Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Za studena jede na 4/5 válců a škube, za tepla vše ok - 406 coupe 3.0 ES9J4 140kw


@re

Recommended Posts

Původně zaslal: Pe.Tr

obj.č.000059624C cena 248 ,-/ks

srabe dyt je to jen par imbusu:D

díky za cenu... asi koupím raději originály... anebo jsou za tu cenu lepší???

no ty tři svíčky vepředu bych zmáknul, ale ty vzadu? to musí jít i ten blok vzadu pryč? na to si netroufám :bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na sviecky budes musiet mat asi dlhsi nastavec.s malym to nevyberies.na 605 som to tak mal.

inac som mal taky problem na 605 a myslel som tiez ze to robia sviecky ale po vymene to bolo to iste.bol to rozdelovac.na tomto novom V6 asi rozdelovac nebude tak by som to typoval na tie zapalovacie cievky ale dufam ze sa mylim.sviecky su mala polozka.ked budes kupovat tak jednoznacne NGK.bosch robia niekde v slovinsku ci kde a je to na prd

a neboj sa to urobit sam.je to hracka (len na to treba ten spravny kluc)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jozefsv

na sviecky budes musiet mat asi dlhsi nastavec.s malym to nevyberies.na 605 som to tak mal.

inac som mal taky problem na 605 a myslel som tiez ze to robia sviecky ale po vymene to bolo to iste.bol to rozdelovac.na tomto novom V6 asi rozdelovac nebude tak by som to typoval na tie zapalovacie cievky ale dufam ze sa mylim.sviecky su mala polozka.ked budes kupovat tak jednoznacne NGK.bosch robia niekde v slovinsku ci kde a je to na prd

a neboj sa to urobit sam.je to hracka (len na to treba ten spravny kluc)

klíč s dlouhým nádstavcem mám, ale jde mi o to, že nevím co všechno budu muset sundat, abych se dostat k těm zadním třem svíčkám... tak raději to dám do servisu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to @re: Už to začíná.... ;)

Jak píší ostatní:

Nejprv zkus svíčky. Na nějaký experimentování s původníma svíčkama se vykašli a kup zcela nové a doporučuji NGK. Někde tady na fóru byl seznam svíček NGK přímo pro ten a ten motor. Podívám se ti. V každém případě bych ty svíčky vyměnil tak i tak.

Pokud to nepomůže tak další varianta je zapalovací rampa. Zřejmě bude špatná jen jedna takže bych doporučoval nechat obě proměřit a vyměnit jen tu vadnou.

A pokud ani toto nepomůže, což pochybuji, tak na osciloskop a hledat a hledat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MPavel

to @re: Už to začíná.... ;)

Jak píší ostatní:

Nejprv zkus svíčky. Na nějaký experimentování s původníma svíčkama se vykašli a kup zcela nové a doporučuji NGK. Někde tady na fóru byl seznam svíček NGK přímo pro ten a ten motor. Podívám se ti. V každém případě bych ty svíčky vyměnil tak i tak.

Pokud to nepomůže tak další varianta je zapalovací rampa. Zřejmě bude špatná jen jedna takže bych doporučoval nechat obě proměřit a vyměnit jen tu vadnou.

A pokud ani toto nepomůže, což pochybuji, tak na osciloskop a hledat a hledat...

NESTRAŠ... :o

myslím si, že odešla ta rampa... ale jak mi tady radili.. Vyměním svíčky a uvidí se. Mám pocit, že ty svíčky ještě nebyly měněny (v servisce o svíčkách nic není). Teď ještě pohledat kde v okolí sehnat NGK svíčky... pokud najdeš přesně jaký typ svíček tam patří, budu rád... díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: @re

Původně zaslal: MPavel

to @re: Už to začíná.... ;)

Jak píší ostatní:

Nejprv zkus svíčky. Na nějaký experimentování s původníma svíčkama se vykašli a kup zcela nové a doporučuji NGK. Někde tady na fóru byl seznam svíček NGK přímo pro ten a ten motor. Podívám se ti. V každém případě bych ty svíčky vyměnil tak i tak.

Pokud to nepomůže tak další varianta je zapalovací rampa. Zřejmě bude špatná jen jedna takže bych doporučoval nechat obě proměřit a vyměnit jen tu vadnou.

A pokud ani toto nepomůže, což pochybuji, tak na osciloskop a hledat a hledat...

NESTRAŠ... :o

myslím si, že odešla ta rampa... ale jak mi tady radili.. Vyměním svíčky a uvidí se. Mám pocit, že ty svíčky ještě nebyly měněny (v servisce o svíčkách nic není). Teď ještě pohledat kde v okolí sehnat NGK svíčky... pokud najdeš přesně jaký typ svíček tam patří, budu rád... díky

NGK su bezne sviecky.maju ich vsade a presne na mieste ti podla typu auta a motora povedia ake tam maju ist.no problem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jozefsv

Původně zaslal: @re

Původně zaslal: MPavel

to @re: Už to začíná.... ;)

Jak píší ostatní:

Nejprv zkus svíčky. Na nějaký experimentování s původníma svíčkama se vykašli a kup zcela nové a doporučuji NGK. Někde tady na fóru byl seznam svíček NGK přímo pro ten a ten motor. Podívám se ti. V každém případě bych ty svíčky vyměnil tak i tak.

Pokud to nepomůže tak další varianta je zapalovací rampa. Zřejmě bude špatná jen jedna takže bych doporučoval nechat obě proměřit a vyměnit jen tu vadnou.

A pokud ani toto nepomůže, což pochybuji, tak na osciloskop a hledat a hledat...

NESTRAŠ... :o

myslím si, že odešla ta rampa... ale jak mi tady radili.. Vyměním svíčky a uvidí se. Mám pocit, že ty svíčky ještě nebyly měněny (v servisce o svíčkách nic není). Teď ještě pohledat kde v okolí sehnat NGK svíčky... pokud najdeš přesně jaký typ svíček tam patří, budu rád... díky

NGK su bezne sviecky.maju ich vsade a presne na mieste ti podla typu auta a motora povedia ake tam maju ist.no problem

Na netu jsem našel BKR6EZ (tyto tam mají být) za 129kč, což je super cena...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: @re

Původně zaslal: MPavel

to @re: Už to začíná.... ;)

Jak píší ostatní:

Nejprv zkus svíčky. Na nějaký experimentování s původníma svíčkama se vykašli a kup zcela nové a doporučuji NGK. Někde tady na fóru byl seznam svíček NGK přímo pro ten a ten motor. Podívám se ti. V každém případě bych ty svíčky vyměnil tak i tak.

Pokud to nepomůže tak další varianta je zapalovací rampa. Zřejmě bude špatná jen jedna takže bych doporučoval nechat obě proměřit a vyměnit jen tu vadnou.

A pokud ani toto nepomůže, což pochybuji, tak na osciloskop a hledat a hledat...

NESTRAŠ... :o

myslím si, že odešla ta rampa... ale jak mi tady radili.. Vyměním svíčky a uvidí se. Mám pocit, že ty svíčky ještě nebyly měněny (v servisce o svíčkách nic není). Teď ještě pohledat kde v okolí sehnat NGK svíčky... pokud najdeš přesně jaký typ svíček tam patří, budu rád... díky

Přesný typ dle toho vyhledávače jsou BKR6EZ. Dobporučuji tam dát opravdu tyto. Mam s NGK velice dobré zkušenosti. Kámoš na oplu zkoušel všemožný rádoby sportovní a nic z toho... Jen vysolíš strašný prachy zbytečně.

Tohle je ještě dobrý. Dle počtu km taková porucha odpovídá... Jen u mazdy nám vydržely zapalovací kabely 120tis. km a svíčky NGK 80 tis. km. Pak jsem tam dal BOSCH a obratem šly pryč a dal znovu NGK.

[upravil dne 28.9.07 MPavel]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady u toho šestiválce pozor. Není to jak píšou kolegové - zkouknout svíčky, je to nejjednodušší. Není to nejjednodušší.

I když to dáš do servisu musíš je předem upozornit, že přístup ke svíčkám jedné řady je až po demontáži sacího potrubí a dalších komponentů pro řízení chodu motoru. Hlavně aby to po výměně poskládali přesně jak to bylo a na nic nezapomněli.

Svíčky dej přesně ty co tam patří, tady u toho motoru vzhledem k pracnosti výměny svíček není prostor pro experimentování.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: otec

Tady u toho šestiválce pozor. Není to jak píšou kolegové - zkouknout svíčky, je to nejjednodušší. Není to nejjednodušší.

I když to dáš do servisu musíš je předem upozornit, že přístup ke svíčkám jedné řady je až po demontáži sacího potrubí a dalších komponentů pro řízení chodu motoru. Hlavně aby to po výměně poskládali přesně jak to bylo a na nic nezapomněli.

Svíčky dej přesně ty co tam patří, tady u toho motoru vzhledem k pracnosti výměny svíček není prostor pro experimentování.

díky za radu... právě proto jsem se do toho nechtěl pouštět sám... asi bych to nesložil... ten servis mi měnil rozvody, takže snad to zmáknou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MPavel

Přesný typ dle toho vyhledávače jsou BKR6EZ. Dobporučuji tam dát opravdu tyto. Mam s NGK velice dobré zkušenosti. Kámoš na oplu zkoušel všemožný rádoby sportovní a nic z toho... Jen vysolíš strašný prachy zbytečně.

Tohle je ještě dobrý. Dle počtu km taková porucha odpovídá... Jen u mazdy nám vydržely zapalovací kabely 120tis. km a svíčky NGK 80 tis. km. Pak jsem tam dal BOSCH a obratem šly pryč a dal znovu NGK.

[upravil dne 28.9.07 MPavel]

díky, to mně trošku potěšilo... přece jen dát 2000kč za svíčky a jejich výměnu není jak dát 10tisíc za výměnu cívek... určitě napíšu jak jsem dopadl!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trošku se míchnu do Vaší debaty. Mi to občas dělá taky za studena a hlavně když auto stojí tak tři dny,pršelo,nebo bylo vlhko. No, měnil jsem svíčky NKG a stále stejná zrada.Ale tím Tě nechci odrazovat od kontroly těch Tvých svíček. U mě to bude asi tá rampa. V létě to celkem nezlobilo,ale teď ,když víc prší,tak to začíná po ránu více zlobit. ale ne vždy.Potom napiš čím byla ta Tvá zrada. Jinak na sraz jsem se na chvíli stavil,ale byli jste na jízdě. Příště přijedem v pátek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pišta

Trošku se míchnu do Vaší debaty. Mi to občas dělá taky za studena a hlavně když auto stojí tak tři dny,pršelo,nebo bylo vlhko. No, měnil jsem svíčky NKG a stále stejná zrada.Ale tím Tě nechci odrazovat od kontroly těch Tvých svíček. U mě to bude asi tá rampa. V létě to celkem nezlobilo,ale teď ,když víc prší,tak to začíná po ránu více zlobit. ale ne vždy.Potom napiš čím byla ta Tvá zrada. Jinak na sraz jsem se na chvíli stavil,ale byli jste na jízdě. Příště přijedem v pátek.

Určo napíšu čím to bylo...

K tomu srazu: to mně mrzí... Přema říkal, že tam někdo s coupé byl... tak příště :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pišta

Trošku se míchnu do Vaší debaty. Mi to občas dělá taky za studena a hlavně když auto stojí tak tři dny,pršelo,nebo bylo vlhko. No, měnil jsem svíčky NKG a stále stejná zrada.Ale tím Tě nechci odrazovat od kontroly těch Tvých svíček. U mě to bude asi tá rampa. V létě to celkem nezlobilo,ale teď ,když víc prší,tak to začíná po ránu více zlobit. ale ne vždy.Potom napiš čím byla ta Tvá zrada. Jinak na sraz jsem se na chvíli stavil,ale byli jste na jízdě. Příště přijedem v pátek.

Škoda, že jsi se mi neozval. Měl jsem totiž úplně stejný auto včetně motoru jako ty a mohl sis vyzkoušet moji rampu. Tu jsem měl na sto pro v pořádku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...