Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Lanovody řazení - cena, výměna - zkušenosti


Georginho_cz406

Recommended Posts

Kdyby to šlo koupit a vyměnit tak je dobrý to vědět pro příště. Já tedy musel nakonec lanovod koupit celý pač měl ještě vůli v zapertlování bowdenu a měl strašnou vůli . Tím pádem šlo blbě řadit 2,4 ale to ještě šlo ale pak už jsem tam nemohl dát zpátečku . Možná ještě někde mám ten starý bowden nevyhozený tak to zkusim zničit abych přišel na systém jak to je

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak vyměnit to jde. Vyklepne se to z druhé strany než je to nasazeno na kloubku. Chce to trošku uvolnit malým šroubovákem mezi tím slabým kouskem a obvodem a za ten prostředek vyklepnout. Viz fota. Dobře se to pochopí jak to je když se koupí nový vnitřek. Na to jak je to okousaný moc nekoukejte chvíli mi trvalo než jsem na to přišel.

20160930_164707.jpg

20160930_164639.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,tak dnes jsem se na to konečně dostal. První blbá zpráva je,že koupit ten vnitřek co jsi vyndal samostatně koupit nejde. Dnes jsem lanovod vyndal a zkoumal proč mi to vyskocilo z kuličky. Vnitřek kloubu byl v pořádku. Nic vymackanyho nebo prasklyho. Když jsem ten kloubek pootocil a znova nacpal na kuličku, dalo mi práci to znovu vycvaknout a nemá to žádnou vůli. Takže jsem to nechal, pro jistotu zajistil celej spoj stahovacima páskama a nechám to být. Vyskočit to nemůže, řadit lze dobře tak to nechám a časem uvidím. I servisak říkal,že pokud jsou lanovody jinak OK tak se to dá takhle v klidu zajistit a nic to nemůže udělat. Moc vám všem děkuju za ochotu a pomoc

Odesláno z mého D5503 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jde o to co si představuješ pod pojmem vůle. To že 406 má na dnešní dobu delší dráhy řazení je asi fakt se kterým nic neuděláš. Pokud jdou kvality dobře, spíš to bude vlastnost systému a tím že už to není nové se vůle zvětšují. Otázka je kde. Pokud na lanovodech,asi bys vizuálně poznal,že jsou na koncích povytahle z buzirek. jestli je vůle v kulise,tak zaprvé by byla drahá, za druhé už novou neprodávají. A se starou, pokud ji nemáš opotřebenou nadprůměrně, si moc nepomůžes. Já když koupil 406, tak mi přišlo že jde hůř řadit. Zespodu auta jsem rozebral kulisu a promazal bílou vazelinou ve spreji a chodí krásně hladce. Víc ti asi neporadím.Samotnyho by mě zase zajímalo,jak jde jiným točit volantem. Tím že více jezdím skoro novým autem mi teď na 406 přijde řízení hrozně ztuha. A teď nevím zda je to vlastnost nebo závada, když se zdá vše OK

Odesláno z mého D5503 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně. Vůle ... 3-5 cm hluché místo, dokud necítím záběr a řadím.. Dělá to z 1 na 2, 2 na 3.. ale když zařadím "na hulváta" z 2 na 4 tak vše OK. Budu muset lehnout pod auto a zespod rozebrat. Řadička má prostě moc volný chod, než zabere...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...
V 30. 9. 2016 at 19:21, Pipos napsal:

Tak vyměnit to jde. Vyklepne se to z druhé strany než je to nasazeno na kloubku. Chce to trošku uvolnit malým šroubovákem mezi tím slabým kouskem a obvodem a za ten prostředek vyklepnout. Viz fota. Dobře se to pochopí jak to je když se koupí nový vnitřek. Na to jak je to okousaný moc nekoukejte chvíli mi trvalo než jsem na to přišel.

Ahoj,

objevil jsem tento tvůj příspěvek. Mám na Jumpym trochu jiný typ oka, ale tyhle výměnné koncovky vypadají celkem podobně, takže si je chci objednat v Peugeotu. Nevíš, prosím, vnitřní průměr toho oka na konci lana řazení a případně jeho tloušťku? Ať něco nekoupím a ono mi to tam nakonec nebude sedět.

Díky moc 🙂

Petr

Upraveno uživatelem brixtr
odstraněn obrázek z citace
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, myslím průměr a tloušťku toho oka na konci lanka. Mělo by to jít normálně koupit. Kulatý plast pro kuličku průměr 10 mm má č. 2436.46 a pro 12 mm má č. 2436.47. Oba by měly stát stejně, tj. asi 330 Kč bez slevy. Druhovýrobu jsem nenašel 😞 Díky moc za rozměry 🙂

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...