Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Už je to tu zase - ZIMNÍ PNEU


Mila_S

Recommended Posts

Původně zaslal: chotemicak

Asi se do mě pustí odpůrci protektorů ale stejně. Já loni udělal pokus a koupil jsem 2ks zimáků od Pneuvraník 155/70/13 asi za 600,-/ks na svou 205. A jelikož u nás v zimě prohrnujou 1x denně a absolutně se tu nesolí, měl jsem možnost otestovat na všech možných površích. Byl jsem velice mile překvapen hlavně záběrem na ujetém sněhu a po zimě ubylo ze vzorku cca 0,2mm (měřeno hloubkoměrem). Nechci dělat reklamu ale myslím že za ty prachy to jde. Ještě musím dodat že jezdím s autem hlavně do práce 15km tam a zpět.

Akorát, když s nima vjedeš na dálnici, tak plaveš jak na parníku a když musíš naplno brzdit, tak to nebrzdí, ale jen se to vlní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim,

zrovna take resim problem nakupu zimnich pneu... nemam s zadnyma zkusenosti a tak se rozhoduju podle zkusenosti ostatnich... Rikate tedy, ze GY UG7 jsou lepsi nez Michelinky? ...jak je to s vydrzi? cetl jsem, ze GY jsou na tom hur... ale stejne je asi radeji koupim, kdyz pisete, ze jsou lepsi (a zaroven i levnejsi :super )...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: chotemicak

Asi se do mě pustí odpůrci protektorů ale stejně. Já loni udělal pokus a koupil jsem 2ks zimáků od Pneuvraník 155/70/13 asi za 600,-/ks na svou 205. A jelikož u nás v zimě prohrnujou 1x denně a absolutně se tu nesolí, měl jsem možnost otestovat na všech možných površích. Byl jsem velice mile překvapen hlavně záběrem na ujetém sněhu a po zimě ubylo ze vzorku cca 0,2mm (měřeno hloubkoměrem). Nechci dělat reklamu ale myslím že za ty prachy to jde. Ještě musím dodat že jezdím s autem hlavně do práce 15km tam a zpět.

Ty máš dvoukolé auto???

:grr:grr:grr:grr

Jinak to celé nechápu, zimáky na jednu nápravu a ještě k tomu protektory - to je poukázka na velice rychlý výlet do škarpy, doufám, že v ten moment nepojedeme třeba proti sobě - byl bych dost nerad, kdybych Tvůj šetřící systém měl podepsaný na svém blatníku (dveřích, nárazníku - dosaď, co uznáš za vhodné)

:grr:grr:grr

[upravil dne 28/9/2007 Medvěd]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Protektory jsem si taky jednou pořídil,ještě na 205ku,všechny nový,po měsíci mi jeden bouchnul a jeden se mi totálně sjel k jedný straně,auto bylo v pohodě,geometrie taky,takže trochu záhada.Chtěl jsem ušetřit,ale nakonec jsem jednu zimu kupoval dvě sady,to jsem si vydělal:xvul

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednou jsem si koupil na P309 protektory noname 165/70R13 od fy Baumax. A když napadl sníh a byl umrzlí podklad s marasem, tak jesm zastavil v kopci a sešlápl plyn na doras a pustil spojku a čelkal co se bude dít. Čekal jsem bzučení na místě. Místo toho lítal maras všemy směry , že jsem ho měl i na střeše, ale velmi ochotně to jelo vpřed.Když jsem ubral plyn, tak to jelo výborně!!!Pak jsem přezul na "plnohodnotné" pneu zimní od matadoru MP55 165/70 R13 a v břečce mě překvapil rozdíl k horšímu!!! Auto jen bzučelo! Matadory byly výborné na čistém sněhu. Na P306 jsem jezdil jednu tuhou zimu 05/06 na barumech polaris 185/70R14 na sněhu výkoné, ale jen při pomalé jízdě cca 50 km/h. Jinak byly jak koza na ledě!Letošní zimu 06/07 jsem jezdil na Daytonách 510 -bylo málo sněhu tak nevím ,ale nahodile ustřelovaly a to opravdu nahodile!! Ted je dobrušuje a budu zkoušet federaly Himalaya WS1 185/60R14,ale pokud bude málo sněhu tak to asi nebude to pravé ořechové. Tím chci říct, že je jedno jestli jsou Good nebo Miche nebo Noname, pokud na dušičky se dají nové(plný vzorek) zimní ,tak je to lepší jak cokoliv ojeté.Když jsem držel více sad gum na různé podmínky tak jsem vždy první sezonu jezdil jak "král" a druhou klouzal a vozil řetězy. Nová zimní guma ( i noname) je lepší jak se pořád prát s řetězi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: trsek

Jednou jsem si koupil na P309 protektory noname 165/70R13 od fy Baumax. A když napadl sníh a byl umrzlí podklad s marasem, tak jesm zastavil v kopci a sešlápl plyn na doras a pustil spojku a čelkal co se bude dít. Čekal jsem bzučení na místě. Místo toho lítal maras všemy směry , že jsem ho měl i na střeše, ale velmi ochotně to jelo vpřed.Když jsem ubral plyn, tak to jelo výborně!!!Pak jsem přezul na "plnohodnotné" pneu zimní od matadoru MP55 165/70 R13 a v břečce mě překvapil rozdíl k horšímu!!! Auto jen bzučelo! Matadory byly výborné na čistém sněhu. Na P306 jsem jezdil jednu tuhou zimu 05/06 na barumech polaris 185/70R14 na sněhu výkoné, ale jen při pomalé jízdě cca 50 km/h. Jinak byly jak koza na ledě!Letošní zimu 06/07 jsem jezdil na Daytonách 510 -bylo málo sněhu tak nevím ,ale nahodile ustřelovaly a to opravdu nahodile!! Ted je dobrušuje a budu zkoušet federaly Himalaya WS1 185/60R14,ale pokud bude málo sněhu tak to asi nebude to pravé ořechové. Tím chci říct, že je jedno jestli jsou Good nebo Miche nebo Noname, pokud na dušičky se dají nové(plný vzorek) zimní ,tak je to lepší jak cokoliv ojeté.Když jsem držel více sad gum na různé podmínky tak jsem vždy první sezonu jezdil jak "král" a druhou klouzal a vozil řetězy. Nová zimní guma ( i noname) je lepší jak se pořád prát s řetězi.

Nerad ti kazím radost, ale pokud ti lítal marast od kol, tak to NEBYL umrzlý podklad. Byla to hlubší vrstva marastu, a řídký vzorek protektoru (většina ho má hodně řídký, takové až kostičky) ti umožnil lepší odvod toho marastu než "plnohodnotná" zimní pneu a guma tedy líp přilnula k asfaltu. Proto ten lepší záběr.

Pořádně umrzlý ledový podklad pokrytý vrstvičkou sněhu jsem naposledy viděl na letošním zimním klouzání Clubu v Krušných horách. To teprve byla pořádná prča. Nakonec to roztrhalo i jeden řetěz :-) Schválně, přijeď na další zimní klouzání, tentokrát bude na Šumavě, a tam si ty tvé protektory rádi vyzkoušíme (pokud za námi na nich vůbec dojedeš).

Za druhé - obeceně o protektorech: Některé protektory můžou mít dobrý vzorek a hrubou směs, takže na sněhu nebo ledu zaberou. Možná jsou některé i dobré (s řídkým vzorkem) na marast, tedy typicky např. pro liberecké ulice, kde se tradičně moc neodhrnuje. Některé protektory tak z těchto důvodů zaberou možná i líp než plnohodnotné zimní pneu (samozřejmě na úkor otěru a životnosti). ALE: jak už tu psala spousta lidí přede mnou, nedej bože, abys s protektory pak prudčeji brzdil, jel do zatáček nebo jel rychle na dálnici. Tam už totiž přibývají další fyzikální faktory, než jen přilnavost běhounu k podkladu - pneu se rozvaluje a natahuje, a máš-li protektor, tak to prostě nesedí a lítáš do strany.

Mimochodem, teď je mi jako rodilém liberečákovi patriotovi líto, že jiný liberečák má takovéto scestné názory na protektory... Myslel jsem, že my horalé zimní provoz auta umíme a budeme svorně poučovat lidi z nížin ;)

[upravil dne 28/9/07 Garfield]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nemluvě o tom, že kord a plášť toho protektoru má toho už dost za sebou.

Ono je vážně takový rozdíl, koupit plnohodnotné zimní low-cost (Polaris, Matador apod.) v ceně 900,- Kč/ks oproti 600,- Kč/ks u protektoru ?

Kvalita bude +/- srovnatelná, ne-li u těch nových plášťů lepší.

rozdíl je tam 1200,- Kč... za to se dneska nepořídí už ani plná nádrž.

To vám ty zhoršené jízdní vlastnosti, možnost zapadnutí a natlučení si kokosu za to vážně stojí ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja vam nevim ale pouzivat auto jen velmi malo v zime , tedy cca par set km tak taky uvazuji o novych protektorech urcenych primo na zimni podminky (snih ,blato ) , ono dneska vybrat takovou pneumatiku mezi novymy je uz trochu tezsi , vsichni vyrobci se zameruji prevazne na morky studeny asfalt a ne na hory .

Jinak pro protektory jeste mluvi reciklace tedy ekologie .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já s nadsázkou říkám toto :

šikula na horách je tak dobrej, že se bez zimáků obejde a Pražák shíh pomalu nezná, a když už napadnou 3 cm, tak je v Praze taková kalamita, že stejně jede do práce tramvají. ;)

Takže, proč je kupovat ? :roker

No, sníh ještě není, ale už se zase těším na každoroční debaty, jestli zimní pneu uzákonit nebo ne, kdo bourá z nešikovnosti a kdo kvůli gumám ...

... jen doufám, že se nikdy nedočkám uzákonnění letních pneumatik :cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vix

já s nadsázkou říkám toto :

šikula na horách je tak dobrej, že se bez zimáků obejde a Pražák shíh pomalu nezná, a když už napadnou 3 cm, tak je v Praze taková kalamita, že stejně jede do práce tramvají. ;)

Takže, proč je kupovat ? :roker

No, sníh ještě není, ale už se zase těším na každoroční debaty, jestli zimní pneu uzákonit nebo ne, kdo bourá z nešikovnosti a kdo kvůli gumám ...

... jen doufám, že se nikdy nedočkám uzákonnění letních pneumatik :cool:

Teda Vixoure, to o tom šikulovi na horách je hooodně velká nadsázka, což? :D Vždycky cestou na chalupu do Krkonoš, jakmile nastanou v zimě horší podmínky než obvykle (silničáři nestihnou posypat kořenovský kopec z Harrachova, nebo je přes den obleva a pak to v noci zmrzne, zejména okolo Pasek, nebo napadne najednou velké množství sněhu a nestihnou to odhrnout...) potkávám hodně takových šikulů, kteří jsou šikovní natolik, že dovedou obejít fyzikální zákonitosti a obcházejí se bez zimáků. To pak zas já sbírám každý kousek své šikovnosti, abych se dovedl vyhnout jejich roztočeným autům v zatáčkách, autům neovladatelně sáňkujícím dolů z horského kopce apod. V době, kdy jsem dělal řidičák (1982), si pamatuji, že takovéhle řeči o šikulech byly běžné. Bylo v tom kus znouzectnost hrdosti, protože zimní gumy byly tehdy vzácné a drahé, a např. na rozměry škodovky 100/110 se vůbec žádné nevyráběly. Tak se škodovkami jezdilo s pytlem uhlí nebo cementu v kufru, aby se zatížila i přední řídicí naprava (zadní na tom díky motoru vzadu byla OK), cement taky kolikrát posloužil k podsypání zapadlých kol místo písku (stačí ho míň a neodletuje to) a chlapi v hospodě se trumfovali, kdo kam s autem v zimě vyjel, chudší škodovkáři se smáli bohatším žigulíkářům, jejichž vozy často zůstaly pod kopcem...

Jenže, milý Vixi, tohle je HISTORIE. Šlo by sice takhle jezdit i dneska a dál machrovat, že šikula na horách si vždycky poradí, a zimáky pche. Nebýt jedné podstatné věci: HUSTOTA PROVOZU. Když jsem se učil jezdit, párkrát jsem v Jizerkách nebo Krkonoších dostal i hodiny, ale vždycky byl čas auto uklidit, než jel někdo jiný. Což dneska nejde - stačí, když někomu ustřelí auto třeba jen o metr a půl, tak byť by to stihl pak srovnat, stejně je těžkej průser. Protože za ním nebo proti němu VŽDYCKY někdo jede. A pak z toho do pár minut nebývá nedoda jen dvou aut, ale nastrká se jich tam i pět, navíc ostatní musejí zastavit, a co to znamená při vyjíždění naklouzaného kopce zastavit, to zajisté netřeba vysvětlovat.

Čili:

1) To o těch šikulech, co umějí jezdit i bez zimáků, už navždy zůstane v kategorii "děda povídal, že když byl mladej". Dneska už to můžeš použít opravdu jen v legraci.

2) A to o těch Pražácích, co pro ně je 3 cm sněhu kalamita: Je to pravda, ale z úplně jiného důvodu, než se lidé neznalí situace (jak vidím, i ty) domnívají.

Situace je bohužel taková, že naši moudří politici i skoro 20 let po pádu totality stále nechávají naprostou většinu evropské tranzitní dopravy vést i tak přecpaným hlavním městem. Myslím, že ve světě je to unikát, rozhodně ve vyspělých zemích. Kudy jede kamión vezoucí čínské šunty z Hamburgu třeba do Linze? Stoupá do kopce v Kyjích v Praze. Kudy jede kamión z Istanbulu do Frankfurtu? Stoupá do strmého Barrandovského kopce v Praze. Kudy jede kamión z Řecka do západního Polska nebo východního Německa? Stoupá buď do kopce na Prosek, nebo na Černý Most, aby se dostal na D8 nebo R10. A protože doprava v Praze je tak přecpaná, že v podstatě neexistují objízdné trasy, stačí JEDINÝ z tisíce těchle kamiónů, co denně projíždějí, aby při nasněžených 3 cm v kopci uvízl. Kamión řecký, turecký, rumunský, bulharský, s gumami sjetými na kost. Zablokuje pak dopravu opravdu v půlce Prahy. Když ho to hodí naštorc třeba v kopci na Černý Most směrem na R10, je na pár hodin fakt hotovo. Za ním skončí auta, autobusy... A řetězově se to během 20 minut dostane až 15 km daleko a půl Prahy stojí. A lidi, co tím nejsou postižení, se chechtají a vesele na sebe pokřikují "tak co, sousede, viděl jste v televizi? Ti Pražáci, neumějí jezdit, napadly 3 cm sněhu a je z toho kalamita, to jsou ale xxx (doplň každý dle výrazu obvyklého ve vašem regionu)."

Tak tolik můj příspěvek k "šikulům, co umějí jezdit v horách na čemkoli" a k "neschopným Pražákům, co neznají sníh a 3 cm je pro ně kalamita". Já osobně přiznávám, že projet přes kolonu aut nebo kamión blokující silnici, to fakt nezvládnu. Možná by mi nějaký nepražák mohl přijet poradit. Což, Vixi, neznáš někoho? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na komiony bych to každopádně nesváděl. Autodoprava udržuje ekonomiku tam, kde je. Letadlová doprava je drahá a výmysly s naložením kamionů na vlaky jsou totálně utopický. Celá chyba je v silničářích, kteří buď nestíhají (nedostatek zaměstnanců nebo počtu aut), nemají sůl nebo jsou všichni na TS od rána ožralý. Pak nemá všechno kolabovat, že? V konečným důsledku je to chyba TS měst nebo krajů.

Někdo může argumentovat zimníma gumama na kamiony ale věřte, že pokud pojede kamion do barrandovskýho kopce na neupravené posněžené silnici, ani pozlacený pneumatiky nepomůžou jedné nápravě vytáhnout 24 tun, zvlášť když musí zastavit.

Ať někdo vysvětlí PROČ je na Cínovci z české strany silnice jak na sibiři a na německé straně jak kdyby bylo 20 nad nulou?

Jinak na 605 to vidím na zimáky dopředu a letní vzadu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...