Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

COM 2000 - Ovladače pod volantem


KoNG

Recommended Posts

Ahoj Všem

Měl bych pár dotzazů ohledně COM2000. Již delší dobu uvažuji o přidání pal. PC - respektive ho mám aktivované v BSI ale nemám páčku kterou bych to přepínal :(

Takže mám jeden zásadní dotaz, jelikož se mi nedaří sehnat COM2000 kde by nebylo na levé páčce AUTO a na pravé páčce též AUTO stěrače + tlačítko na pal. PC.

Daří se mi pouze sehnat tento COM (viz obr.)

A proto se táži nebude problém s tím že na levé páčce budu mít AUTO (ikdyž nemám snímač), na pravé páčce AUTO (ikdyž nemám snímač) a dokonce je tento COM s ESP :( Bude vůbec tahle kombinace fungovat na mojí 206 kde ESP nemám snímač deště nevedu a snímač intenzity venkovního světla taky ne :)

Díky za cené rady

[upravil dne 26.9.2007 KoNG]

post-0-14109596580034_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Raz sme mali tento problém u nás. Vo Francúzsku zabalili do krabice iné prepínače ako tam pôvodne mali ísť a na aute niekedy nešlo diaľkové otváranie centrálu a niekedy nešlo dokonca ani auto naštartovať...

Tuším že niekde v robote by sa na tých 15tich prepínačoch čo mám mohla nájisť páčka ktorá ma zboku tlačítko na palubák :D

Nemenil by som totiž celé prepínače ale len páčku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: hnusoba

Raz sme mali tento problém u nás. Vo Francúzsku zabalili do krabice iné prepínače ako tam pôvodne mali ísť a na aute niekedy nešlo diaľkové otváranie centrálu a niekedy nešlo dokonca ani auto naštartovať...

Tuším že niekde v robote by sa na tých 15tich prepínačoch čo mám mohla nájisť páčka ktorá ma zboku tlačítko na palubák :D

Nemenil by som totiž celé prepínače ale len páčku...

To by bylo fajn díky moc

Já se totiž taktéž výměny docela bojím nerad bych pak někde nenastartoval :( Nebo aby mě svítila ESP kontrolka :)

[upravil dne 27.9.2007 KoNG]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

chcel by som zohnat packu, ovladanie cele pod volant...

typ MUX (multiplex) aj na predne hmlovky, bez ESP, bez dazdoveho senzora, bez palubneho pocitaca..

alebo ovladanim na palubny pocitac, totiz da sa to prerobit..len moj je ten typ, kde sa taa kaplicka neda vybrat..

takze tam nenapchaam nic :(

mam 6239 JS a potreboval by som napr 6239 AE to je s aj s prednymi hmlovkami, totiz tie chcem dorobit..

niekto na pomoc??

tu som o tom pisal podrobnejsie: http://www.peugeot-club.com/topic/18178-doplneni-palubniho-pocitace/

:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: buga

chcel by som zohnat packu, ovladanie cele pod volant...

typ MUX (multiplex) aj na predne hmlovky, bez ESP, bez dazdoveho senzora, bez palubneho pocitaca..

alebo ovladanim na palubny pocitac, totiz da sa to prerobit..len moj je ten typ, kde sa taa kaplicka neda vybrat..

takze tam nenapchaam nic :(

mam 6239 JS a potreboval by som napr 6239 AE to je s aj s prednymi hmlovkami, totiz tie chcem dorobit..

niekto na pomoc??

tu som o tom pisal podrobnejsie: http://www.peugeot-club.com/topic/18178-doplneni-palubniho-pocitace/

:papa

Nezbude ti nic jiného než vyměnit celej ovladač pod volantem což už je docela sázka do tomboly jestli to bude chodit :) (ruzné COM chodí s ruznými BSI) jedinou schůdnou možnost vidím na nějaké vrakoviště kam by jsi mohl přijet a přímo tam to přemontoval a zkusil jestli vše fakčí (hlavně imobilizer)

Samozřejmě aby jsi si zvětšil šanci na úspěch můžeš kombinovat i ovladače COM z 307 :)

[upravil dne 4.12.2007 KoNG]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 11 měsíců později...

no dnes som nahodil display typu B, menil COM2000, je to taky podobny ako tu hore, AUTO svetla AUTO stierace, lenze COM je z CC-cka, cize zadne stierace neviem jak zapinat... hehe

inak zazrakom mi ide aj central a vsetko aj prepina zapiiina, fachcii, imobilizeer taktiez piipa ked sa pribliizim klucikom...

ci este ako otestovat imobilizer ze funguje ??

palubne PC mi ide bez chybne, packa prepiiina udaje, nemusel som si to ani dat aktivovat, ci povolit cez diagnostiku, proste vymenil veci a uz to ide... :P

co by som potreboval su 2 veci:

kedze packy su z CC, a nemam koncovku vhodnu na zadne stierace, ci nahodou niekto nemaa taku koncovku z tej paacky ? :P ono staci ten uplny koniec len vytiahnut, vymenit, vsetko je tam natahanee, myslim draty a tak...

a druha vec, ze ked tento moj \"novy\" COM odmontovali, cvakli draty pri airbagu, cize mam jedinu moznost moje povodne koncovky cim sa to pripaja na samotny airbag nahodit na moj novy COM, draat naciinovat na tu med...

da sa to? rozobral som aj koncovku co sa zasunie do airbagu, len ono, ten med nejak nie je cinovany na ten medeny kabel ale ako keby priklepany :)))

da sa to, nejak spojit ??

a este to jak zistim ci tento COM je s ESP alebo nie... bo ani ja nemam ESP, tak ci nahodou nebude nieco z toho, zatial nic, uplne vsetko ide, auto a tak, skusal som.....

jedine sa mi nerozsvietia este predne hmlovky akoze na palubnej doske, prepinac maam, zadne funguju, aj svieti ikonka...aj svetlo

len tie predne som si myslel ze kedze mam prepinac, ikonka mi bude svietit, ale asi tym ze nemam predne hmlovky, takze to dodatocne potom treba povolit cez diagnostiku predne hmlovky ci co? a potom bude svietit aj kontrolka ?? ci tam treba nieco dorobit ?? ci poistka tam chyba niekde a preto nesvieti ani ikonka ?

niekto napad ?:) ci odpovede na otazky ? :P

dikesss

:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kontakt to asi nebude, to by se nerozběhly ani ty stěrače (měl jsem to kdysi rozebrané na svém autě a je tam jen jeden kontakt). Bojím se že to bude fakt v tom COMu, buď nedá povel pro relé nebo nějaký výkonový tranzistor (nebo co vlastně pouští proud do motorku ostřikovače), nebo je špatné to relé (tranzistor). V servisu tvrdí, že je třeba vyměnit COM, ale ti by měnili hned všechno a pokud možno to nejdražší. V nejhorším tam udělám samostatný okruh jen pro ostřikovač s přepínačem na stahování oken, na jednu stranu přední a na druhou zadní ostřikovač. (ale to až jako poslední možnost, doufám , že už to tu někdo řešil).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...