Jump to content
Sign in to follow this  
Doyle

Zadní brzdy - Bubnové..

Recommended Posts

Ahoj. Hledal jsem, ale nějak jsem nenašel , tak se zde obracím s dotazem. Dnes se mi stala nemilá věc. Měl jsem zaparkováno a zataženou ručku. pak jsem odbrzdil avycouvával. Potřeboval jsem přibrzdit a v tom se mi seklo leve zadní kolo.:( už se ani nehne. Na couvačku se silou pootočí ale dobředu ho táhnu. Musel jsem to odstavit v dost blbém terénu u nás na chatě. Budu na to muset asi mrknout , protože odtahovka tam asi jen tak nehrozí ale potřeboval bych poradit, jak sundat buben atd. Drží jen na hlavním šroubu? Jsou tam ještě 2 torx šrouby. k čemu slouží? Dájí se někde stáhnout pakny k sobě abych to mohl líp sundat? Nemá někdo postup nebo obrázek ?? Vozidlo viz dole 406stka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahoj. Mám P 405d,ale myslím že to bude podobný. Tak ti jen napíšu jak do toho. Určitě je to uvolněné obložení paken. Nutná výměna. Co se týče sundání bubnu.Je nutné sundání kola.Odšroubovat 1-2 šrouby na čele bubnu (záleží na tipu). Buben zřejmě pujde dolu velmi těžce (vzhledem k závadě) Zbytečně do něj netluč (rány se přenášejí na ložisko). šikovnej stahovák bude nejvhodnější řešení. Pokud máš zkušenost s doštelováním samostavu,tak přes díru od šroubu zkus šroubovákem povolit samostav. Hodně to ulehčí stahování bubnu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tou dírou od šroubu jde povolit i táhlo ruční brzdy, buben jde pak líp dolů. Jetliže se to takhle kouslo, tak ti asi ulítlo obložení (jak psal kasitaxi) a je docela možný, že máš i "prošláplý" prasátko (to samý se stalo mě, ale nesekl se mi buben).

Share this post


Link to post
Share on other sites

me se stejnym zpusobem pri couvani a pribrzdeni rozpadl samostav a auto prestalo brzdit, nastesti jsem byl kilometr od servisu, tak jsem rychlosti 10kmh dojel.

Ty dva torx srouby jsou zajistovaci, ty povolis a pak uvidis jestli to pujde sundat, jinak jak uz psali pokusit se dirou na sroub kola povolit ten samostav aby se stahnul k sobe, akorat nevim, kdyz to mas zablokovany, jestli se ti povede nastavit tu diru proti sroubu samostavu, prinejhorsim asi poklepavanim kladivem a snad to spadne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×