Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Střecha- Kde se tam bere voda? Dveře- pazvuky


M.a.R.i

Recommended Posts

Když jsem kupoval auto před 15měsíci tak mělo mezi šíbrem a anténou pár mini puchýřků,ale co jsem se nedávno koukal,tak je to zase o něco horší. Párkrát se mi stalo,že jsem sednul do auta a

ukápla 1-2 kapky z předního střešního světýlka,le když jsem ho sundal tak střecha byla suchá. Dnes jsem měnil anténu za originální,neboť jsem si myslel,že se vlhkost dostlává skrz anténu,ale pod antenou na střeš není žádná rez. Ale spodní těleso antény bylo dost ohnilé,takže tam vlhkost očividně jde. Pořád mám podezření na šíbr,ale chvíli po koupi auta jsem dával auto k mechanikovi a ten proštouchnul ty2 kanálky co vedou k A sloupkům. Kudy by se tam ta voda skrz šíbr dostávala? Strop není nijak vlhký.

A problem number two:

Když jsem auto kupoval,tak uvnitř byl nádherný klid. Auto jezdilo z 80% po dálnicích do zahraničí a zbytek dělali cesty na silnicích I.tříd. Ale co se mi auto dostalo do ruky tak po nějakém čase se začalli ozývat pazvuky z pravé strany, nejvíc to dělají pravé přední dveře jakoby u B slopku, zadní pravé to dělají taky,ale není to zas až tak znát. Po nějaké době to začali dělat i řidičovi dveře,ale jen někdy. Neřešil jste už někdo něco podobného? Po puštění rádia je to téměř neslyšitelné a dělá to jenom na větších nerovnostech,ale i tak mě to štve. že by uvolněnej zámek nebo nějaký táhla uvnitř dveříí? Nebo mě napadlo,že jsou volnější panty a dveře jakoby "jezdí" nahoru dolu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě taky občas klepou dveře. Dlouho jsem nemoh zjistit co to, bylo to hrozně nepravidelný, až jednou jsem si všim v zrcátku že mi jakoby nadskakuje klika u dveří a klepe o dveře. Asi unavený pérko nebo co tam je. Holt už má vozítko něco za sebou. Neřeším to, je to fakt výjimečně v určitý rychlosti a když fouká vítr z úhlu. :papa:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

M.a.R.i:

Ten šíbr by měl mít jakoby vanu, když je v ní voda, odchází svody (takže zkus lít vodu na auto nebo otevři šíbr a zkus nalít vodu přímo do těch svodů vody...). No a uvidíš, zda vody vyteče u blatníků nebo ne...

:xvul Klepání? Pust!' si rádio ještě víc...

Ale ted' vážně - může to být povolený šroub zrcátka, povolená matička zvedacího mechanismu okna. Nebo rozpadlá protirezonanční deska v dveřích, nebo věci v přihrádce.

Nalož stopařku at' ti poslouchá, co ti kde klepe...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

jo podobne problemy mam i ja, P405 1.6i 89 rok, combi, otviraci strecha v elektrice. Nedavno jsem rozebiral vnitrek - mel jsem odlepene polstrovani na strope a presne jak popisujes mi tam i zatekalo - tim svetylkem na strope vepredu - v tom plastovem krytu. Kdyz uz jsem mel dole stropnici, tak jsem jednak vymenil podlozky pod hagusama - stare gumove byly uz prozrane, tak jsem si vystrihal z gumotextu. Vymenil jsem antenu za novou a pruchozi otvor jsem jeste utesnil cirym silikonem pro jistotu, prostouchl odtoky z vany, ktera je pod stresnim oknem....a stejne, minuly tyden, jak hodne prselo, tak mi zase zacalo kapat tim svetylkem dovnitr...fakt nechapu, kudy to tam jeste muze tect :myslim:(

:papa

Původně zaslal: M.a.R.i

Když jsem kupoval auto před 15měsíci tak mělo mezi šíbrem a anténou pár mini puchýřků,ale co jsem se nedávno koukal,tak je to zase o něco horší. Párkrát se mi stalo,že jsem sednul do auta a

ukápla 1-2 kapky z předního střešního světýlka,le když jsem ho sundal tak střecha byla suchá. Dnes jsem měnil anténu za originální,neboť jsem si myslel,že se vlhkost dostlává skrz anténu,ale pod antenou na střeš není žádná rez. Ale spodní těleso antény bylo dost ohnilé,takže tam vlhkost očividně jde. Pořád mám podezření na šíbr,ale chvíli po koupi auta jsem dával auto k mechanikovi a ten proštouchnul ty2 kanálky co vedou k A sloupkům. Kudy by se tam ta voda skrz šíbr dostávala? Strop není nijak vlhký.

A problem number two:

Když jsem auto kupoval,tak uvnitř byl nádherný klid. Auto jezdilo z 80% po dálnicích do zahraničí a zbytek dělali cesty na silnicích I.tříd. Ale co se mi auto dostalo do ruky tak po nějakém čase se začalli ozývat pazvuky z pravé strany, nejvíc to dělají pravé přední dveře jakoby u B slopku, zadní pravé to dělají taky,ale není to zas až tak znát. Po nějaké době to začali dělat i řidičovi dveře,ale jen někdy. Neřešil jste už někdo něco podobného? Po puštění rádia je to téměř neslyšitelné a dělá to jenom na větších nerovnostech,ale i tak mě to štve. že by uvolněnej zámek nebo nějaký táhla uvnitř dveříí? Nebo mě napadlo,že jsou volnější panty a dveře jakoby "jezdí" nahoru dolu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: M.a.R.i

Ok, díky pánove za rady. Vyzkouším to. A ještě ta vana na šíbru je mpo bocích a nebo vepředu u antény? Není náhodou z černého plastu? Moc sem to nezkoumal,tak sem si tam ničeho nevšimnul.

U me je ta vana cerna - plastova. Vepredu konci pred mechanismem otvirani strechy, takze neni pod antenou. Kdyz odmontuji ten plastovy kryt ve kterem jsou svetylka a tlacitka na otvirani strechy, tak vidim sroub od anteny. Odtoky z vany mam dva vepredu a dva vzadu v rozich...

:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 7 měsíců později...

Ja som sa niecoho podobneho na punte tiez nemohol zabvit, az som spravil jednu drobnost. Zobral som obycajnu penovu pasku, taku hrubsiu.

Otvoril som stresne okno, a po celom jeho obvode, na tie gumy, som nalepil este tu pasku. Paska od vyroby lepila slabo na to, aby vydrzala neustale otvaranie a zatvaranie okna. Tak som tam dal este dvojzlozkove lepidlo.

Nechal som to zaschnut a hotovo. Od vtedy ani kvapka. Ked sa okno zataralo, ta pena sa natlacila, a totalne izolovala...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co sa tyka dveri, neni nic lahsie dvere rozmontovat, vsetko podotahovat, premazat zamok ked uz si tam, a popripade vlozit tlmiacu penu ktora ta vyjde tak na 100 - 200 SK... A mas po probleme a dvere sa budu zatvarat lahsie :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...