Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

podsvícení panelu klimy


lamancha

Recommended Posts

Já jsem to rozebíral (teda mmanuální) je to pěkná jebačka - nicméně s notnou dávkou trpělivosti se to dá. Ale jestli potřebuješ jenom vyměnit žárovky pro podsvícení, tak stačí vyndat rádio a kastlík (nebo jestli tam máš CD měnič) a potom se ty dvě žárovičky dají vyměnit. (strč dovnitř zrcátko, aby jsi se zorientoval kde jsou a mělo by to jít).:papa

[upravil dne 24.9.2007 vlacir1]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: lamancha

Ahojky, rozebírali jste to už někdo? Ať vím jestli se do toho vůbec pouštět nebo jít do servisu. Díky:papa

Já tedy vyndaval automatiku. Docela jednoduchý. Sundáš ten kryt, který je okolo řadící páky až k rádiu. Pak jsou tam 4x šroubky. Celá klimoška jde ven, odpojíš 2xkonektor s káblíkama, a z druhé strany jsou tři žárovičky 1x na osvětlení ovladačů klimy, 2x na displey. Bohužel tam nejsou normální žárovičky. Ven je dostaneš pootočením a zjištíš, že je žárovička přiletována k tomu bazmeku, který je nasouvá dovnitř. U Peugeota jsem za tři platil 400Kč. Váckrát tam ale nejedu, podařilo se mi to šikovně rozebrat (1xžárovičku) a drbnout tam modrou ledku, takže podsvícení ovladačů mám modré. Ale musí se pak rozebrat celá klima, jelikož uvnitř je oranžový kus plastu, který dělá to origo osvětlení. Takže asi takhle.:mrk

[upravil dne 25/9/07 bigoš]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: bigoš

Původně zaslal: lamancha

Ahojky, rozebírali jste to už někdo? Ať vím jestli se do toho vůbec pouštět nebo jít do servisu. Díky:papa

Já tedy vyndaval automatiku. Docela jednoduchý. Sundáš ten kryt, který je okolo řadící páky až k rádiu. Pak jsou tam 4x šroubky. Celá klimoška jde ven, odpojíš 2xkonektor s káblíkama, a z druhé strany jsou tři žárovičky 1x na osvětlení ovladačů klimy, 2x na displey. Bohužel tam nejsou normální žárovičky. Ven je dostaneš pootočením a zjištíš, že je žárovička přiletována k tomu bazmeku, který je nasouvá dovnitř. U Peugeota jsem za tři platil 400Kč. Váckrát tam ale nejedu, podařilo se mi to šikovně rozebrat (1xžárovičku) a drbnout tam modrou ledku, takže podsvícení ovladačů mám modré. Ale musí se pak rozebrat celá klima, jelikož uvnitř je oranžový kus plastu, který dělá to origo osvětlení. Takže asi takhle.:mrk

[upravil dne 25/9/07 bigoš]

To chce fotku!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: bigoš

Původně zaslal: lamancha

Ahojky, rozebírali jste to už někdo? Ať vím jestli se do toho vůbec pouštět nebo jít do servisu. Díky:papa

Já tedy vyndaval automatiku. Docela jednoduchý. Sundáš ten kryt, který je okolo řadící páky až k rádiu. Pak jsou tam 4x šroubky. Celá klimoška jde ven, odpojíš 2xkonektor s káblíkama, a z druhé strany jsou tři žárovičky 1x na osvětlení ovladačů klimy, 2x na displey. Bohužel tam nejsou normální žárovičky. Ven je dostaneš pootočením a zjištíš, že je žárovička přiletována k tomu bazmeku, který je nasouvá dovnitř. U Peugeota jsem za tři platil 400Kč. Váckrát tam ale nejedu, podařilo se mi to šikovně rozebrat (1xžárovičku) a drbnout tam modrou ledku, takže podsvícení ovladačů mám modré. Ale musí se pak rozebrat celá klima, jelikož uvnitř je oranžový kus plastu, který dělá to origo osvětlení. Takže asi takhle.:mrk

[upravil dne 25/9/07 bigoš]

hmmm, asi si teda zvyknu na tmu ..:nevim;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdar, tak prave cez vikend som musel aj ja rozobrat panel kvoli ziarovkam. Postup je jednoduchy: najprv vybrat autoradio a kastlik pod alebo nad nim, (neviem kde mas ulozene radio), tak povolit skrutky drziace umelohnotnu listu(okrasna lista okolo klimatiz.)a povytiahnut z uchytov hore pod radiom. Su v rohoch na system klipu tapacirungu.Tak povolit 4 skrutky v blizkosti ovladania klimat. a z hora vycvaknut panel. TAk ho uz len vybrat von, odpojit konektory (3) a na zadnej strane su tri ziarovky, dve pre displej a jedna pre ovladanie. Ak by nesli vybrat von ako to bolo v mojom pripade, potrebujes torx 7,5 a ovladanie zo zadu rozobrat. potom to ide jedna basen. Mozno popis trocu nezrozumitelny ale nie je to az tak zlozite. Vsetky skrutky su torx, 10-15-7,5,

Prajem vela stastia, daj vediet ako si dopadol. Nahradne ziarovky su1,2 volt. V peugeote u nas ich maju za 19sk, cestou som sa zastavil v autosuciastkach a tam ich mali za 5sk. Ziarovka sa da z puzdra vybrat. Ide to trochu silou tak sa neboj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Cat

Původně zaslal: bigoš

Původně zaslal: lamancha

Ahojky, rozebírali jste to už někdo? Ať vím jestli se do toho vůbec pouštět nebo jít do servisu. Díky:papa

Já tedy vyndaval automatiku. Docela jednoduchý. Sundáš ten kryt, který je okolo řadící páky až k rádiu. Pak jsou tam 4x šroubky. Celá klimoška jde ven, odpojíš 2xkonektor s káblíkama, a z druhé strany jsou tři žárovičky 1x na osvětlení ovladačů klimy, 2x na displey. Bohužel tam nejsou normální žárovičky. Ven je dostaneš pootočením a zjištíš, že je žárovička přiletována k tomu bazmeku, který je nasouvá dovnitř. U Peugeota jsem za tři platil 400Kč. Váckrát tam ale nejedu, podařilo se mi to šikovně rozebrat (1xžárovičku) a drbnout tam modrou ledku, takže podsvícení ovladačů mám modré. Ale musí se pak rozebrat celá klima, jelikož uvnitř je oranžový kus plastu, který dělá to origo osvětlení. Takže asi takhle.:mrk

[upravil dne 25/9/07 bigoš]

To chce fotku!

Sory chvilku jsem tu nebyl, tak to zkusím napravit.

post-0-1410959661245_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

tak post 2,5 roku stary... ale tak posledne foto je pekne. a zaujimalo by to aj mna ako spravene to podsvietenie pod nohy. kde to je uchytene a co pouzite. a hlavne - kedy sa to zapina a na ako spravene. dufam ze odpoved niekedy bude kedze \"bigos\" tu bol naposledy 26/11/09. tak dufam ze sa este ukaze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...