minule to docela dobře šlo nějakým vonavým sprejem a houbičkou. Ale pak to bylo takový matný (ale svítilo v pohodě).

Nejde o to to nějak naleštit, jen vyčistit, aby tam už nebyli zaschlý kapky a mapy...

Stříbření parabol - kontakt určitě pošli, ale tady na to kašlu, mám ještě nějaký rezervní...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Žádný hadr,houbičku ani chemky!!!!!Jinak máš parabolu hned v pr*deli.Nejlepší je nalít do toho horkou voudu z kohoutku,přidat trošku jaru,pořádně zatřepat,vylít a párkrát opakovat.až bude čisté,tak pořádně vypláchnout od zbytku jaru.Budeš koukat,jak to prokoukne :) .Otevřené(bez žárovky)ti do druhého dne vyschne.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marcel505

Hurvajz: Problém to je, a velkej. Hadříkem to poškrábu. Minule to docela dobře šlo nějakým vonavým sprejem a houbičkou. Ale pak to bylo takový matný (ale svítilo v pohodě).

Nejde o to to nějak naleštit, jen vyčistit, aby tam už nebyli zaschlý kapky a mapy...

Stříbření parabol - kontakt určitě pošli, ale tady na to kašlu, mám ještě nějaký rezervní...

Tady to máš -

STŘÍBŘENÍ PARABOL

František Nepokoj, U Cihelny 603, Opočno 517 73,

Tel: +420605489708, +420494668170

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Líh ani nic podobného, dělá mapy a parabola zmatní. Stejně tak jako ničím na to nešahat, byť by to bylo sebeměkčí - poškrábe se. Co se vody týče, s tím Jarem OK, ale závěrečný výplach udělat destilkou, jinak to zase udělá mapy. Ale i tak, je lepší pár zaschlých kapek než matná plocha po utření.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: klumir

Žádný hadr,houbičku ani chemky!!!!!Jinak máš parabolu hned v pr*deli.Nejlepší je nalít do toho horkou voudu z kohoutku,přidat trošku jaru,pořádně zatřepat,vylít a párkrát opakovat.až bude čisté,tak pořádně vypláchnout od zbytku jaru.Budeš koukat,jak to prokoukne :) .Otevřené(bez žárovky)ti do druhého dne vyschne.....

To jsem právě na pokusné parabole zjistil, že hadr i houbičky udělají rejhy...

Ale já mám sklo dole, takže tím jarem to asi zkusím.

Hurvajz: Díky za kontakt, případně zkusím.

Původně zaslal: oddie

Líh ani nic podobného, dělá mapy a parabola zmatní. Stejně tak jako ničím na to nešahat, byť by to bylo sebeměkčí - poškrábe se. Co se vody týče, s tím Jarem OK, ale závěrečný výplach udělat destilkou, jinak to zase udělá mapy. Ale i tak, je lepší pár zaschlých kapek než matná plocha po utření.

Destilkou - no dobrý nápad, udělám to tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 roky později...

Tak isto sa chystam na tento ukon na mojej 406 ale bez rozoberania, predtym ma respekt chcem vybrat von svetlo dat dole vonkajsi plastovy obal vybrat ziarovky a naliat do paraboly so sklom teplu vodu zmiezanu s jarou a trosku potrepat. toto par krat opakovat a potom ju preplachnut destilovanou vodou. A co ma k tomuto ukonu vedie? Tento obrazok. Chcem sa spitat ci je realne tymto mojim postupom bez rozoberania dosiahnut takyto cielovy efekt. PS. nieje to svetlo z peugeota.

[upravil dne 25/9/12 15:57 od skeblo]

post-46671-14109626974937_thumb.jpg

[upravil dne 25/9/12 16:03 od skeblo]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som ešte na mojej ex306 čistil svetlo zvnútra, lebo mi tam buchla žiarovka a v momente ako sa čistá voda dostala na pochrómované časti svetla, tak voda mi doslova vyžrala ten chróm a zostali len čierne bodky na miestach kde boli kvapky vody. Svetlo bolo originál Valeo z výroby, žiadna čína.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...