Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

LPG vs STK


PATaMAT

Recommended Posts

Jeden malý poznatek pro Ty co jezdí na LPG.Včera byl kamarád na STK aoto procházelo ůplně perfektně až do doby kdy si nechaly otevřít kufr.

Nádrž LPG má umístěnou míst rezervy a rezervu samozřejmě volně loženou v kufru a to technik na STK zjevně nemohl přenést přes srdce a milého kámoše vyprovodil z stk bez nové známky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rezerva je určitě povinná. Aby si jí vozit nemusel, je potřeba mít napsanou výjimku v techničáku (tu ti tam nikdo nedopíše, musí to tak bejt homologovaný z výroby). Nebo se pletu

Btw: Kam teda s rezervou při zástavbě plynu místo ní? Neměl by to řešit výrobce přestavby?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MichalKozel

Já nevím, možná se mýlím: Je vůbec rezerva v povinné výbavě? Nelze ji něčím nahradit, nějaký sprey nebo něco, co zacpe dírku (pokud to není škuba od obrubníku)?

No zatím co si dobře pamatuji tak rezervas je v povinné výbavě vozidla,ale nedávno jsem už četl článek o to že snad BMW už do nových aut nedávaj rezervu ale je tam jak říkáš nějakej ten spreík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MirasCC

Rezerva je určitě povinná. Aby si jí vozit nemusel, je potřeba mít napsanou výjimku v techničáku (tu ti tam nikdo nedopíše, musí to tak bejt homologovaný z výroby). Nebo se pletu

Btw: Kam teda s rezervou při zástavbě plynu místo ní? Neměl by to řešit výrobce přestavby?

No nevím nevím jestli by se tím měl zabívat výrobce přestavby,protože on Ti nabídne nádrž buď do kufru což je dobré co se týče té rezervy,ale zas Ti to zabere místo v kufru,a nebo místo rezervy a to kam a jak umístíš rezervu je vyloženě Tvůj problém
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na Fáčko mi ten držák rezervy chtěli namontovat ale bylo by to zase v kufru přes tu nadrž takže zase zabrané místo,tak jsem si to tam nenechal dát a řešil to volně loženou razervou tede takovou tou uzkou dojezdovou kterou jsem pořídil na vrakovišti z VW golfa stejná rozteč,teď mám tu dojezdovku v Peugeotu v kufru volně taky a na STK zatim nic.Ale ten rám opravdu nejspíš nějakej bude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: noradek

Na Fáčko mi ten držák rezervy chtěli namontovat ale bylo by to zase v kufru přes tu nadrž takže zase zabrané místo,tak jsem si to tam nenechal dát a řešil to volně loženou razervou tede takovou tou uzkou dojezdovou kterou jsem pořídil na vrakovišti z VW golfa stejná rozteč,teď mám tu dojezdovku v Peugeotu v kufru volně taky a na STK zatim nic.Ale ten rám opravdu nejspíš nějakej bude.

Ono to asi bude lepší něco takového vymyslet.Kdysi jsem měl žigula a boural jsem s ním v zádu jsem měl hozené zpětné zrcátko za oknem a po bouračce jsem ho našel 20 m před autem tak si určitě každý dovede představit co udělá taková volně hozená rezerva v kufru

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si myslím, že je povinnost to mít a není předepsaný kde.

Autolékárnička má být kde? Po ruce abych mohl co nejrychleji zasáhnout nebo hozená v kufru a při nehodě ji budu 5 minut hledat?

Já můžu mít po autě rozházený a rozlitý co chci, pokud tím nikoho neohrožuju.

Toto sou výstřelky techniků STK, kteří mají babu co jim nedá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fusion

Já si myslím, že je povinnost to mít a není předepsaný kde.

Autolékárnička má být kde? Po ruce abych mohl co nejrychleji zasáhnout nebo hozená v kufru a při nehodě ji budu 5 minut hledat?

Já můžu mít po autě rozházený a rozlitý co chci, pokud tím nikoho neohrožuju.

Toto sou výstřelky techniků STK, kteří mají babu co jim nedá.

No to máš možná pravdu ale nejsem si jist jestli opravdu volně hozená rezerva nikoho v autě neohrožuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fusion

Já si myslím, že je povinnost to mít a není předepsaný kde.

Autolékárnička má být kde? Po ruce abych mohl co nejrychleji zasáhnout nebo hozená v kufru a při nehodě ji budu 5 minut hledat?

Já můžu mít po autě rozházený a rozlitý co chci, pokud tím nikoho neohrožuju.

Toto sou výstřelky techniků STK, kteří mají babu co jim nedá.

Asi tak nejak bych to taky videl. kazdeho vec kde co ma, hlavne ze to ma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na jednu stranu souhlasím, že na TK jsou převážně (tedy co jsem měl čest poznat) zamindrákovaný týpci, co si hrají na borce, kteří se uspokojují tím, že buzerují lidi (pak přijdou domů a dostávaj špony od manželky). Ale na druhou stranu, už jen z hlediska vlastní bezpečnosti, si myslím že není takový problém upevnit si v kufru rezervu na pevno a zároveň rychloupínákem, aby v případě většího nákladu šla na tu cestu přemístit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fusion

Mě by zajímalo kde je psaný, že rezerva má svoje místo nebo že musí být napevno.

Přece když budu chtít tak si ji dám klidně před spolujezdcovo sedadlo.

Neřeknu Ti přesně v jaké vyhlášce to je, ale doopravdy si tu rezervu můžeš dát kam chceš, ale MUSÍ být pevně uchycena k vozidlu. Vyhláška už neřeší jakým způsobem. Tudíš klidně nějaký popruh s rychloupínákem třeba na stojáka v boku kufru. Problém je ale pak s těma borcama na STK, kteří za "pevné uchycení" někdy považují jen šroub a kus pásoviny. Ale hádej se s nimi. Bez dotoho uchycení by jsi správně neměl projít ani revizí LPG.

Na starost to má samozřejmě ten kdo dělá přestavbu, dokonce je to myslím jedna z podmínek pro homologaci zařízení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoj, já mám zapsaný v TP pouze opravný sprej 450ml 2 x

Nechala to zapsat firma, která předělávala na plyn. Nějaká firma z Olomouce nebo tam někde :-)

Prý se jim to povedlo přepsat, protože poukazovali na TP vozu s udělaným plynem z výroby...

Asi mají někde na úřadě konečně rozum :-)

Jinak malý dotaz. Když mám ve velkém TP napsáno, že mi stačí pouze spreje, jak o tom přesvětším Policajty, kteří chtějí vidět malý TP v kterým to napsaný není. A navíc velký TP nesmím v auto vozit. Kopie velkého TP nic neřeší :-)

Řeším to jen proto, že mě asi před půl rokem stavěli, chtěli pokutu, tak jsem jim jí nedfal a u přestupkové komise jsem předložil velký TP a bylo po problému.

Docela zbytečné obštrukce, jak za Marie Terezie :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslim, že v holandsku nebo ve francii by ti ten sprej povolili, ale jestli ho máš v českým TP, tak bych to spíš viděl na něčí omyl. u nás je prostě ve vyhlášce rezerva jako povinná výbava, takže sprej by se dal považovat spíš jako nepovinně volitelnej doplněk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radek Hurvajz

A nemá 206 CC takhle náhodou ten spray taky místo rezervy? Někdo tu o tom psal a scháněl tu originál výbavu, nebo to bylo jiný CC

:) A tu výbavu sháním pořád, vypadá to že jí snad nemaj ani v Peugeotu :(

Nicméně v techničáku o týhle výjimce není kupodivu ani zmínka, takže u mě panuje taky trochu nejistota "coby kdyby"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...