Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zajímá mě Váš názor


Medvěd

Recommended Posts

Protože se často musím pohybovat po centru Prahy, zajímá mě Váš názor na řešní místa, kde se téměř pokaždé dostávám do kolizní situace. Představte si, že jedete Těšnovským tunelem od Karlína do centra a chcete se dostat do Revoluční ulice. U botelu Admirál uhnete vlevo - potud vše v pohodě - a jste na cca 50m čtyřproudové komunikace, kde je značku svislou i vodorovnou upraven pravý pruh pro odbočení vpravo a levý pro jízdu přímo a vlevo. Po odbočení vpravo je pak shodně (pravý pruh vpravo a levý rovně a vlevo) řešeno odbočení u Aerolinek (vpravo směr Letenský tunel, vlevo směr Kotva). A kde je problém??? Když se po odbočení vlevo u Admirála dám předpisově do pravého pruhu, odbočím vpravo a následně chci uhnout vlevo ke Kotvě, mají řidiči stijícií už od botelu v levém pruhu a ze záhadných důvodů odbočujících z tohoto pruhu vpravo, pocit, že je předjíždím (ono to tak v podstatě je) a kolikrát to opravdu vypadá na pomačkané plechy. Ale přeci se, jen proto, že to dělá většina, nebudu taky stavět do špatného pruhu??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi budeš muset - díky tomuhle nesmyslnému značení, co tam je, by se ti i mohlo stát, že na tebe někdo vyběhne, a pak už bude záležet fakt jen na tom, jestli jsi skutečně dost velký medvěd :) :)

Takových míst je v Praze dost, a vesměs platí, že kde začíná zácpa, končí dopravní předpisy. Jak se ti líbí např. křižovatka Klárov, což?

K té tvé původní otázce - pokud pojedu doleva do Revoluční, postavím se taky rovnou doleva. A pokud pojedu do Letenského tunelu (a to je většinou), dost mě nasereš, pokud mi zablokuješ pravý pruh tím, že budeš čekat, kde tě do toho levého pustí nebo komu se tam narveš...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsán autorem oddie

Asi budeš muset - díky tomuhle nesmyslnému značení, co tam je, by se ti i mohlo stát, že na tebe někdo vyběhne, a pak už bude záležet fakt jen na tom, jestli jsi skutečně dost velký medvěd :) :)

Takových míst je v Praze dost, a vesměs platí, že kde začíná zácpa, končí dopravní předpisy. Jak se ti líbí např. křižovatka Klárov, což?

K té tvé původní otázce - pokud pojedu doleva do Revoluční, postavím se taky rovnou doleva. A pokud pojedu do Letenského tunelu (a to je většinou), dost mě nasereš, pokud mi zablokuješ pravý pruh tím, že budeš čekat, kde tě do toho levého pustí nebo komu se tam narveš...

Tím chceš říct, že kolona ruší značky????????? Zajímavej názor::(:o:(
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci tím říct vůbec nic. Nebo spíš jen to, že úzkostlivé lpění na 100% dodržování předpisů za každou cenu a všude je dost nebezpečná hovadina, kór v tomhle českém bordelu.

Jen se pochlub, kolikrát tě někdo v tomhle místě vytroubí, a kolik lidí tě vytlačí a nepustí do toho pruhu, protože už tam byli o cyklus světel dřív? Tipnul bych aspoň 3/4...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsán autorem oddie

Nechci tím říct vůbec nic. Nebo spíš jen to, že úzkostlivé lpění na 100% dodržování předpisů za každou cenu a všude je dost nebezpečná hovadina, kór v tomhle českém bordelu.

Jen se pochlub, kolikrát tě někdo v tomhle místě vytroubí, a kolik lidí tě vytlačí a nepustí do toho pruhu, protože už tam byli o cyklus světel dřív? Tipnul bych aspoň 3/4...

Máš pravdu, troubí tam na mě opravdu dost aut, ale zkus se vžít do situace, kdy tam k ?ukecu dojde - JAK BY SE TO ASI POSUZOVALO??? Já si myslím, že pro POLICII bych určitě NEBYL viníkem a značky - zlob se nebo ne - tam prostě jsou a MĚLY by se dodržovat.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Člověče, ty jsi ale naivní. U kolika bouraček jsi byl? Asi by ses divil, jak často končí vyšetřování policie! Za všechno, je tu někde v hloubi rubrik Stembiho příhoda, četl jsi ji? - taky \"jasná\" - a jak dopadla?!

Garantuju ti, že pokud bude někdo v tom pruhu jen o půl metru napřed, a orve ti cokoliv nalevo, tak pokud to nebude úplný trouba, vina padne na tebe.

Věř tomu nebo ne, mi je to celkem fuk, ale okolo aut už se pohybuju nějaký čásek, a celkem mám tuchu, co jak chodí. Že třeba můžeš bejt svatej, a skálopevně přesvědčenej o své naprosté nevině - ale ten druhý má spolujezdce a ty ne, takže tě prostě křivým svědectvím utře, a ty můžeš akorát tak brečet, že se to nedělá...

Dál se k tomu nemám chu? vyjadřovat, chtěl jsi znát názor, tak jsem ti svůj napsal. Tohle jsou témata akorát pro zlost... Jen bych dodal, aby si to někdo špatně nevyložil, nejsem zastánce ani propagátor prasáren na silnici. Jezdím těžce v klidu, zásadně pouštím autobusy, tramvaje (občas i šaliny :) ), kamiony (zkuste si schválně někdy představit, co znamená 15 metrů a 30 tun za prdelí, a k tomu hovno výkon motoru - a možná se trochu uklidníte, v nadávání na náklaďáky!), a taky pouštím všechny protijedoucí odbočující vlevo... Ale že bych úzkostlivě dodržoval předpisy, to ani náhodou, to je prostě leckdy o hubu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsán autorem impact

je to krute ale je to tak, nezalezi na tom, kdo byl v pravu, ale na tom, co policajt napise do protokolu o vysetrovani dopravni nehody :(

no jo no co se da delat, holt az zase pojedes po magistrale tak trochu vydus nejakeho vidlaka a hned ti bude lip :)

Nejsem typ řidiče, který rád někoho dusí, ale věř mi, že při tom, kolik toho za volantem trávím (cca 2000 km týdně), mě prostě některý věci s...rou, tohle je třeba jedna z nich. O dalších jsem tu už psal, třeba v bodě Blbečci na čtyřproudovce.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...