Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kde se vzala tu se vzala


vendelinek

Recommended Posts

Tak sem si konečně udělal čas a hledal odkud se bere ta voda u spolujezdce.Vlastně mě to donutilo,protože mi tam zase nateklo.Dveřma to neni.Teče tam těsnicí dveřní gumou(pyrelou).Je plná vody,je ale záhadou,jak se ta voda do tý gumy dostala.Zezhora tý gumy sou odvětrávací otvory a těma právě dovnitř teče po vnitřnim boku prahu.Zatim sem to vyřešil tak,že sem zespodu vyvrtal 2mm.odtokový dirky a budu sledovat.Asi budu potřebovat novou gumu,kde a za kolik by se nechala sehnat?

dscn9977ix4.jpg27092007gn2.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toto není normální jev.

Většinou se auta dost důkladně sprchují a pokud by tam měly být nějaký odtokový otvory, tak je tam fabrika udělá.

Nepřeji Ti nic zlého, ale toto svědčí spíš o neodborně vyměněném těsnění dveří nebo havárce.

Šev v mým bývalým zaměstnání takhle dlouho hledal ojetinu , až přebral. Příčinou zatékání byly lemy , málo vytažený. Proto to netěsnilo. Tahali to auto do tvaru ( bylo pod náklaďákem ) a toto opomněli.

Snad máš štígro a nemáš koupenou opravenou bouračku !

Držím pěsti :super:super

[upravil dne 29/9/07 kobra]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kobra

Toto není normální jev.

Většinou se auta dost důkladně sprchují a pokud by tam měly být nějaký odtokový otvory, tak je tam fabrika udělá.

Nepřeji Ti nic zlého, ale toto svědčí spíš o neodborně vyměněném těsnění dveří nebo havárce.

Šev v mým bývalým zaměstnání takhle dlouho hledal ojetinu , až přebral. Příčinou zatékání byly lemy , málo vytažený. Proto to netěsnilo. Tahali to auto do tvaru ( bylo pod náklaďákem ) a toto opomněli.

Snad máš štígro a nemáš koupenou opravenou bouračku !

Držím pěsti :super:super

[upravil dne 29/9/07 kobra]

Bouračka to určitě nebyla,měl sem sebou syna ten je automechanik vyučenej a já o tom taky trochu vim,dělal sem v autolakovně 25let a byl u toho taky autoservis.Mám autí už rok a nezatýkalo tam,až teprve před měsícem mi tam poprvně zateklo, a podruhý to bylo ve středu,když byl hodně velkej slejvák.Hlavně že sem zjistil kudy se tam dostala voda a teď to budu hlídat co se bude dál dít.A ty odtokový díry sem udělal do těsnící gumy ze spoda u prahu ne do autí,to bych mu nemoh udělat.Jen mi vrtá hlavou,jak se dostala voda do tý dutiny do gumy(pyrely).Jinak autí je :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U P-306 většinou teče dovnitř kolem skla předních dveří, voda protéká do dvěří a tam má být igelit, který ji usměrnujě tak aby vytekla spodkem dvěří ven.

Igelit horkem, mrazem a tak je časem nefunkční a místo aby vodu usměrňoval a držel ji ve dvěřích, tak ji kolem motůrku stahování oken nasměruje na vnitřní výplň, odtud voda stéká do těsnění kolem dvěří a přes práh teče na podlahu.

Koneckonců nechá se to lehce vypozorovat když si sedneme do auta a pomocník nám stříká vodu z hadice na okno nebo to polejvá kýblem.

Musí se potom sundat čalounění dvěří a igelit upravit nebo přidat další aby voda nemohla ze dveří ven a vytekla drenáží ve spodku dveří.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: otec

U P-306 většinou teče dovnitř kolem skla předních dveří, voda protéká do dvěří a tam má být igelit, který ji usměrnujě tak aby vytekla spodkem dvěří ven.

Igelit horkem, mrazem a tak je časem nefunkční a místo aby vodu usměrňoval a držel ji ve dvěřích, tak ji kolem motůrku stahování oken nasměruje na vnitřní výplň, odtud voda stéká do těsnění kolem dvěří a přes práh teče na podlahu.

Koneckonců nechá se to lehce vypozorovat když si sedneme do auta a pomocník nám stříká vodu z hadice na okno nebo to polejvá kýblem.

Musí se potom sundat čalounění dvěří a igelit upravit nebo přidat další aby voda nemohla ze dveří ven a vytekla drenáží ve spodku dveří.

Seš si jistej že voda teče ze vnitř dveří?To by muselo bejt mokrý polstrování a spodek dveří tam kudy to teče.A to je všechno suchý.A jak se voda dostane do těsnění mi taky neni moc jasný,musela by bejt někde aspoň prasklá

dscn9990qs4.jpg27092007zc2.jpg09082007304ej9.jpgdscn9974nr3.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě takhle teklo v Renaultu a furt to bylo jen u spolujezdce.Zjistil jsem že vnitřkem auta u spolujezdcovy prave nohy vede hadička ostřekovače zadniho skla.Ta byla v tom mistě rozpojena a teklo to tam jako do akvarka.Skus se podivat jestli to neni neco podobnyho u peugeotu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: fimima

Mě takhle teklo v Renaultu a furt to bylo jen u spolujezdce.Zjistil jsem že vnitřkem auta u spolujezdcovy prave nohy vede hadička ostřekovače zadniho skla.Ta byla v tom mistě rozpojena a teklo to tam jako do akvarka.Skus se podivat jestli to neni neco podobnyho u peugeotu.

Podivat se po tim můžu,ale myslim ,že hadičkou to nebude.Sem si docela jistej,že to teče tou těsnicí gumou(pyrelou),protože byla plná když sem ji vyndal,a tak když už byla venku celou sem ji vyždímal a co nešlo,to sem vysál injek.stříkačkou.

dscn9989fn7.jpgdscn9990yq8.jpgdscn9991eq7.jpg27092007st2.jpg

naše žabička 306ka 1.6ka 98ka mazel:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vendi.stejskal

Původně zaslal: fimima

Mě takhle teklo v Renaultu a furt to bylo jen u spolujezdce.Zjistil jsem že vnitřkem auta u spolujezdcovy prave nohy vede hadička ostřekovače zadniho skla.Ta byla v tom mistě rozpojena a teklo to tam jako do akvarka.Skus se podivat jestli to neni neco podobnyho u peugeotu.

Podivat se po tim můžu,ale myslim ,že hadičkou to nebude.Sem si docela jistej,že to teče tou těsnicí gumou(pyrelou),protože byla plná když sem ji vyndal,a tak když už byla venku celou sem ji vyždímal a co nešlo,to sem vysál injek.stříkačkou.

Tak sem si dneska udělal chvilku a šel sem po dveřích po tý vodě co zatýká a kudy.Rozdělal sem tapicírunk a koukal kde co je roztržený nebo děravý a hned sem kouk na lemy,v jakym sou stavu(někde tady někdo psal že sou porezlý nebo zvohybaný.Neni to tak.Vše je tak jak to má být,tj že sou rovný,čistý a souměrný,žádná koroze)Dveře jsou taky v pořádku,ten plast,co je pod tapicírunkem ,je taky v cajku.Na dvou místech je teda prasklej ale tudy voda nemůže projít.Praskliny sem zespoda pro sychr přelepil isolepou

dscn0086dk0.jpg

dscn0087nx8.jpg

dscn0088eh2.jpg

dscn0089ji5.jpg

dscn0090bg5.jpg

dscn0090mk3.jpg

dscn0093rr6.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, teče ti tam tudy. Voda zatéká podle skla do dveří, pak pokud stojíš jen malinko šikmo tak kape na tu střibrnou folii a po ní stéká dolů, jenže když je tam někde kousek odlepenej od dveří tak vyteče na tu gumu a do auta, řešil jsem stejnej problem, a nejen já;) - tady -

[upravil dne 30/9/07 Radek Hurvajz]

post-0-14109596599836_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Radek Hurvajz - přesná trefa. Ano to je to místo kudy dovnitř zatéká. Voda nejdřív naplní tesnění dveří a pak vytéká na podlahu. Musí se ta folie co je na obrázku odstranit a pod ní by měl být igelit aby voda nemohla na bok dveří a dovnitř. Ten igelit prostě musí vodu odvádět do drenážných otvorů.

Tam jak to Radek zakroužkoval je přece i na obrázku vidět, že tam teče voda. Jsou tam stopy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: otec

Radek Hurvajz - přesná trefa. Ano to je to místo kudy dovnitř zatéká. Voda nejdřív naplní tesnění dveří a pak vytéká na podlahu. Musí se ta folie co je na obrázku odstranit a pod ní by měl být igelit aby voda nemohla na bok dveří a dovnitř. Ten igelit prostě musí vodu odvádět do drenážných otvorů.

Tam jak to Radek zakroužkoval je přece i na obrázku vidět, že tam teče voda. Jsou tam stopy.

Bohužel pod tím žádný igelit není, já to měl originál zalepený, sám jsem to odlepil, pak tam teprve teklo, znova jsem to přilepil a je klid. Ale igelit tam opravdu není.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No právě v tom je ta potíž. Igelit kryje motůrek na okna aby do něj neteklo. Jenže časem tento kousek igelitu začne nahánět vodu na vnitřní stranu dveří a dovnitř.

Když se zalepí dole ta folie co je na obrázku, sice se tomu taky jakž-takž pomůže, ale důležité je odvést vodu přímo nahoře u motůrku.

Řešil jsem tady u těch Pežůtků 306 tyto dveře již vícekrát, je to z praxe, proto o tom píšů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...