Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

motorovka Dolmar


buml

Recommended Posts

neni to na zadnou profi praci denne do lesa, jedna se spis o udrzbu zahrady + na zimu drivi do krbu (moc nezere:D ) pravda zezacatku dostane trochu zahul, aby se ten prales promenil alespon v neco co pripomina zahradu, ale potom jak sem psal udrzba + polena do krbu

[upravil dne 1/10/07 buml]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dundee

Původně zaslal: jozefsv

naco to chces pouzivat?

Viděl bych to na "takové to domácí řezání" topiva do krbu:D

presne s to vystihnul takove to domaci rezani pro pohodu domova, proste aby mi nebyla pristi zimu a piva zima:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dolmar je ve světě dost uznávanej a má i kvalitu dobrou, myslím že by to mohlo na to co říkáš stačit, ale tahle je jen Hobby, možná by to chtělo vyšší třídu, já pilu Dolmar měl, jen byla elektrická tak ti moc neporadím, ale jinak to byl nezmar, pak jsem ji prodal nějakýmu dědulovi kterej s ní řeže dodnes, jinak Dolmar je totéž co Makita

[upravil dne 1/10/07 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Dolmar je ve světě dost uznávanej a má i kvalitu dobrou, myslím že by to mělo na to co říkáš stačit, já pilu Dolmar měl, jen byla elektrická tak ti moc neporadím, ale jinak to byl nezmar, pak jsem ji prodal nějakýmu dědulovi kterej s ní řeže dodnes, jinak Dolmar je totéž co Makita

melo by to bejt to samy, me prave par lidi rikalo, ze je to srovnatelny se stihl ci husqvarnou, ale za lepci cenu. Elektrika je za pekny penize, ale ja ty vocasy za sebou nemuzu:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: buml

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Dolmar je ve světě dost uznávanej a má i kvalitu dobrou, myslím že by to mělo na to co říkáš stačit, já pilu Dolmar měl, jen byla elektrická tak ti moc neporadím, ale jinak to byl nezmar, pak jsem ji prodal nějakýmu dědulovi kterej s ní řeže dodnes, jinak Dolmar je totéž co Makita

melo by to bejt to samy, me prave par lidi rikalo, ze je to srovnatelny se stihl ci husqvarnou, ale za lepci cenu. Elektrika je za pekny penize, ale ja ty vocasy za sebou nemuzu:(

Nevim jakej tam je rozdíl v ceně, ale když koupíš silnější motor tak kratší lištu používat mužeš, ale opačně na slabý motor delší lištu nedáš, tak na to myslet předem, je teda pravda že na tu zahradu ti ta 40cm stačit musí:D Táta koupil starou Husqvarnu po repasi, za 4500,- je nadmíru spokojenej

[upravil dne 1/10/07 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám benzínovou Husqvarnu. Asi patnáct let starou. Lišta kolem půl metru. Kupovali jsme ji už jako jetou od lesáků. Jediné co se na ní měnilo byla svíčka a "tlačítko" na přidávání plynu.

Na domácí řezání máme elektrickou pilu z Mountfieldu (značku nevim). Lišta asi 30cm (nejmenší co tam měli). Vřele doporučuji. Má to sílu jak bejk a proti benzínovce je to lehoučký.

Jo a až budete řezat, tak dbejte všech zásad bezpečnosti a hlavně držte pilu OBĚMA rukama. Já jí držel jednou rukou a druhou si přidržoval větvičku. Jenže ta se mi zasekla a ruku mi to vtáhlo do řetězu. Fakt boží. Řezal jsem sám na chatě, daleko od civilizace. Nicméně do nemocnice jsem dojel, vše mi zašili, prsty mám všechny a funkční, ale od té doby neblbnu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na domaci rezani postaci , jen u slabsich motoru chvili trva nez se poradne rozjede a max vykon , ja mam ted takovou polo profi Still z prace vyrazenou ,v servise me ji uz nechteji ani videt , ze je pry lehce zadrena a me uz takhle jede 4 roky .

Jinak opravdu dbejte na bezpecnost , i takova pilina v oku neni zady slast .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

panove dekuji vsem za BOZP skoleni, s motorovkama sic nepravidelne, ale delam vic jak 10 let:D ............. ano mate pravdu bezpecnosti neni nikdy dost;)

Jinak pila objednana, akorat doba dodani trosku delsi cca 2 tydny, ale ted bych ji tam stejne jeste nevyuzil, tak si pockam a budu se nani tesit:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...