Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Názory na celoroční svícení


OK406

Recommended Posts

Kdyby jezdili normálně a ne 150 na úzké silnici bylo by určitě méně havárek.Toť moje zkušenost tím ale netvrdím,že tak jezdí všichni!!!Jinak jsem pro celoroční svícení protože někteří řidiči i když prší jak z konve nebo se už stmívá tak si ty světla nerozsvítí protože to nepovažují za důležité:grrJe pravda,že za slunného dne je to zbytečné ale donutit řidiče svítit když se stmívá se opravdu nedá.Takže jsem pro:super

[upravil dne 25.9.07 Zipík]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Zipík

Kdyby jezdili normálně a ne 150 na úzké silnici bylo by určitě méně havárek

[upravil dne 25.9.07 Zipík]

jazdia ako blazni. si myslia za ked maju silnu motorku cesta je ich, ale prd velky.:bojim

su to dobrovolni darcovia organov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozhodně svítit celoročně, najedu za rok cca 50Tkm, takže vím, o čem mluvím. Btw, v životě se mi nestalo, že by mě někdo ve dne (a za přímého svitu slunce) oslnil rozsvícenými světly. Oslní mě maximálně pěkná baba za volantem, která mě předjíží přes plnou čáru v nepřehledný zatáčce. :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v kazdem pripade zachovat, ja nechapu co furt kdo ma proti bezpecnosti:grr

EDIT > k tem motorkarum, myslim si ze naprosta vetdsina tech kteri na nasich silnicich zarvali, tak ne rozhodne kvuli dennimu sviceni. To co bohuzel dnes a denne vidim na silnicich, jak se nektera individua v jedny stope chovaj, tak bych je tlacil rovnou do pangejtu.

Nastesti vetsi cast motorkaru si uvedomuje kde si co muzou dovolit. A co se tyce me, rad jim v kolome i uhnu (mluvim o motorkarich nikoli o messengerech a dalsi svoloci co jezdi po Praze jak ty nejvetsi prasata)

[upravil dne 25/9/07 buml]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vzhľadom na mentalitu mnohých slovenských vodičov, keď je skoro ráno resp. podvečer už temer tma a oni nesvietia, prípadne je hustý dážď, hmla a pod. som za celoročné svietenie, určite aspoň mimo mesta - v meste cez pekný bielý deň je to asi trocha zbytočné.

ale zaujímavé je, že v rakúsku robili nejaké veľké štúdie a vyšlo im, že pri dennom svietení bolo viac nehôd /asi zrazených cyklistov a chodcov/, takže tam uvažujú o zrušení celoročného svietenia - čítal som to niekde cca pred 2 týždňami.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, to je zase téma :D Vždycky budou existovat jak argumenty pro, tak proti.

Ale podstata tohohle článku je trochu v něčem jiném - upozornit na následující:

Tím, že auta jsou teď viditelnější, stali se oproti nim méně viditelní jak motorkáři, tak cyklisté a chodci. Psychika každého řidiče (vlastně každého "účastníka silničního provozu") je teď podvědomě nastavena na "jestli něco na silnici je nebo není, poznám prvotně podle zdroje světla". Prostě se nemusí tak moc soustředěně čučet jako dřív. A tím jsou ve dne slaběji svítící (motorky) a nesvítící (cyklisté, chodci) značně zneviditelnění oproti "dřívávějc".

[upravil dne 25/9/07 Garfield]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem proti celoročnímu svícení. Nechal bych to jen se změnou času, jak to bylo. Když jsem slepej, tak na silnici nemám co dělat:grr. Z 99%, když někdo přehlídne jiný auto, tak je to stejně kvůli tomu, že nedává pozor!

Ale na druhou stranu je pravda, že když je šero (např. dnes, bude kolem 17hod už skoro tma) a někdo nesvítí, tak bych mu vzal i zubní kartu ...

Prostě všechny takovýhle nařízení jsou tady jen kvůli "dementům" kteří nepoužívají mozek ...

Ale vcelku je mi to úplně fuk:aut. Mám svítit, tak svítím:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem určitě pro celodenní svícení. Sám mám tmavý auto, tak vim, jak rychle se dokáže stát "neviditelnym" bez rozsvícenejch světel:D

Dneska ráno (kolem 6:30) mě docela pobavila jedna ženská, která se řítila proti mě v nějaký stříbrný plechovce a svítila parkovačkama:grr Nejet v protisměru, tak jí snad zastavim a namlátim čuňu:grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...