Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jak to mám vyřešit s kolama


Guest MMMMM

Recommended Posts

Nejde mi o peníze klidně koupím zimáky i letňáky ale řešit to pořád přehazováním to se mi nechce, chtěl ty 17" co mám i na zimu. Takže pro mě by bylo řešením mít zimáky po celý rok a hotovo ale fakt mě zajímá jak se ty zimáky budou chovat v létě, trochu se toho bojím. Koupil jsem si bezpečnější auto a pak bych to znehodnotíl tímto krokem, každej říká něco jiného.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cas od casu projde zpravama, ze se v nekterych evropskych zemich uz objevuji snahy pojistoven (a zakonodarcu) prosadit povinnost mit v lete letni a v zime zimni pneumatiky. V pripade havarie by pak bylo pritezujici okolnosti to, kdyz by na aute nebyly ty spravne.

Zatim to nikde neprosadili do zakonu, ale cekal bych, ze s tim zacnou prvni pojistovny, takze za nejaky cas bude tato diskuse bezpredmetna, nebot pujde o $$$ ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: P607Olda

Původně zaslal: oddie

Ty 4mm zimáky vyhoď. Dojíždět zimáky v létě na takovémhle autě je blbost, nedrží to, leda si rozbiješ někde držku, když budeš náhodou brzdit a vyhýbat se v krizi. Chápal bych to tak na osekané 205-ce koupené za pár tisíc, kde gumy stojí víc než auto, ale tady bych to fakt neřešil.

A k predešlým příspěvkům - dát mi někdo v létě služebáka na zimákách, tak jej s úsměvem pošlu do pr..., a na služebku nepojedu. Ale tohle si u nás nikdo nedovolí, stejně tak jako dát v zimě auto na letních.

Mohl bys doložit nějakým objektivním měřením, nebo statistikou, že zimáky v létě hůř drží?

Anebo stačí použít pár vulgárních výrazů, a argumenty už nejsou potřebné.

PS: nebudu nikomu navrhovat, aby jezdil v létě na zimních, kdyby to bylo nebezpečné. Já jsem najel za těch 9 let asi 600 000 km, prakticky pořád na zimních, bez jediného problému a škrábance.

Jak hluboký by asi byl bezpečný vzorek na zimních v zimě? Podle mne (vážně a opravdu) nejmíň 6 mm. A pak je zahodit, protože v létě jsou nebezpečné???

PPS: když už jsem se rozepsal - bylo ve firmě pár havárek na ledě - kupodivu s novými auty a na nových a kvalitních zimních gumách - kluci prostě podcenili zatáčku, anebo tam byla ledová plotna. Nějaká srnka, pak usnutí za volantem. Ani jedna havárka nebyla způsobena staršími gumami (celkem asi 11 mil. km).

[upravil dne 27.9.2007 P607Olda]

Ne, to bych tedy nemohl. Na to, co jsem napsal, mi naprosto a bohatě stačilo si to párkát vyzkoušet. Ten rozdíl je znatelný velmi dobře - pokud to někdo nepozná, jeho problém. Že je to jedno u nějaké felicie, co se dá na rasení dělníkům je věc jedna, že je to hovadina na autě typu 407 věc druhá. A jinak buď ujištěn, že vulgární výrazy vypadají úplně jinak, a to že jsi ujel 600tis km? To pro mě neznamená ani zbla - znám osobně tzv. "profesionály", co maj s autobusy najeto několik miliónů, ale jsou to taková necitlivá prasata, že bych jim svoje auto nepůjčil ani v nouzi :/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MMMMM

Nejde mi o peníze klidně koupím zimáky i letňáky ale řešit to pořád přehazováním to se mi nechce, chtěl ty 17" co mám i na zimu. Takže pro mě by bylo řešením mít zimáky po celý rok a hotovo ale fakt mě zajímá jak se ty zimáky budou chovat v létě, trochu se toho bojím. Koupil jsem si bezpečnější auto a pak bych to znehodnotíl tímto krokem, každej říká něco jiného.

zimaky v lete v zakrutach piskaju a zjazdis ich dvakrat tak rychlo.zimaky v lete asi tak dobre nedrzia,asi preto v lete letne v zime zimne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si všechno pořádně prohlídl a závěr je takový:

1. Elektrony nechám celý rok

2. Letní pneumatiky mám 3mm Pirelli 215x55 R17 94W

3. Zimní mám 5,5-6mm Pirelli 215x55 R17

==============================

Z toho vyplývá že příští rok koupím letní Pirelli 215x55 R17 94W. Né že bych chtěl ušetřit ale mám rezervu Pirelli 215x55 R17 94W 8mm zcela novou, už jsem to zde psal jestli ji použít na jeden letní elektron a starou letní pneu dát na rezervu. Rezerva je stará 3roky, každý má jiný názor jestli ji použít a ušetřit cca 4000Kč a nebo ji tam nechat a koupit čtyři letní. Myslím si že to tak velký problém není, ještě se někoho poptám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nova zimni pneu ma v lete mnohem vetsi brzdnou drahu nez letni, paradoxne to neplati o castecne opotrebovane zimni pneu, protoze se jeji vlastnosti priblizuji ojete letni pneu. Takze dojizdet v lete zimni lze-to,ale nemyslim porad 200 po dalnici, ale beznym provozem.

Tyto zavery udelali nasi D sousede po testech zimnich pneu v lete.:papa

Jelikoz nikdo nemuze nutit Nora(-35) pri ceste na Sicilii(+25) ,aby v pul cesty prezul,tak to ta guma musi vydrzet i v teple,jinak maj gumarny peknou reklamu. To ke zkazkam ,ze to v lete bouchne.:D:P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem někde četl myslím na stránkách Continentálu jak "technik" radí. Věřím jim, že si dnes nikdo nedovolí vyrobit zimní gumu,která nevydrží letní provoz. Hlučnější jsou a delší brždění v krizi taky. Tak jezdím pomaleji. Na zimu preferuji plný vzorek ,nějak nemám dobré skušenosti se vzorkem 4-6 mm na žádné nápravě(parkuju v kopci). Třetím rokem zkouším nasadit nové gumy na dušičky a přes rok je dojezdit.Najezdím cca 30 000 km. Zatím mi to celkem vychází. V členitém terénu stárnou rychleji než na dálnicích.Ale nejezdím rychleji jak 130 km/h.Taky jsem dostal radu at to s nasazením nových nepřeženu, že ty gumy co jezdily celé léto víc kloužou na námraze. Myslím si, že nová zimní na zimu včas je lepší jak kámoš klempíř.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...