Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Spojka Peugeot 406


Qweer

Recommended Posts

Až si koupiš novou hydrauliku za 7500kč..a uvidiš že je na nadržce vyrazně napsano NIKDY NEOTVÍRAT... a v manualu tučně a červeně zvírazněto NIKDY NEOTVÍRAT. Věř mi, že ikdyby ti někdo řekl že to mužeš otevřit, tak to neotevřeš, protože by tě to mohlo stat těch zminovanych 7500 kč :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

no tak sem se po dlouhe dobe dostal zase na tyhle stranky...nakonec uz sem pojizdny....stalo mne to 9000kč ale co uz.7400 díl a zbytek prace.Nauctovali si hodinu a pul prace a plus diagnostika problemu a tak.No jak sem se na to dival tak sem shledal to ze to musela byt fakt rychla a docela jednoducha vymena.jen nejaky cvak cvak a bylo to tam..Ale byl to docela drahy dil a bal sem se ze tam neco pokazim,navic sem to nikdy nedelal a nestalo by to zato.Jen mne na fakture docela zarazila polozka odvzdusneni a doplneni kapaliny.Kdyz ste psali ze je to neodvzdusnitelny kus,nebo ze by tam dali ten novy co se montuje do hdi a jestli to tam pasuje.Jen tak kdyby nekdy nahodou jaky je rozdil mezi tim kusem co se da ovzdusnit a co se neda?

[upravil dne 16.10.07 Qweer]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 2 roky později...

Takže nové poznatky, protože to tady zuřivě probíráte:

Měl jsem KO válec na převodovce, koupil jsem si sadu z vrakáče na Kladně, kde mi prodali anglii...

Rozpojil jsem obě sady (po odvrtání nýtu na válci převodovky) a dal dohromady jednu funkční sadu - ještě jedna drobnost, tyčka válce pedálu je u anglie kratší, takže válec pedálu nejde použít!!! Takže jsem spojil starý válec pedálu +starou nádobku +starou trubičku + anglii válec převodovky...

Vypustil jsem hydraulickou kapalinu a napustil to DOT4kou...podotýkám, že jsem si s tím hrál cca 4 hodiny, ale výsledek je OK.

Co je důležité :

Oba válce vysuňte do krajních poloh (co nejvíc ven)

Naplňte nádobku cca 1,5cm kapalinou a zašpuntujte..

naplňte trubičku kapalinou až po okraj stejně jako válce (odvzdušnit to nejde, ale když párkrát jemně pumpnete s válcem pedálu, tak vyjde pár bublinek, pak dolít...

Nejdřív jsem spojil naplněný válec převodovky s naplněnou trubičkou a dolil po okraj stříkačkou...pak doplnil válec pedálu po okraj a spojil s trubičkou...

Co je nejdůležitější - nepumpujte se spojeným setem před zabudováním na místa, jinak to zase rozděláváte a doléváte!

Po sesazení a zabudování na svoje místo jsem sešlápnul pedál spojky, zabublalo to do nádobky a vše bylo OK!!!

Tolik má zkušenost...Rozdělat a spojit to jde, i vpodstatě odvzdušnit, ale je to pakárna...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Bosslibor kamarád mechanik mi říkal, že na 2,1TD pasuje ten vehement z novějšího HDI, který je na díly a komplet, příjmač, vysílač a expanzka výjde na cca 2500,-Kč, ověř si to v Peugeotě nebo někde, ale mělo by to být fakt stejný, ale říkám ověř si to, ať zbytečně nevyhodíš 7 táců za něco co se dá koupit za 2,5. To co je na díly, je i lepší v tom, že hned vidíš v nádobce že ubývá DOT kapalina a že se něco děje, že to někde pouští, pokud se to pokazí měníš pak už jen vysílač, příjmač, ne celek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...