Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Smrad spaleneho oleje v kabine


xraverx

Recommended Posts

Zdravim, mam takovy problem se svoji 106tkou, r.v.94, motor 1.4

Ten problem: Kdyz se vytoci motor do vic nez 3tis ot. anebo pri vetsi zatezi -jizda ve vice lidech, mi do kabiny zasmradne spaleny olej. nedavno jsem menil olej+filtr. a vycistilo se viko ventilu, i hadice na odvetravani kliky a i klapka, vsechno bylo docela dost zanesene. Chvilu to vycisteni pomohlo, ale uz se to zase dost projevuje...

Docela to stve, dneska jsem jel po dalnici 120-130 a pekne to smrdelo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem kdysi na jinym autě podobnej problém- olej mi šel z pod ventilovýho víka rovnou na svody výfuku a smrdělo to až hrůza. Párkrát jsem to umyl, zkusil přetěsnit víko, ale nepomáhalo to. Tak jsem se na to vybodl a když se na svodech udělala dostatečná vrstva oleje a prachu, tak to smrdět přestalo :D

Mrkni na svody a zkus zjistit, odkud by se tam mohl brát olej a dotyčný místo přetěsni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, nejdřív napiš, kolik to má nalítáno. Vypadá to na slabý tlaky ve válcích. tlak uniká do bloku a ten vyfukuje spálený olej z motoru ven. Otevři za chodu motoru olejovou nálevku a zjisti kolik vzduchu ti uniká nálevkou.Vypadá to na výměnu pístních kroužků. Zdenek

[upravil dne 1/10/07 Radio]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, není co řešit-rozebrat motor a vyměnit kroužky gufera na ventilech a samozřejmě udělat repas na hlavě komplet. Pak budeš mít zase nějaký čas pokoj a určitě se budeš cítit ve svém miláčku lépe, spotřeba klesne a výkon vzroste. Zdenek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,mrkni jestli ti jde modrý kouř z výfuku při nastartování !Jestli ano bývají to gufera na ventilech.Jestli ti hulí při akceleraci nebo vyšších otáčkách jsou to bohužel kroužky.Ještě si nech změřit tlak ve válcích prozradí hodně.zdravim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze problem nejspis vyresen. Nakonec to asi nebyl olej, ale benzin. Netesnila hadicka privodu paliva, jak se tomu davalo, tak to strikalo vsude mozne, akorat byla mrcha schovana, nebylo to na prvni pohled videt. Samo ze jsme ji vymenili a uz to nesmrdi, zda se byt ok. Kdyby neco napisu, jinak kazdopadne diky vsem za rady!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...