Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

řemenice


mira206

Recommended Posts

ahoj pežotáci,chtel bych poprosit o radu.Dnes jsm si nechal dělat rozvody na 80kw hdičku ve 406 a pak po sestvování zpět,jsem zhodnil stav řemenice a raději ji taky vyměnil.Nakopl motor a paráda,ševelení.Pak po nasazeni řemene pomocných agregátů a dotažení exentru kladky se začalo ozývat poklepávání.Před výměnou nic,teď tohle.Řemen se chvěje v místě od řemenice po klimu.Tj. asi 10cm.Má to tak být?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: mira206

ahoj pežotáci,chtel bych poprosit o radu.Dnes jsm si nechal dělat rozvody na 80kw hdičku ve 406 a pak po sestvování zpět,jsem zhodnil stav řemenice a raději ji taky vyměnil.Nakopl motor a paráda,ševelení.Pak po nasazeni řemene pomocných agregátů a dotažení exentru kladky se začalo ozývat poklepávání.Před výměnou nic,teď tohle.Řemen se chvěje v místě od řemenice po klimu.Tj. asi 10cm.Má to tak být?

Definuj lepšie "Řemen se chvěje v místě od řemenice po klimu". Čo znamená se chvěje? Je voľný? Alebo hádže?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No,při běžícím motoru se řemen mezi řemenicí a kompresorem chveje,tj jako že poskakuja nahoru a dolu.A to dělá ten zvuk.Napínaci kladka je dostatečně napnutá,myslím že téměr na doraz.Pravděpodobně tím,že je dost napnutá,tak je řemen asi dost přitáhnutý k altiku,kompresoru a k servu a to zas při otočení kol na místě zvyšuje ten nepříjemný zvuk.Když napínací kladku povolím,tek chvění je ještě větší.Napadlo mě,dát menší řemen,ten starý měl délku tuším 1750 a ja tam dával 1744. Tak nevim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tu plochou s drážkováním na klice.Blbej je ten zvuk.Sam o sobě ten motor bez nahozeného plochého řemenu šlape krásně potichu,ale jak se tam dá ten řemen a nahodí na pomoc. agregáty, je po klidu.Koukal jsem tam na Partnera 1.9d a ten na tom mistě kde se mi to chvěje ma malinkou kladku která to asi eliminuje.Mimochodem ten Partner ma na tachometru milion km,to je síla.A šlapal pěkně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo a jinak,ta řemanice mě přišla na 4200kč,made in spain.Výměna velmi jednoduchá.Ta stará se mi při běhu motoru lehce chvěla do strany.Když se sundávala a hodila na zem,měla takovej nakřaplej zvuk.Nová při stejném "pohození" má zas takovej tlumenej.Je zkrátka poznat,že v té staré je něco povolenáho,či utrženého.Na běhu motoru motoru je to taky poznat,teda pokud tam vam nemláti ten drážkovanej řemen jak mě.Motor je takovej klidnější,netřepe se.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: mira206

nejdřív jsem šel vyměnit rozvody,ale koukam řemenice taky nic moc,pak vidím že dražkovane řemen ma prasklinky,pak se ozvala kladka a završil to alternátor.Doufám.Snad. Jinak koukám Georginho cz406,že ji úplnej uměleckej fotograf.Pěkný fotky!:super

ja to mel taky ale v obracenem gardu. rozvody, remenice byla ok, po cca15k sla remenice do..... potom zadrena kladka na altiku, ten to vodnes celej (ted mam s pevnou remenici) a vzapeti opet remenice (po20k) no proste hotovo:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: P607Olda

buml:

neodesla ti remenice podruhe proto, ze mas altik s pevnou remenici?

Odpruzena remenice vyrovnava uhlove kmity klikovky pri nizkych otackach a vetsim zaberu. Stejny duvod ma i volnobezka remenice altiku a dvouhmotovy setrvak.

ee tam remenice sla cca2k po altiku a pevna se tam dava normalne, zalezi na vyrobci co zrovna najde, takze me kluci sehnali snad jedinej altik v cely Praze a byl zrovna s pevnou coz sem jenom rad

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže pánové,5 litříků fuč,ale motor šlape jak hodinky.Můžu všem doporučít,že výměna špatné řemenice za novou je na motoru znát.Téměř se neklepe a dokonce i ten slavnej drážkovanej řemen jede bez jediného zachvění.:)

To mám ted ale perfektní kárku.

Děkuji všem za rady a at vám jen a jen jezdí :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...